Po noci přijde den

Román Po noci přijde den vychází z neobyčejného příběhu, který se skutečně odehrál v říjnu 1945. Tehdy bylo osvobozeno přes 200 židovských zajatců z palestinského internačního tábora Atlit, v němž byli zadržováni britskými ozbrojenými silami coby „ilegální“ přistěhovalci. Příběh je líčen očima čtyř mladých zajatkyň, které přežily holokaust: Polky, která bojovala proti Němcům se skupinou partyzánů; pařížské krásky, přinucené za války k prostituci; holandské Židovky, která se za války ukrývala a teď se snaží zapomenout; a ženy, která přežila Osvětim. Čtyři mladé ženy, které uprchly do Izraele z nacistické Evropy, sužované nepopsatelně krušnými vzpomínkami a ztrátami, nacházejí spásu v přátelství a pospolitosti a zároveň se pokoušejí přivyknout nové zemi. Pronásledují je nepopsatelné vzpomínky, bojí se začít znovu doufat. Román Po noci příjde den je výjimečně ztvárněný příběh útrap, nezdolnosti a soudržnosti. Dotýká se druhé světové války, holokaustu a založení státu Izrael. Anita Diamant má obdivuhodný dar vytvářet nezapomenutelné postavy, svůj příběh zasadila do strhujícího historického románu, v němž jde především o spásnou moc ženského přátelství, zotavení z těžkých ran osudu a lásku. Je to nezapomenutelný příběh utrpení a nových začátků, zachycující historický okamžik s mistrovskou výmluvností, z nějž dojímá i mrazí. Kniha Po noci přijde den je klenotem mezi romány....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101775/po-noci-prijde-den-skutecny-pribeh-zen-ktere-prezily-holokaust-101775.jpg 3.637
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Víkend

Day After Night, 2011

Kniha Po noci přijde den

maličkán

Kniha mě zklamala, dočetla jsem ji, protože nebyla objemná. Neseděl mně styl psaní. Obálka je moc krásná, ta mně nalákala. Text byl takový nijaký.

Lemurka
09.12.2018

Knihu jsem nedočetla, nějak mi nesedl styl psaní, nemohla jsem se začíst.

bertrand32
25.06.2018

No, jak to říct....Kniha je sice napsána na podkladě skutečné události, ale nevím, zdá se mi to takové syrové, děj jakoby se zastavil na událostech za zdmi samotného tábora, to, co se děje zvenčí je osekané...Ke konci knihy sem se trochu ztrácel...ukončení příběhu mohlo být promyšlenější. Ale úplně špatná kniha to není, člověk si aspoň udělá obrázek v jakých podmínkách ti zajatci žili a s čím vším museli bojovat. Nicméně - za mě - 3 hvězdičky.

josska
14.04.2018

|Od knížky jsem čekala trochu víc,ale přečetla jsem ji

historikola
23.09.2016

Hodně silný příběh. Jsem zvědavý na další příběhy od této spisovatelky.
Rozhodně téma války a pravdivých příběhů je málo čtené a hlavně málo probírané ve školách a institucích. Chtělo by to více se o toto téma zajímat a nezapomínat. Dnes už hodně lidé zapomínají. Nejhorší je, když Vám někdo řekne, že už je to uzavřené téma a všichni už spolu zase kamarádí a mluví. Vždy a za každých okolností se na to musí myslet.
Knížku ukládám do své knihovny a rozhodně se ji nebudu zbavovat.

Bezantina
05.11.2015

Zajímavá kniha o osudech 4 mladých žen, které unikly holocaustu. Každá má svůj příběh a svůj způsob, jak se s traumaty vyrovnat. Není to extra náročné čtení, kniha není příliš objemná, ale i tak jsem byla ráda, že jsem ji objevila a mohla si ji přečíst.

lenkavildomcova
18.01.2015

Příběh byl silný tím, že se skutečně stal...přestože už bylo po válce, překvapilo mě, že i poté byli židé drženi v táborech za ostnatými dráty... Kniha není taková, že bych o ní mohla říci wau... ale rozhodně stojí za přečtení....

oolinkaa
22.08.2012

Čekala jsem více, docela mě to zklamalo. Děj moc neubíhá, pořád se to točí v táboře Atlit, kde se vlastně až ke konci knihy schyluje k útěku. Jinak podle mě kniha docela o ničem.. :-(