Po noci přijde den

Po noci přijde den https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101775/bmid_po-noci-prijde-den-Ads-101775.jpg 4 45 9

Román Po noci přijde den vychází z neobyčejného příběhu, který se skutečně odehrál v říjnu 1945. Tehdy bylo osvobozeno přes 200 židovských zajatců z palestinského internačního tábora Atlit, v němž byli zadržováni britskými ozbrojenými silami coby „ilegální“ přistěhovalci. Příběh je líčen očima čtyř mladých zajatkyň, které přežily holokaust: Polky, která bojovala proti Němcům se skupinou partyzánů; pařížské krásky, přinucené za války k prostituci; holandské Židovky, která se za války ukrývala a teď se snaží zapomenout; a ženy, která přežila Osvětim. Čtyři mladé ženy, které uprchly do Izraele z nacistické Evropy, sužované nepopsatelně krušnými vzpomínkami a ztrátami, nacházejí spásu v přátelství a pospolitosti a zároveň se pokoušejí přivyknout nové zemi. Pronásledují je nepopsatelné vzpomínky, bojí se začít znovu doufat. Román Po noci příjde den je výjimečně ztvárněný příběh útrap, nezdolnosti a soudržnosti. Dotýká se druhé světové války, holokaustu a založení státu Izrael. Anita Diamant má obdivuhodný dar vytvářet nezapomenutelné postavy, svůj příběh zasadila do strhujícího historického románu, v němž jde především o spásnou moc ženského přátelství, zotavení z těžkých ran osudu a lásku. Je to nezapomenutelný příběh utrpení a nových začátků, zachycující historický okamžik s mistrovskou výmluvností, z nějž dojímá i mrazí. Kniha Po noci přijde den je klenotem mezi romány.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Víkend

Day After Night , 2011

Katka2382
Katka2382
08.02.2024 3 z 5

Knihu bych zařadila spíš do literatury pro mládež.
Za mě malinko zklamání.

maličkán
maličkán
29.08.2019 2 z 5

Kniha mě zklamala, dočetla jsem ji, protože nebyla objemná. Neseděl mně styl psaní. Obálka je moc krásná, ta mně nalákala. Text byl takový nijaký.

Lemurka
Lemurka
09.12.2018 1 z 5

Knihu jsem nedočetla, nějak mi nesedl styl psaní, nemohla jsem se začíst.

bertrand32
bertrand32
25.06.2018 3 z 5

No, jak to říct....Kniha je sice napsána na podkladě skutečné události, ale nevím, zdá se mi to takové syrové, děj jakoby se zastavil na událostech za zdmi samotného tábora, to, co se děje zvenčí je osekané...Ke konci knihy sem se trochu ztrácel...ukončení příběhu mohlo být promyšlenější. Ale úplně špatná kniha to není, člověk si aspoň udělá obrázek v jakých podmínkách ti zajatci žili a s čím vším museli bojovat. Nicméně - za mě - 3 hvězdičky.

josska
josska
14.04.2018 3 z 5

|Od knížky jsem čekala trochu víc,ale přečetla jsem ji

historikola
historikola
23.09.2016 5 z 5

Hodně silný příběh. Jsem zvědavý na další příběhy od této spisovatelky.
Rozhodně téma války a pravdivých příběhů je málo čtené a hlavně málo probírané ve školách a institucích. Chtělo by to více se o toto téma zajímat a nezapomínat. Dnes už hodně lidé zapomínají. Nejhorší je, když Vám někdo řekne, že už je to uzavřené téma a všichni už spolu zase kamarádí a mluví. Vždy a za každých okolností se na to musí myslet.
Knížku ukládám do své knihovny a rozhodně se ji nebudu zbavovat.

Bezantina
Bezantina
05.11.2015 4 z 5

Zajímavá kniha o osudech 4 mladých žen, které unikly holocaustu. Každá má svůj příběh a svůj způsob, jak se s traumaty vyrovnat. Není to extra náročné čtení, kniha není příliš objemná, ale i tak jsem byla ráda, že jsem ji objevila a mohla si ji přečíst.

lenkavildomcova
lenkavildomcova
18.01.2015 3 z 5

Příběh byl silný tím, že se skutečně stal...přestože už bylo po válce, překvapilo mě, že i poté byli židé drženi v táborech za ostnatými dráty... Kniha není taková, že bych o ní mohla říci wau... ale rozhodně stojí za přečtení....

oolinkaa
oolinkaa
22.08.2012 3 z 5

Čekala jsem více, docela mě to zklamalo. Děj moc neubíhá, pořád se to točí v táboře Atlit, kde se vlastně až ke konci knihy schyluje k útěku. Jinak podle mě kniha docela o ničem.. :-(

koncentrační tábory Židé druhá světová válka (1939–1945) nacismus Izrael Palestina holokaust, holocaust

Anita Diamant
americká, 1951
2002  84%Červený stan
2016  81%Bostoňanka
2011  72%Po noci přijde den

Kniha Po noci přijde den je v