lenka.plaszova lenka.plaszova komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tuto knihu jsem četla v dané sérii až jako druhou a asi to byla chyba - tady jsem měla začít. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o začátcích sympatického Luca v novém týmu. Líbily se mi dvě dějové linky vyšetřování nezávislých na sobě. Lucův případ a doktor King celkově byl dost mrazivý a konec velmi napínavý, i když zápletka s ženou, která Luca obvinila ze znásilnění, mi přišla už trochu přitažená za vlasy.

17.04.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

(SPOILER) Další skvělá kniha od této autorky. Je až děsivé, jak snadno lze ovládat něčí mysl, a to i po poměrně dlouhé době. Byla jsem tedy dost napnutá, jak dopadne Tiff - zda má tak silnou osobnost, že se od praktik sekty odprostí. A vrah mě samozřejmě překvapil. Líbila se mi i dějová linie s Bryantem, i když se mi zároveň zdálo i trochu neuvěřitelné, že by stařík dokázal tak brutálním způsobem zabít nevinnou ženu jen kvůli pomstě.

27.02.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

U této knihy mi trochu dělalo problém začíst se. Každopádně příběh se mi líbil, námět byl opět originální. Oproti jiným čtenářům mě bavila i druhá dějová linka.

23.11.2022 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Během čtení jsem neměla tušení, z koho se nakonec vyklube vrah. Bylo to pro mě nečekané a i málo uvěřitelné. Nicméně celou knížku jsem přečetla raz dva a samotné vraždy na základě Kiminých traumatických událostí mi přišly neotřelé.

29.10.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět mrazivý příběh s brutálními vraždami. Možná jen závěr knihy na mě byl trochu rychlý.

25.07.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knihy od této autorky jsou pro mě oddychovky - dobře a rychle se mi čtou. Byla jsem zvědavá, jak to doopravdy s Patrickem a jeho první ženou bylo a nespletla jsem se, ale celkový závěr knížky pro mě byl celkem překvapivý.

08.01.2022 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Už úvod knihy byl lehce mrazivý. Celý příběh byl pro mě poutavý a byla jsem zvědavá, kam vlastně povede... Za mě zatím nejlepší knížka od této autorky.

17.11.2021 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Za mě trochu pomalejší rozjezd a taky jsem se nejprve ztrácela v postavách a jménech. Každopádně pak příběh nabral spád a já jsem s napětím čekala, jak to všechno dopadne... Některé úseky pro mě byly trochu zmatečné - místa vražd, cestování FBI, dny do další vraždy, Šifrovy hádanky, ale na celkovém zážitku mi to neubralo. Těším se na další díl s Ninou.
Jen jedna věc týkající se podobných knih obecně - proč všichni hrdinové knih - detektivové - musejí mít pohnutou minulost? Ať už se jim stalo něco tragického v mládí, jsou to alkoholici nebo problémoví jedinci...

31.01.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Příběh se opět odehrává mimo české prostřední a detektiv Bergman se "přichomítne" k vyšetřování vraždy - znovu pouze jako pozorovatel pátrající na vlastní pěst. Nemůžu si pomoct, ale detektivky z českého prostředí se mi líbí mnohem víc. Stejně tak i role Bergmana jako hlavního vyšetřovatele.

05.03.2022 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Knížka mě neurazila, ale ani nenadchla. Ostatní knihy od této autorky se mi líbily asi více.

03.02.2022 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Zhruba první polovinou knihy jsem se musela trochu prokousat, od té druhé bylo opět složité se odtrhnout. Když ale porovnám první dva díly, ten první se mi líbil přeci jen o něco více.

30.12.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kniha se mi velmi dobře četla. Má zajímavý námět - na nic podobného jsem asi ještě nenarazila. Konec byl napínavý a pro mě celkem nečekaný.

01.02.2020 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Knížka se mi velmi dobře četla, ke konci jsem se už nechtěla odtrhnout. Závěr byl možná až šokující, nicméně možná trochu odbytý - ocenila bych více "informací" k tomu, proč a jak tomu tak bylo.

24.05.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knížku jsem přečetla velmi rychle, ke konci jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Ze začátku bylo dost věcí předvídatelných, vraha se mi však odhalit nepodařilo. Po dočtení mi zůstalo v hlavě několik dotazníků - ohledně Amandy tajného telefonu a jejího manžela...

18.03.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Celou dobu jsem byla zvědavá, jak začátek knihy (náhled do minulosti) bude souviset se současnými vraždami. Námět mi přišel skvělý, originální a konec pro mě byl nečekaný. V knize však bylo dost pasáží, které mě nudily a také dost zbytečných popisů. U těch mi mimo jiné vadilo i to, že autor popisuje přítomnost, najednou minulost, a ještě vzdálenější minulost... Kolikrát jsem musela přemýšlet, co se kdy vlastně událo.

05.03.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zpočátku jsem se obávala množství postav, ve kterých jsem se však poměrně rychle zorientovala. Kniha je čtivá, dokonale mě vtáhla o děje a v jednu chvíli jsem nedokázala přestat číst. Závěr knihy pro mě byl nečekaný a překvapivý, možná bych ale ocenila ještě trochu víc napínání.

26.01.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knížka se mi dobře četla a některé pasáže na mě působily mrazivě. Přijde mi ale, že se děj zbytečně natahoval, proto ubírám jednu hvězdičku. Myslela jsem si, jak je příběh předvítalený, ale vraha jsem neuhodla.

16.03.2024

Nenávist Nenávist Chris Carter

Nemám slov... Brilantní!

18.08.2023 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tento díl se mi dobře četl a líbily se mi opět obě linie vyšetřování. Malinko mě zklamal závěr knihy, kde obě "finální scény" byly na můj vkus napsány celkem kostrbatě, že jsem je musela číst na dvakrát - ale je to dost možná záležitost pouze překladu. Hned začínám s dalším dílem a jsem zvědavá, jak se postavy Avy a Luca budou dál vyvíjet...

15.05.2023 5 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

(SPOILER) Ze začátku se mi kniha jevila jako velmi slibná - vrah, který napodobuje vraždy z knih slavného spisovatele. A ještě má tu drzost a objeví se v převleku forenzního technika na místě činu - zavražděné spisovatelovy manželky. To bylo mrazivé. Pak zabije i samotného spisovatele - neměl by snad on všemu vlastně přihlížet? Ale spisovatel vlastně nakonec mrtvý není. Spoustu zvratů, indicií, čekala jsem, jaké bude rozuzlení... A bylo dost přitažené za vlasy a zároveň nedotažené. Možná vše bude dovysvětleno v další knize autora...? Jen nějak nevím, zda budu mít chuť ji číst.

16.01.2023 2 z 5