Bílá kněžka

1. kniha série Věk pěti. Když je Auraya vybrána, aby se stala kněžkou, rozhodně by ji nenapadlo, že o pouhých deset let později bude jednou z Bílých, nejmocnějších služebníků bohů. Naneštěstí nemá moc času seznámit se s výjimečnými silami, které jí bohové propůjčí. V zemi se objevují tajemní černě odění čarodějové z jihu a proslýchá se, že budují velkou armádu. Auraya a její společníci se neúnavně snaží o vytvoření spojenectví mezi zeměmi severního kontinentu, ale čas se rychle krátí. Do zemí Bílých přichází válka a pokud Auraya neovládne své nově získané schopnosti, ani přízeň bohů by nemusela stačit k jejich záchraně… Trudi Canavan získala v roce 1999 cenu Aurealis za nejlepší fantasy příběh. První díl trilogie Věk pěti byl nominován na cenu Aurealis 2005 v kategorii Fantasy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21731/bila-knezka-21731.jpg 441

Věk pěti 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Zoner Press

Priestess of the White, 2006

Kniha Bílá kněžka

Leat
22.08.2020

V něčem mi kniha přišla dost originální a bavilo mě to. Jenže s postupem času se kniha stala zdlouhavou a konečné vyvrcholení se odehrálo tak rychle až jsem si řekla, hm tak tohle asi ne. Nevím, jestli se odhodlám číst další díly.

Eillen
22.03.2020

Ze začátku jsem se bála, že mě bude množství pohledů při čtení rušit a nebudu schopná se orientovat. A bála jsem se zbytečně. První třetinu knihy jsem ale měla pocit, že se nedokážu pořádně začíst. To se ale rázem změnilo a zbytek knihy jsem dočetla během dvou dnů.

Leachim_
25.12.2017odpad!

Docetl jsem vsechny knihy za svuj zivot, krome 2, tato je jedna z nich.

Karcoolka2210
28.12.2015

Začiatok ďalšej trilógie od Trudi je veľmi podobný jej ostatným knihám. Ten istý štýl, veľmi podobné postavy. Auraya mi v mnohom pripomína Soneu. Ale tak čítalo sa to celkom dobre, no je to slabšie ako jej predošlé knihy. Napriek tomu idem do druhej knihy ;) AJ

Jacinda
03.10.2015

děj, který se snaží celou knihu rozběhnout, se na konci knihy nakonec nerozběhne. na fantasy děsivě a neuvěřitelně nudné a pomalé

Eventful
21.07.2015

K této knize (trilogii) jsem se dostala až po přečtení všech ostatních knih od Trudi, takže jsem k tomu přistupovala celkem skepticky. Nicméně jsem byla mile potěšena. Příběh dobrý, vypravěčský um také :)

julliette
30.12.2014

Je to krásná kniha, sem-tam romantická, ta Auraya to nemá jednoduchý, že po ní touží splétač snů, se kterým se vyspala, a bůh Chio, který ji políbil. No, jak to bude asi dál. :D

leduska
22.07.2013

Tak tato kniha mě vůbec nenadchla, dokonce jsem ji ani nedočetla, což se mi tedy nestává často...