Lemurka Lemurka komentáře u knih

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Hezký, milý, neotřelý příběh ze zajímavého prostředí. Kniha mohla být o něco kratší, místy to bylo zdlouhavé až nudné. I mě konec zklamal.

21.06.2019 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Přečetla jsem přes 100 stran a vůbec mě to neoslovilo. Přikláním se ke komentářům menšiny. Myslim, že jsou lepší knihy zachycující dobu středověku.

21.06.2019 1 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Kniha začala slibně, ale pak mě přestávala bavit... Na mě moc politiky, historických událostí.. Posledních 100 stran už jsem nadala.
Má první kniha od autora, ještě si nějakou přečtu.

13.06.2019 2 z 5

Bílá odysea Bílá odysea Nicolas Vanier

Bylo zajímavé si přečíst o této cestě. Mají můj obdiv, že to dokázali. Samotná kniha mě od půlky už nudila, rovněž bych čekala více napětí ... Druhá půlka cesty byla popsána až hodně zrychleně. Souhlas s LordSnape.

03.06.2019 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha mě zklamala, zajímavé téma (tak jako vždy od JP). Místy mě nebavila, matka Sára mi přišla děsně nesympatická, celé mi to připadalo přitažené za vlasy, hraní na city ... Více jsem soucítila s Annou než se Sárou.
Radši bych ani nedočetla, protože ten konec mě totálně naštval. jako by se autorka sama nemohla rozhodnout ... Neudělalo to se mnou vůbec nic, krom toho naštvání.
Jedna z nejslabších knih od autorky, a to mám její knihy ráda.

17.05.2019 3 z 5

Skrýš na konci útesu Skrýš na konci útesu Laura Walden

Po dlouhé době jsem opět sáhla po knize od L. Walden. Příběhy jejích knih jsou téměr jako přes kopírák, ikdyž se čtou dobře a jsou zasazeny do hezkého prostředí (ty z N. Zélandu si mi líbí více). Kniha velmi předvídatelná, kdo se do koho zamiluje a i kdo za vším stojí ...
Jako oddechovka proč ne.

07.05.2019 3 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Mě se kniha nelíbila, asi jsem jedna z mála. Nesedí mi tento styl psaní.

22.04.2019 1 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Kniha mě nebavila, ani jsem nedočetla...

16.04.2019 1 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Zajímavé čtení, pro mě inspirace, jak jednat s dětmi. Má druhá kniha od autorky (Spratek se mi líbil více)

14.04.2019 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Příběh se mi moc líbil, nejvíce vyprávění Luka o vlcích. Na konci mi ukápla slza dojetím. Jodi umí psát, vybírá si složitá témata. Opět mě nezklamala.

27.03.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Biatlon patří k mým oblíbeným sportům, které sleduji. Proto jsem ráda, že jsem se tak mohla dozvědět o životě jednoho sportovce a o zákulisí sportu ... Gábině jsem vždy fandila.
Kniha se mi líbila, četla se dobře (překvapuje mě tak nízké hodnocení). Klidně mohla být i delší, víc rozvinutá, místy se mi zdála očesaná.
Obdivuji upřímnost a otevřenost.

28.02.2019 4 z 5

Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Skvělá kuchařka, plno dobrých nápadů. Autorka mi otevřela oči a změnila život v kuchyni.

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Skvělá kuchařka, nejen pro začátečníky. Rozhodně jí pak předám svojí dceři.

09.02.2019 5 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Kniha velmi dobře napsána, čte se jedním dechem. Podruhé bych jí ale nečetla, je tam tolik hrůzy a utrpení ... Rozhodně doporučuji.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Pěkný příběh. Jojo tentokráte nezklamala. Jediný co mi vadilo byly francouzský slovíčka.

16.01.2019 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Nejhorší kniha od Jodi. Někdy v půlce jsem měla chuť knihu odložit, protože mě to vůbec nebavilo. Příběh o ničem, skoro nic se celou dobu nedělo, nesympatické postavy. Posledních cca 30 stránek z Aljašky (který byly nejlepší) to nezachránilo. Za mě zklamání a ztráta času.
Kdyby to byla má první kniha od Jodi, nevím, zda bych se pustila ještě do nějaké jiné...

01.01.2019 1 z 5

Krásný, smutný, dojemný příběh napsaný čtivě. Díky učitelce dostala Sheila šanci na normální život. Kéž by takových učitelů bylo více. Vždy je mi smutno z toho, když vidím, jak některé děti vyrůstají v takových otřesných podmínkách, není divu, že jsou pak takové ... Jak velký vliv na děti má láska, pozornost, trpělivost, věnování času..
Zkusím i jé knihy od autorky.

19.12.2018 5 z 5

Po noci přijde den Po noci přijde den Anita Diamant

Knihu jsem nedočetla, nějak mi nesedl styl psaní, nemohla jsem se začíst.

09.12.2018 1 z 5

Odpusť a zapomeň Odpusť a zapomeň Patricia Scanlan

Celou dobu jsem čekala, kdy se začně něco dít a ono se celou knihu nedělo vůbec nic. Byl to spíš jen popis, cituace popsána z pohledu všech postav. Neříkám, že se to četlo špatně, napsáno to bylo hezky. Jen namastné, neslané, nezáživné. Další díly si nepřečtu.

07.12.2018 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

První část knihy byla hrůza (180 stránek!), už jsem ho chtěla odložit, jak to bylo nudné, zdlouhavé. Jako by to ani nepsala Jojo. Ale stále jsem tomu chtěla dát šanci, tak jsem se dočkala. Od druhé části to byla Jojo jak ji známe, četlo se to dobře, celkem pěkný příběh, ikdyž předvídatelný. Nicméně kniha i tak nedosáhne kvalit jejích předchozích, znovu ji už číst nebudu.

15.11.2018 3 z 5