Koupit knihy

Trudi Canavan

australská, 1969


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 10 knih

Komentáře (7)

Barbarka_CZ
02.03.2016

Velmi čtivé, byť pro někoho možná až příliš "jednoduché" fantasy. V trilogii, resp. hexalogii o Soney mě maličko zarazilo, jak poměrně otevřeně a jasně do díla začlenila homosexuální vztahy. Podobné věci se v knihách a dalších uměleckých dílech obvykle objevují, jsou-li "problémem" společnosti, tj. pokud se o nich hodně mluví a existují velmi protichůdné až extrémní názory, zda je to dobré, či nikoli. Možná, že v Austrálii jsou tyto vztahy opravdu "kamenem úrazu", nevím. Každopádně knihy této dámy si vysloužily čestné místo v mé knihovničce.

Karcoolka2210
26.02.2016

Mám za sebou 2.diel Millenium Rule- Angel of Storms. Pútavé pokračovanie. V tejto sérii sú dve hlavné postavy- Rielle a Tyen, takže už len z tohto pohľadu je to zaujímavejšia trilógia a aj keď mám určitú predstavu kam by tento príbeh mohol smerovať, určite Trudi niečím prekvapí. Millenium Rule trilógia je jednoznačne najlepšia zo všetkých, čo napísala.

Čo sa samotnej autorky týka, tak Trudi píše vcelku jednoduché fantasy, nie je to Tolkien ani Martin, ktorí sú oveľa prepracovanejší a lepší, ale je to alright a oddychové fantasy. Je to celkom priemerná autorka a mnohé témy sa opakujú v jej knihách a hlavné postavy sú veľmi podobné, ale po náročných knihách niekedy dobre padne aj takéto ľahké čítanie.
No jej knihy sa čítajú dobre a rýchlo :)

nadenka13
19.02.2016

Je skvělá a dobře se čte doporučuji

Karcoolka2210
03.02.2016

Tak som prečítala prvú knihu z novej trilógie Millenium Rule. Thief´s Magic je slušný začiatok a konečne trochu iný príbeh ako ostatné trilógie.Tu v UK je už von aj druhý diel a tretí má prísť na pulty aj tretí. :)

Jacinda
03.10.2015

Pro mě je tahle spisovatelka neuvěřitelně nudná osoba. Soneu jsem ani nedočetla, po pár kapitolách jsem odložila knihu jako super nudné dílo. Přítel to dočetl se slovy, tak ve třetí knize se konečně začalo něco dít. Hlavně že bába píše 600-ti stránkákové knihy. to znamená brak na tolika stranách a zničené lesy.

p.s. TO eslem...tyhle keci o pražácích si nech od cesty. když nedokážeš udržet ani základní národní vědomí, divím se, že dokážeš udržet moč

Eslem
03.03.2015

V dobré víře, že série tak zjevně cílená na mágy se nedá úplně zkazit, jsem Trilogii o ČM koupila naráz. Autorka (která se honosí oceněním od časopisu, v němž sama pracovala) mě ale dost překvapila a můžu s klidem říct, že je produktem stejné reklamně-masážní kampaně jako například Heitz. Prostě jim nakukáme, že je to bestseller, a ti blbci tomu uvěří.

V rámci žánru toho snesu hodně a proti oddechové literatuře vážně nic nemám, ale zrovna ta by v prvé řadě neměla být nesmyslně šroubovaná a ukrutně nudná. Autorka vůbec neví, kdy přestat – v jedničce se Sonea skrývala tak dlouho, až už ji nikoho nebavilo hledat (navíc přece bylo jasné, že ji čarodějové dostanou), ve dvojce reginovci chodí postupně po pěti, deseti, dvaceti, zatímco Sonea bloumá po chodbách způsobem, který ani přes občasný objev moc jisker čtenářského zájmu nevykřeše. Logika je jedno velké tabu, protože kdyby ji postavy začaly používat, sesypala by se autorce naprostá většina zápletek a nikdo by nikam nemusel. Většina hrdinů není nesympatická, ale nejspíš hlavně proto, že jejich charaktery jsou ploché jak ta rovina u Kolína; jedním z minima překvapení v těchto knihách byli Akkarin + Sonea, kteří museli podrazit nějaký zákon zachování, protože jejich vztah se zrodil jen tak, z ničeho…

Prostě, takhle na Moravě chutná víno, co sa dává Pražákom.

LenaDonan
28.07.2012

Trudi C. má pozoruhodný pisateľský štýl, človek aby sa tešil na každý jej ďalší počin.