Bílá kněžka

Bílá kněžka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21731/bila-knezka-21731.jpg 4 47 13

Věk pěti série

1. kniha série Věk pěti. Když je Auraya vybrána, aby se stala kněžkou, rozhodně by ji nenapadlo, že o pouhých deset let později bude jednou z Bílých, nejmocnějších služebníků bohů. Naneštěstí nemá moc času seznámit se s výjimečnými silami, které jí bohové propůjčí. V zemi se objevují tajemní černě odění čarodějové z jihu a proslýchá se, že budují velkou armádu. Auraya a její společníci se neúnavně snaží o vytvoření spojenectví mezi zeměmi severního kontinentu, ale čas se rychle krátí. Do zemí Bílých přichází válka a pokud Auraya neovládne své nově získané schopnosti, ani přízeň bohů by nemusela stačit k jejich záchraně… Trudi Canavan získala v roce 1999 cenu Aurealis za nejlepší fantasy příběh. První díl trilogie Věk pěti byl nominován na cenu Aurealis 2005 v kategorii Fantasy.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Zoner Press

Priestess of the White , 2006

P_E_T
26.01.2023 5 z 5

Začínala jsem Soneou, tohle byla "ta druhá trilogie", tehdy jsem ji cítila jako horší. Ale za ta léta jsem se vždycky vrátila k téhle trilogii a pokaždé si ji znovu užiju. Možná i proto, že nemá to pokračování po dvaceti letech.

elis1ě
18.09.2022 5 z 5

Úžasná série od mé oblíbené autorky. Psané z více pohledů, kdy každá postava je jako živá. Ovšem na setkání některých postav si musíme počkat do dalšího dílu. Knihy lze číst i samostatně, ale děj navazuje. Nečekejte žádnou teen fantasy. Tohle dílo sice není příliš známé, ale své místo ve fantasy literatuře si opravdu zaslouží. Celou trilogii jsem četla několikrát a rozhodně se k ní hodlám ještě vrátit

Leat
22.08.2020

V něčem mi kniha přišla dost originální a bavilo mě to. Jenže s postupem času se kniha stala zdlouhavou a konečné vyvrcholení se odehrálo tak rychle až jsem si řekla, hm tak tohle asi ne. Nevím, jestli se odhodlám číst další díly.

Eillen
22.03.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se bála, že mě bude množství pohledů při čtení rušit a nebudu schopná se orientovat. A bála jsem se zbytečně. První třetinu knihy jsem ale měla pocit, že se nedokážu pořádně začíst. To se ale rázem změnilo a zbytek knihy jsem dočetla během dvou dnů.

Leachim_
25.12.2017 odpad!

Docetl jsem vsechny knihy za svuj zivot, krome 2, tato je jedna z nich.

Karcoolka2210
28.12.2015 3 z 5

Začiatok ďalšej trilógie od Trudi je veľmi podobný jej ostatným knihám. Ten istý štýl, veľmi podobné postavy. Auraya mi v mnohom pripomína Soneu. Ale tak čítalo sa to celkom dobre, no je to slabšie ako jej predošlé knihy. Napriek tomu idem do druhej knihy ;) AJ

Jacinda
03.10.2015 1 z 5

děj, který se snaží celou knihu rozběhnout, se na konci knihy nakonec nerozběhne. na fantasy děsivě a neuvěřitelně nudné a pomalé

Eventful
21.07.2015 4 z 5

K této knize (trilogii) jsem se dostala až po přečtení všech ostatních knih od Trudi, takže jsem k tomu přistupovala celkem skepticky. Nicméně jsem byla mile potěšena. Příběh dobrý, vypravěčský um také :)

julliette
30.12.2014 5 z 5

Je to krásná kniha, sem-tam romantická, ta Auraya to nemá jednoduchý, že po ní touží splétač snů, se kterým se vyspala, a bůh Chio, který ji políbil. No, jak to bude asi dál. :D

leduska
22.07.2013

Tak tato kniha mě vůbec nenadchla, dokonce jsem ji ani nedočetla, což se mi tedy nestává často...

pecka02
07.06.2013 3 z 5

Auraya jako jedna z pomocníků, které si zvolili bohové, má zabránit černým čarodějům ovládnout její kraj...hlavní hrdinka mi bohužel nesedla a od toho se odvíjí i moje hodnocení. Naštěstí pro mě má kniha více dějových linek. Některé s hlavním příběhem souvisejí více, jiné méně, ale třeba pasáže o čarodějce Emerahl nebo kmeni Sijů mě docela zaujaly. Kniha zbytečně moc řeší mezilidské vztahy, hlavě otázku zakázané lásky mezi Aurayou a splétačem Leiardem. Děj plyne volně, nejsou zde žádné zásadní zvraty, ale čte se příjemně. Jen bych ještě poznamenala, že se mi absolutně nelíbí obálka.

Kikušák
16.06.2012

no asi nejspíš přečtu:)

bookcase
27.08.2011 5 z 5

Výborné fantasy, hned jsem byla vtažena do děje.

Trudi Canavan
australská, 1969