leanechvilova leanechvilova komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nepochybně jedna z nejkouzelnějších a nejkrásnějších knih, jakou jsem kdy četla.
Malý princ je prostě moje největší srdeční záležitost. A myslím, že tomu tak bude napořád.
Velice krásný příběh, který Vás pohladí po duši a dokáže Vás i rozplakat.
Příběh v sobě skrývá mnoho krásných a zajímavých myšlenek a skutečností - "Správně vidíme jen srdcem".
Musím samozřejmě ocenit i krásné ilustrace, které se v knize nachází - "Nakresli mi beránka...".
Myslím, že se jedná o knihu, která by neměla chybět v žádné domácí knihovně.

05.04.2021

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Dokonalá knížka. Smutný zamilovaný příběh, který je strašně čtivý. Od knížky se nedalo odtrhnout.

07.08.2018 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Tak tohle bylo naprosto dokonalé, stejně jako první díl!!
Super roztomilý a sladký příběh.
Kniha upozorňuje i na různé problémy -například na šikanu.
Vřele doporučuji, nechte se tímhle příběhem pohladit po duši!!

08.07.2021 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Kniha byla originálně napsaná a obohacená o různé ilustrace. Ta originalita spočívala v tom, že kapitoly byly velmi krátké, vše bylo psané z pohledu Maddy (hlavní postavy) - takže jste nemohli poznat reálné osobnosti ostatních postav. Kniha byla plná jejího deníčku, poznámek o knížkách, které zrovna četla, poznámek o sledování sousedů a tak dále a tak dále. Zároveň tato kniha byla hodně moc čtivá. Ale ta “krátkost” bohužel příběhu dost ublížila. Jelikož příběhy ostatních postav byly také dost zajímavé, ale bohužel jen tak lehce naznačené.
Nechyběl knize ani originální námět. Konec mě opravdu šokoval, byl dost nečekaný.

20.01.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

(SPOILER) Pro milovníky Japonska a japonské kultury je tato kniha naprostá nutnost.
Svěží a poutavé vyprávění, které bylo velmi čtivé.

Bylo opravdu zajímavé nahlédnout do běžného života v Japonsku a vidět rozdíly mezi japonskou a českou kulturou. Díky vyprávění jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí, které bych v klasických cestopisech nenašla.
Vyprávění bylo místy vtipné, místy překvapivé a šokující, ale po celou dobu velmi zajímavé.

Veronice určitě nechybí odvaha a dobrodružná povaha.

Líbilo se mi i zahrnutí kapitol z pohledu Kóty. Vůbec by mi nevadilo, kdyby v příběhu byla i více přiblížená a popsaná část života v Americe a ve Francie.

Nakonec musím pochválit naprosto nádhernou obálku.

07.11.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Tak tohle bylo naprosto dokonalé!! Extrémně roztomilý a sladký příběh. Kresba je opravdu velice povedená, úžasně zpracované emoce - naprosto neuvěřitelné a silné. Celou dobu jsem se u příběhu culila jak měsíček. Dávka roztomilosti, která vás zaručeně zahřeje na duši. Vřele doporučuji!!

09.03.2021 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Tma mezi hvězdami - druhá sbírka poezie od Atticuse.
Po grafické stránce je knížka naprosto nádherná! Plná krásných a originálních fotografií. Takže už jen knížkou listovat, je prostě zážitek. Kniha je plná krásných slov a myšlenek. Ale už jsem se v tom tolik nenašla (jako v první sbírce). Ale nějaké myšlenky a básničky se mi zaryly do paměti. První sbírka Láskou ji nespoutáš, se mi líbila o něco více. Takže v porovnání tato sbírka byla trochu zklamání. Každopádně knížka se mi líbila.

24.01.2021 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tato netypická knížka mě vážně zaujala. Jsou v ní velice vtipné hlášky. Nechyběl ani černý humor, který vážně miluji.
Také byla obohacená o originální fotky.

