lenka.plaszova lenka.plaszova komentáře u knih

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tohle pro mě byla jedna z nejlepších knížek, kterou jsem četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a po dlouhé době mi trvalo přečtení jen tři dny.

19.03.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělá a napínavá kniha!

17.11.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další skvělá kniha od této autorky. Příběh nutí číst dál a dál, je protkaný osudy zúčastněných postav a čtivými popisy.

16.10.2021 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Na další případ Eriky jsem se těšila (baví mě víc, než Kate). A ani tentokrát jsem nebyla zklamaná - originální příběh, který jsem hltala. A taky jsem zvědavá, jak bude pokračovat Eričina osobní linka...

24.02.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože jsem čekala zase něco "jiného" - což se povedlo. Rozuzlení mě dost překvapilo - celou dobu jsem přemýšlela, jakou budou mít obě dějové linie spojitost...

26.01.2022 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

(SPOILER) Zápletka v tomto díle pro mě byla naprosto nečekaná. Od začátku jsem čekala, co asi bude s Červem, zda bude zachráněn... Bohužel se nepodařilo. Opět bravurní knížka!

24.02.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nějak mi trvalo, než jsem se do knížky dokázala začíst a ze začátku jsem si říkala, že to nejspíš bude nejslabší kniha od tohoto autora. To jsem ještě nevěděla, co mě později čeká... Mám ráda psychologické thrillery (ať už knihy nebo filmy) zabývající se lidskými motivy a pohnutkami a k tomuto vlastně nemám ani co dodat, abych neprozradila vývoj/zápletku. Už se těším na další autorovu knihu.

26.09.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Před každou Carterovou knihou si říkám, jak mě zase překvapí... A ono se mu to vždy "nějak" podaří. Další mrazivá, brutální a čtivá kniha, v jejímž závěru jsem po rozuzlení vraha tak trochu i chápala.

15.09.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tento díl mě nezaujal tolik, jako předchozí. Tentokrát mě i víc zajímala dějová linka s Alex, než "hlavní" příběh. I tak jsem se však ke konci od čtení nedokázala odtrhnout.

23.08.2022 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět skvělá kniha, i když tentokrát dost mrazivá.

23.08.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Velmi povedená kniha - líbila se mi více, než první případ Kate Marshallové. Osobně bych jen ocenila více napětí v závěru knihy - na můj vkus příběh dostal moc rychlý spád.

26.07.2021 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

První krev nás přivádí "zpátky" na začátek, kdy Kim poznala svůj tým. Líbilo se mi vidět případ očima každého z detektivů a poznat jejich charakter z doby, kdy začali spolupracovat s Kim. Případ jako takový mi nepřišel příliš originální, to mi ale vůbec nevadilo.

30.12.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Téma knihy bylo sice neotřelé, nicméně tento díl mě zatím bavil asi nejméně.

27.10.2022 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Sněžný měsíc byl dobrá oddychovka. Bohužel čím víc knih jsem od autorky přečetla, tím více postrádám trochu více akce, možná i krve - tak, jak jsem zvyklá od některých zahraničních autorů. Chvílemi bych spíš řekla, že se jedná o vztahový román. Policie se navíc v knížce objeví až po více než sto stránkách...

16.03.2022 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tento příběh od Cartera mě asi tolik nechytil a navíc jsem měla trochu nepořádek v pohřešovaných ženách a obětech. Nicméně i tak dávám pět hvězdiček, protože tyto brutální knihy se mi bůhvíproč prostě líbí.

19.02.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

*SPOILER* Na začátku jsem přemýšlela jak a jestli bude případ neznámého mrtvého muže s useknutými prsty souviset s vraždami žen. V jisté chvíli už jsem začínala tušit, nicméně i tak mě celý příběh překvapil. Na posledních stránkách jsem se nemohla od knížky odtrhnout a skoro nedýchala napětím. Doufám, že další knížky od této autorky, které mám na seznamu, budou minimálně tak dobré!

29.10.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kdysi dávno jsem viděla film, který jsem si naštěstí pamatovala jen matně, a tak mě kniha udržovala v napětí. Prvními stranami jsem se musela sice "prokousat", každopádně pak jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Je skvěle napsaná, čtivá, mrazivě napínavá... A já se hned chystám na další díl.

17.11.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tahle knížka byla skvělá! Perfektně se mi četla. Bavily mě různé osudy lidí a jejich tajemství z minulosti. Závěr a rozuzlení mě překvapily - podezřelých bylo spoustu, jako vraha jsem tipovala někoho jiného :-)

21.02.2020 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

(SPOILER) Za mě zatím nejlepší kniha této serie a asi i jedna z mých nej detektivek/thrillerů vůbec. Jen název moc nesedí - za mě to byl spíš dokonalý vztek nebo zoufalství. A také odvaha autorky nechat umřít rovnou dvě z těch "hlavnějších" postav. V předchozích dílech mě Ava rozčilovala, tentokrát jsem ji tak nějak zkousla a v úplném, za mě vlastně geniálním závěru, my jí bylo líto (ale Callanacha víc). Doufám, že brzy vyjde pokračování...

09.01.2024 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tuto knihu jsem četla v dané sérii až jako druhou a asi to byla chyba - tady jsem měla začít. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o začátcích sympatického Luca v novém týmu. Líbily se mi dvě dějové linky vyšetřování nezávislých na sobě. Lucův případ a doktor King celkově byl dost mrazivý a konec velmi napínavý, i když zápletka s ženou, která Luca obvinila ze znásilnění, mi přišla už trochu přitažená za vlasy.

17.04.2023 5 z 5