Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Po letech, kdy mě syn přesvědčoval ať si to přečtu, že se mi to bude líbit, nazrál čas. Asi do poloviny knihy pro mě byly některé pasáže náročněné. Nedávalo mi to, nevzpomenout si na své dětství (rozcvičky s rozhlasem po drátě, fronty na nedostatkové zboží, organizace volného času a akce Z...). Pak už se to četlo lépe, i když příběh samotný postupně gradoval. Doufám, že nás taková budoucnost již nikdy nepotká, i když mám pocit, že k ní spějeme. Brrrr......

30.04.2019 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Děj se odehrává ve dvou časových liniích, které se postupně protnou a vy s napětím sledujete životní příběh Kyi, a zároveň uvažujete kdo asi tak mohl zabit Chaese. Nadherná kniha, která vás chytí a nepustí do posledního slova, nechápu jak jsem mohla její přečtení tak dlouho odkládat.

26.02.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Když mi jedna kamarádka řekla, že jí tahle kniha připomínala Austenovou, tak jsem se lehce vyděsila. Tenhle žánr jsem nečetla už pořádnou řádku let. Nakonec se ukázalo, že je to přesně to co jsem v danou chvíli potřebovala. Nádherný, romantický příběh, který autorka nechala pomalu plynout vás nepustí, protože vždy když už si myslíte, že je ta správná chvíle na tu přeslazenou romantiku, něco se stane a vy potřebujete číst dál, k další takové chvíli, abyste zjistili, že ani tahle cestička není tak hladce umetená.

05.10.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

I tento díl byl skvělý. Pořád nechápu jak mi mohla taková série velmi dobrých detektivek tak dlouho unikat.

29.09.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nechápu, ze mi takováto skvělá série mohla tak dlouho unikat. Po přečtení dílu Napsáno krví jsem se vrátila na úplný začátek série a myslím, že se mi bude hodně libit.

16.09.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Mám detektivky ráda a vím, že podle některých knih téhle autorky byla natočena série detektivek Případ pro... , ale asi jsem neměla šťastnou ruku, nebo mi styl prostě nevhovuje. Příběh mi přišel takový zmatený, téměř každá postava tam řešila své problémy, aniž by to mělo co společného s vyšetřováním vraždy. Odhalení pachatele a motivu se zdálo být na okraji celého děje. Nevím, možná dám autorce časem ještě jednu šanci, ale asi to nebude v dohledné době.

06.07.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tohle je přesně ten příběh, který jsem dlouho potřebovala. Už rok se mořím otázkou "Co by bylo, kdyby....". Prošla jsem si velmi složitým životním obdobím a tahle kniha mi ukázala, že ať se děje cokoli a zvlášť to, co se nedá vrátit (jako je ztráta nejbližšího člověka), tak záleží jen a jen na vás, jak se svým životem naložíte a jak budete žít dál.

11.06.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

I tento díl se mi líbil. Bavi me vyšetřování případů s Robertem. A jeho hláška "Hodně čtu." nemá chybu.

17.09.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Když jsem v úvodu této knihy četla autorčina slova, že se zpočátku stavěla do role soudce, a že se pak sama před sebou styděla, protože si nedokáže představit život ve kterém by byla nucena udělat to či ono (např. opustit rodinu, nebo poklonkovat režimu), okamžitě jsem zjišťovala, kdy se narodila. V době, kdy u nás padl komunistický režim jí byly pouhé 2 roky, takže je generace, která vyrostla ve svobodě a chápu, že vyprávění lidí, které zpovídala v této knize jí muselo připadat neuvěřitelné. I pro mě, která jsem zažila komunismus u nás, byly některé příběhy šokující. Nejhorší na těchto režimech je asi to, že z lidí od malinka vychovávají sobce a cyniky, protože kdyby ukázali lidskost, tak by je režim ihned potrestal. Je mi obyčejných lidí žijících v KLDR líto, ale pomoci jim nemůžeme, to musí udelat sami.

