Leat Leat komentáře u knih

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

YA drama/romantika z vysokoškolského prostředí. Za mě jsme četla z tohohle žánru více knih, ve kterých bylo obdobné téma zpravováno lépe. Největší výtku mám k rozvláčnosti knihy. Přeskakovala jsem pasáže. Hlavní postavy i samotné trauma, by si zasloužilo jít více do hloubky, prostor na to tu byl. Takhle to bylo moc ukecané a předvídatelné a ještě si musím přečíst 2. dil, abych zjistila, jak to dopadlo, i když to opravdu tuším. Dobré jen dobré, ale čte se to rychle.

25.02.2022 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Názor píšu zpětně. Vím, že jsem se párkrát hodně zasmála. Ale konkrétní příběh už si nevybavím. Ale četlo se to dobře a rychle.

07.02.2022 3 z 5

Zatmění Zatmění Jan Hlávka

Opět dobré.

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

První díl byl skvělý. Dobře propracovaný svět vlkodlaků a upírů a dalších bytostí.Hlavní postava je starší už jí není 16 let, což oceňuji. Ale s postupem dílů už to tak super nebylo. Zvládla jsem asi 4 a další už číst nehodlám nebo až po delší době.

Zpěv lamie Zpěv lamie Jan Hlávka

Pan Hlávka se jisto jistě stává mým oblíbeným autorem.

Syn Syn Jo Nesbø

Nesba nemám moc ráda, četla jsem Sněhuláka a zdálo se mi to nereálné. A už jsem nechtěla od něj nic číst. Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a začetla jsem se. A za mě super, hlavně závěr a odhalení. Postava detektiva překvapila.

07.02.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Skvělé. Krásný jazyk, hluboké myšlenky. Propojenost postav mě dojímá. Ale tak u těch knih brečím a jsem z nich vyždímaná, že si musím dát od Backmana pauzu. Jediné k čemu mám výhrady je ,,postava,, psa, vždyť by s takovým stravováním pošel hlady.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Přidávám se k pozitivním hodnocením. Styl psaní super. Příběh je vyprávěn z pohledu rodičů a později jejich dětí. Já jsem se občas lekla a říkala jsem si, tak to máme taky doma. Ale víc se spolu bavíme. Mám chuť, si přečíst další knížky od autorky.

07.02.2022 5 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Tak a je konec a já jsem byla v šoku, že to není poslední díl. Nechtěla jsem si o sérii nic zjišťovat, abych si to pořádně užila. A užila, akorát jsem teď v krizi. Jak to dopadne s Algorem a dalšimi... Hodně souzním s níže napsanými komentáři. Slova chvály, ale i obavy, aby se podařilo sérii dobře uzavřít. A chci happy end :).

28.01.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

První knihu, kterou jsem od Backmana četla byl Medvědín a pak Muž jménem Ove, která mě hodně oslovila a proto jsem se rozhodla číst i další knihy. Britt má trošku jiný styl. Jsou věci, které se mi nelíbily. Hlavně jsem měla problém s postavou Osoby, nějak mi takové ztvárnění literární postavy nesedlo. Konec knihy byl až moc na dřeň. A já vlastně přesně nevím, jak to s Britt dopadlo? Ale jsou tu i super věci. Kniha je čtivá, nabízí zajímavý pohled na život šedestánice. Je to kniha, ktrá vede k zamyšlení nad sebou samým a svým životem.

28.01.2022 4 z 5

Zahrádka ve městě: Zeleň v předzahrádkách, vnitroblocích, na balkonech a terasách Zahrádka ve městě: Zeleň v předzahrádkách, vnitroblocích, na balkonech a terasách Silvia Appel

Kniha je podle mě fajn pro začínající zahradníky, kteří chtějí něco zasadit, ale neví jak na to. Kniha je psaná jednoduše a poskytuje základní informace a inspiraci.

22.03.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Četla jsem pár knih o lidech, kteří přežili Osvětim. Poprvé jsem však četla příběh vězně, který patřil k ,,vyvoleným" - lepší zacházení, lepší jídlo, možnost si přilepšit. A díky tomu jsem se dozvěděla nové skutečnosti o životě v táboře. Zajímavá pro mě byla zmínka o Romech, kteří si svou živelností a semknutím vydobyli na dozorcích zrnko svobody. Součástí knihy jsou i fotografie, které na mě působily extrémně - ženy, děti, muži se stali pouhými objekty.

26.11.2020 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Mě to hodně bavilo. Svižné vtipné. Měla jsem , aha, momenty a uvědomila jsem si jak vnímám svět optikou středoevropana. Autorka zachytila atmosféru a rozdíly v běžném žití. Nejde však do hloubky, klouže po povrchu, témata nerozvádí, což by knize přidalo na zajímavosti. Ale i přesto super.

22.11.2020 4 z 5

Zen Habits – Jak ovládnout umění změny Zen Habits – Jak ovládnout umění změny Leo Babauta

Oproti jiným knihám, které jsem četla, poskytuje tato kniha konkrétní návod jak se pokusit změnit své návyky. Na co si dát pozor a co naopak může pomoc.

22.11.2020 4 z 5

Do p*dele s plasty Do p*dele s plasty Emilly Barrett

Malá knížka, která je za hodinku přečtená. Věnuje se omezení nebo nahrazení plastů v oblasti: jídlo a pití, domácnost, životní styl a jak zachránit svět. Co stránka to téma. Podle mě je to podáno letem světem a tato problematika nebude až tak černobílá, proto budu hledat další knihy, které to pojmou více do hloubky.

22.11.2020 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Četla jsem hned po Vampýrské akedemii. Dočetla jsem a na další díl se nechystám. Je to pořád dokola.

Bílá kněžka Bílá kněžka Trudi Canavan

V něčem mi kniha přišla dost originální a bavilo mě to. Jenže s postupem času se kniha stala zdlouhavou a konečné vyvrcholení se odehrálo tak rychle až jsem si řekla, hm tak tohle asi ne. Nevím, jestli se odhodlám číst další díly.

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Píšu s velkým časovým odstupem. Vím, že se mi první díl velmi líbil. Postavy i děj nebyl špatný. Bavilo mě to víc než Stmívání. Ale s ostatními díly už to tak dobré nebylo, bylo to předvídatelné a zdlouhavé.

Podzim - Obrázkové příběhy Podzim - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Celá série Jaro, léto, podzim, zima a noc patří k mým nejoblíbenějším dětským knihám. Co se týká ,,hledacích knih" lepší jsem ještě neobjevila. Ostatní převyšuje svou kresbou, propracovaností. Knihy nabízejí nepřeberné množství zábavy. Budˇ sledujete své oblíbené postavy nebo pozorujete jak se mění podoba míst v jednotlivých ročních obdobích. Knihy si rády prohlížejí obě děti 2 a 4 a vždycky přijdeme na něco nového.

Hra Hra Elle Kennedy

No jo. Je to milé, vtipné a předvídatelné. Postavy mi byly sympatické. Jen se pro potřeby děje trochu pozmění charaktery postav, aby se dostaly kam potřebujeme. Ale co už. Tato série patří k těm lepším v tomhle žánru.

22.08.2020 3 z 5