Zahrádka ve městě: Zeleň v předzahrádkách, vnitroblocích, na balkonech a terasách https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434473/bmid_zahradka-ve-meste-TT5-434473.jpg 3 6 1

Zahradnická příručka se věnuje moderním trendu zahradničení na malé prostoře. Zaměřuje se na využití volných míst v městské zástavbě, na předzahrádkách, na dvorcích, střešních terasách či ve vnitroblocích a navrhovaná řešení mohou sloužit i jako inspirace na běžné balkony nebo menší zahrádky. Autorka radí, jak v závislosti na daných podmínkách zvolit nejvhodnější formu výsadby (ať už jde o tradiční, nebo netradiční nádoby, zvýšené záhony, vertikální konstrukce, plošnou výsadbu, zavěšené kontejnery ad.), typ půdy, způsob mulčování, techniku a frekvenci zálivky a přibližuje základy funkční kombinace druhů. Samostatná část knihy se věnuje ukázkám konkrétních aranžmá z okrasných i užitkových rostlin a profilům jednotlivých osvědčených druhů květin i zeleniny.... celý text

Literatura naučná , Dům a byt , Zahrada

Vydáno: , Esence

Mein kleiner Stadtgarten: Grünes für Vorgarten, Hinterhof, Balkon und Handtuchgarten , 2018

Leat
Leat
22.03.2021 5 z 5

Kniha je podle mě fajn pro začínající zahradníky, kteří chtějí něco zasadit, ale neví jak na to. Kniha je psaná jednoduše a poskytuje základní informace a inspiraci.

balkóny, lodžie zahrádkářství, zahradničení aranžování květin předzahrádky

Autorovy knížky

Silvia Appel
německá
2020  60%Zahrádka ve městě: Zeleň v předzahrádkách, vnitroblocích, na balkonech a terasách

Kniha Zahrádka ve městě: Zeleň v předzahrádkách, vnitroblocích, na balkonech a terasách je v