P_E_T P_E_T komentáře u knih

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Souhlasím s Ewe291. Jsem u 8. dílu a má to naprosto šílený překlad. Nicméně asi ani v originálu to není žádné super dílo. Popisy čehokoli zoufalé, ztrácíte se v postavách, jejich motivacích. Jde tam (podobně jak 50 shades of...) pouze o to, že autorka jak puberťačka chce "spojit" konkrétní postavy. A musí to být jakože napínavé, tak se to nemůže stát nějak normálně, ale musí se vymýšlet různě hloupé překážky ve stylu: "to nevymyslíš, to se muselo stát". Ano, sem tam je několik kapitol napínavých a fakt to hltáte, ale obecně je to jedno velké zoufalství.

22.11.2023 1 z 5

Kompletní průvodce půstem Kompletní průvodce půstem Jimmy Moore

Jasně a srozumitelně vysvětlené, jak a proč půst funguje, vysvětlená historie z medicínského hlediska, uvedené příklady lidí, kteří půst drželi, proč ho drželi, jak dlouho, kde a proč selhali a proč selhání není problém, ale běžná součást procesu. Za mě asi úplně nejlepší zjištění, že (nejen) cukrovku 2. typu léčili půsty už před 100 lety a dokázali vyléčit a že inzulin není léčba.

17.03.2023 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Za mě je to lehce slabší než originál, "něco" tomu jakoby chybí, ale neumím vystihnout co. Taková ta třešnička na dortu. Ale vzhledem k tomu, že další originál Saturnin už nevznikne, tak jsem za tohle pokračování velmi ráda.

10.02.2023 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

10.02.2023 4 z 5

Bílá kněžka Bílá kněžka Trudi Canavan

Začínala jsem Soneou, tohle byla "ta druhá trilogie", tehdy jsem ji cítila jako horší. Ale za ta léta jsem se vždycky vrátila k téhle trilogii a pokaždé si ji znovu užiju. Možná i proto, že nemá to pokračování po dvaceti letech.

26.01.2023 5 z 5

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

Konečně se mi dnes podařilo objevit, co to bylo za knížku - v tom nadšení jsem napsala do nakladatelství Čtyřlístku, jestli by to nechtěli vydat znovu (když můžou historické Čtyřlístky Panoramy, proč nezkusit i tohle). A Kosmickou hlídku taky :)

04.03.2020 5 z 5