25.08.2023 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Ani třetí kniha s Erikou mě nezklamala. Určitě se pustím i do dalších případů.

30.06.2023 5 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Musím říct, že to je hodně zajímavá biografie, která nám ukazuje naší nějvětší popovou hvězdu v jiném světle, než v jakém se prezentoval Gott sám. Nejedná se o žádnou bulvární senzaci, ale o holá fakta z jeho profesního života.

30.06.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Byla to moje první audiokniha, kterou jsem si poslechla a musím říct, že to má něco do sebe :-), ale abych neutekla od tématu. Kniha se mi docela libila, je to nenáročné vyprávění o trampotách porevolučních restituentů. S nadhledem a vekou nadsazkou tu líčí hlavní hrdinka běžný život rodiny, která sice žije na zámku, ale je v podstatě chudá jako "kostelní myš" a přesto musí udržet vše v chodu. Docela se těším na další pokračování.

16.02.2019 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Taková hezká česká detektivka. Příběh je poskladaný z pohledu všech podstatných aktérů, a přesto se velmi dobře čte. Jen mě mrzí, že jsem nezačala Klekánicí, protože se v ději párkrát objevil odkaz na předchozí případ.

18.08.2023 4 z 5

Další skvost z pera této autorky. Bylo hodně zajímavé číst události, které byly zmíněny v Kateřině Aragonské z pohledu Anny Boleynové. Obě dámy byly velmi silné osobnosti, ale ctižádost a prudká povaha Anny z ní přeci jen dělala z dnešního pohledu docela "mrchu" i když v mnoha ohledech celkem sympatickou :-) .

23.07.2023 5 z 5

Tak tohle byl skvost. Miluji takovéto knihy a zvlášť pak pokud se příběh drží historických pramenů. Byla jsem okamžitě vtažena do Anglie 16 století a prožívala jsem všechny radosti i strasti s Kate. Sledovat jak se mění Jindřich VIII z mladého nejistého hocha v krále, který si za kazdou cenu prosadí svou byl binus navíc. Už se těším na další díl. V této knize nebyla Anna vykreslena zrovna nejlépe, jsem zvědavá, jak události vnímala ona a zda byla opravdu taková satórie.

20.07.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po přečtení Dibky v ledu jsem napsala, že se k Erice brzy vrátím. Trvalo mi to skoro 4 roky, ale jsem ráda, ze jsem se k ní opět dostala. Opět mě děj vytáhl a ja s napětím četla a četla :-) .

27.06.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Mám moc ráda tuto autorku a ani tento příběh mě nezklamal. Jediné co bych knize vytkla jsou místy rozvleklá místa a příliš "ukousnutý" konec.

07.06.2022 4 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Srážku jsem si opravdu užila. Moc mě bavilo sledovat špickování mezi hlavními hrdiny a libil se mi i nápad psát knihu v knize :-). MM romance tohoto autora mám moc ráda, protože nejen, že vždy pohladí po duši, ale i pobaví.

11.12.2020 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Rollins je pro mě prostě sázka na jistotu, ani zatím poslední příběh, mě nezklamal. Mix fikce a skutečných historických událostí (což je pro tohoto autora typické) nás zavede na bájnou cestu kudy se vracel Odysseus domů. Se Sigmou sledujeme historická vodítka a snažíme se najít bájný Tartaros dřív než banda zloduchů a zabránit apokalypse.

31.10.2020 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Kolem této knihy se strhl docela velký poprask, takže jsem na ní byla zvědavá a chtěla jsem si udělat vlastní názor. Příběh je čtivý a mě se docela libil, i když už dávno nejsem cílovou skupinu pro kterou je určený. Sice je v něm několik nedotažených věci, které by stály za vysvětlení (například kdo je stín a kde se vzal), nebo uzavření některých dějových linek, ale to přikládám nevypsanosti autorky, neboť se jedná o její debut. Každopádně se těším na další díl a doufám, že nebudu muset čekat moc dlouho.

30.05.2020 4 z 5