31.01.2019 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Tuhle klasiku naprosto miluji!!
Sice Werther byl chvílemi vážně protivný.
Ale jeho city k Lottě mě vážně dostaly, celková jeho oddanost a zamilovanost.
Rozhodně doporučuji!

11.11.2018 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Úžasná kniha, která určitě změnila můj pohled na život. Krásně napsaná a rozhodně čtivá.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Velmi dobrá sbírka. Sice některé básně jsou slabší. Ale to nemění nic na faktu, že tahle knížka je dokonalost. Velkým bonusem je určitě i ilustrace.

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Miluji Rupi Kaur a její tvorbu. Tohle bylo opět úžasné!
Sbírka je hlavně zaměřená na sebeuvědomění, nalezení vlastní hodnoty a nalezení sebelásky. Hromada emocí v ní opět nechyběla.
A klasicky jsou ve sbírce krásné a zajímavé kresby, které básně vhodně doplňovaly.

V mnoha myšlenkách jsem se našla. O to více mi kniha dala, a také o to více se mi líbila.

Za mě se jedná o nejlepší sbírku od Rupi Kaur.

30.01.2022 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Příběh byl velmi čtivě napsaný. Hlavní postava Tori se mi moc líbila a úplně jsem se viděla v jejím chování, uvažování a přístupu k životu a lidem v okolí.
Děj sám o sobě nebyl nic extra. Ale líbila se mi dějová linka mezi Tori a Michaelem.
Konec příběhu byl totálně absurdní

06.11.2021 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Tim Burton je moje srdcovka. Knížka se čte sama. Krátký, ale přesto nádherný příběh, který je lehce morbidní, pochmurný a strašidelný. Navíc dokonalé kouzelné ilustrace.
Příběh Vás pobaví a zároveň Vás chytne za srdce.

31.10.2021 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Celý příběh mě naprosto zaujal!
Musím říct, že příběh je opravdu hezký a velmi čtivě napsaný. Myšlenek a vět k zamyšlení je v knize spousta. A některé z nich mě opravdu zasáhly. Celý příběh mě velmi zahřál u srdce.
Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

Navíc se mi moc líbilo, že celý příběh se odehrává na Bali.

11.10.2021 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Musím říct, že tohle miluji!
Květy slunce - druhá sbírka od Rupi Kaur byla pro mě o dost větším zážitkem než první sbírka Mléko a med. Sbírka mi přišla více propracovanější.
Nádherná kniha poezie a myšlenek, mířící přímo k srdci. Zároveň je to i skvělá inspirace pro duši. Musím ocenit i krásné kresby, které v knize jsou.
Autorka umí opravdu hezky a procítěně popisovat svoje pocity. Je velmi otevřená a jde hodně do hloubky.
Sbírka je opravdu zážitek, ke kterému bych se mohla vracet znovu a znovu!!

03.04.2021 5 z 5

Tak tohle byla naprostá dokonalost. Zlomilo mi to moje srdce. A zase mi ho to slepilo dohromady. Naprosto to zahřálo moji duši. Tohle mě vážně dostalo.
Naprosto nejlepší část byla “Královna”. Ta nejvíce zasáhla moje srdíčko i duši.
Rozhodné všem doporučuji!!

04.03.2019 5 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Poe byl opravdu geniální autor. Zbožňuji jeho povídky a rozhodně nejradši mám Černého kocoura a Zradné srdce.
Povídky jsou opravdu hororové a jde při nich mráz po zádech.

11.11.2018 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Nejlepší díl série. Strašně moc čtivý a nedalo a nedalo se od nej odtrhnout. Rozhodně jsem se do této série zamilovala.

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Tohle bylo úžasné!
Jedná se o oddechovku, u které se opravdu pobavíte a zasmějete.
Zároveň obrovskou výhodou je to, že jednotlivé příběhy jsou krátké a uzavřené, každý má však svou hloubku a ponaučení. Díky krátkosti příběhů, se kniha velmi dobře a příjemně čte.
Můžu jen doporučit.

15.07.2023 5 z 5