Kompletní průvodce půstem

Jak léčit své tělo pomocí jednodenního i dlouhodobějšího vynechání jídla Po celé dlouhé dějiny se lidé postili. Ať z kulturních a náboženských důvodů, nebo jen kvůli neúspěšnému lovu, občasné hladovění bylo tisíce let přirozenou součástí života – až do nedávna. Naše těla se evolučně nezměnila, ale hlad už nemáme nikdy: každý den snídáme, svačíme, obědváme, zase svačíme, večeříme... Má současná epidemie obezity a dalších civilizačních chorob kořeny v této radikální stravovací změně? Přibývá vědeckých důkazů, že ano. Lékař Jason Fung proto vyzkoušel s více než tisícovkou pacientů různé postní režimy a dosáhl přitom skvělých výsledků. V knize vysvětluje, jak můžeme využít půstu v boji s nadváhou. S pomocí vědeckých studií také dokazuje, že půst zpomaluje stárnutí, má potenciál pro léčbu cukrovky 2. typu, vysokého krevního tlaku nebo metabolického syndromu a efektivně pomáhá tam, kde selhávají jiné postupy. V knize se mimo jiné dozvíte: - Komu půst může pomoci a proč je účinnější metodou hubnutí než tradiční nízkokalorické diety. - Proč vás půst připraví o tuk, ale nikoliv o svalovou hmotu. - Proč je dodržování půstu vlastně jednodušší než klasické diety a jak pracovat s pocitem hladu. - Jaké jsou druhy půstů a že si můžete zvolit postní režim na míru. - Že i několikahodinové vynechání jídla může sloužit jako účinný půst. - Jaké (překvapivě chutné!) zdroje výživy si můžete při půstu dopřát. - Jak půst správně přerušit a kdo by ho vůbec neměl držet. Tak co kdybyste zkusili jít proti proudu, alespoň chvíli nejedli a počkali, co to s vámi udělá?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394289/big_kompletni-pruvodce-pustem-Nw3-394289.png 4.483
Literatura naučná, Kuchařky, Zdraví

Vydáno: , Jan Melvil

The Complete Guide to Fasting: Heal Your Body Through Intermittent, Alternate-Day, and Extended Fasting, 2016

Kniha Kompletní průvodce půstem

Allla9
01.07.2022

Podrobný a srozumitelný návod, jak se postit a zabojovat s nadváhou. Pomocí půstu se dá hodně zlepšit na svém zdraví. Snížit cholesterol, tlak, upravit cukrovku ... a hlavně se zbavit nadbytečných kilogramů.

Clea3112
23.04.2022

Kniha může být velmi inspirativním rádcem pro ty, kteří váhají, zda se pustit do půstu, či nikoli. Je psána jednoduše, srozumitelně a přestože se místy myšlenkově opakuje a primárně zaměřuje na diabetiky, určitě stojí za přečtení. Motivuje každého, aby si našel svou vlastní flexibilní cestu ke zdraví a snaží se dodat čtenáři sebedůvěru, že se to dá zvládnout, pokud se rozhodne. Odměnou je zdraví, nebo alespoň zlepšení zdravotního stavu jakožto nejvyšší hodnoty, kterou máme.

Lucie131313
17.04.2022

Žijeme v době nadbytku, je zkrátka všeho moc a o jídle to platí dvojnásob. O kvalitě jídla ani nemluvě.... Rovnováha, ta by měla být vždy a ve všem, proto nadbytek by se měl vykompenzovat úbytkem. Jak prosté, jednoduché, logické....
Zpracování knihy hodnotím kladně, členění do kapitol je praktické. Vše je srozumitelně popsáno a vysvětleno.

domihruzkova
14.03.2022

Přestože půst o 16 hodinách držím už skoro rok, tak mi kniha dala spoustu nových informací a pár fajn receptů k tomu. Kniha vás kompletně provede půstem a odpoví na téměř jakékoli Proč?, které vás v souvislosti s půstem napadne. V knize je popsáno spoustu postních režimů s výhodami i nevýhodami.

Cajda
08.03.2022

Dobrý, ale nic pro gurmány.

bukiet
22.01.2022

Kupodivu nikterak fanaticky pojatá, ale naopak čtivá (poslouchatelná) kniha o tom, že se nemáme přežírat, že to není normální. Autoři nic nevnucují, naopak radí, jak nejlépe půst provádět, ale také poukazují na všechna úskalí s půstem spojená. Jen mi připadalo úsměvné, jak v uváděných příkladech Američané trpí při myšlence jednodenního půstu. A tak jsem si při poslechu velmi příjemného hlasu pana Voženílka dal jeden šestatřicetihodinový půst, který jistě nebude poslední.

pepap
14.01.2022

Půst býval po dlouhou dobu přirozenou součástí lidského života. Tato kniha ukazuje způsob opětovného začlenění hladu do našeho životního biorytmu. Dozvíte se o podstatě pocitu hladu a jak ho překonat. Já mám přečteno a jdu plánovat svůj půst ;-)

ditul
19.11.2021

Knihu jsem si koupila ze zvědavosti, protože poslední dobou slyším kdekoho, že půst občas drží.. A tato kniha byla skvělá volba a zodpověděla mi některé otázky.
*Existují období roku, kdy byste měli jíst hodně. A pak přijde doba, kdy byste neměli jíst skoro nic. To je přirozený cyklus života. Většina velkých náboženství to reflektuje, když v určitou dobu předepisuje hodování, například na Vánoce, a jindy zase přikazuje zdrženlivost, jako během čtyřicetidenního postního období před Velikonocemi. Starověké civilizace tento prostý rytmus života také znaky. Po sklizni lidé hodovali, ale v zimě obvykle drželi půst.
Za posledních přibližně padesát let jsme nepřestali o svátcích hodovat, ale úplně jsme zapomněli držet půst. Narušili jsme tak normální rovnováhu a nemůžeme se divit, že důsledkem je obezita. Jestliže hodujeme, musíme se i postit. A to je celá věda.
Jsme-li obézní, protože jsme se zbavili všech půstů, co se stane, když přestaneme hodovat? ...