leanechvilova leanechvilova komentáře u knih

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Tohle bylo úžasné!
Jedná se o oddechovku, u které se opravdu pobavíte a zasmějete.
Zároveň obrovskou výhodou je to, že jednotlivé příběhy jsou krátké a uzavřené, každý má však svou hloubku a ponaučení. Díky krátkosti příběhů, se kniha velmi dobře a příjemně čte.
Můžu jen doporučit.

15.07.2023 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Grinch je moje srdcovka, bez něj si nedokážu představit Vánoce!
Nádherný příběh s nádhernými ilustracemi.

02.01.2023 5 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Miluji Rupi Kaur a její tvorbu. Tohle bylo opět úžasné!
Sbírka je hlavně zaměřená na sebeuvědomění, nalezení vlastní hodnoty a nalezení sebelásky. Hromada emocí v ní opět nechyběla.
A klasicky jsou ve sbírce krásné a zajímavé kresby, které básně vhodně doplňovaly.

V mnoha myšlenkách jsem se našla. O to více mi kniha dala, a také o to více se mi líbila.

Za mě se jedná o nejlepší sbírku od Rupi Kaur.

30.01.2022 5 z 5

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

“Která cesta je ta pravá? Román o hledání svého místa ve světě.”

Zamilovala jsem se. Knihu jsem nedokázala odložit, protože se jedná o naprosto úžasný, čtivý příběh s hromadou krásných myšlenek!
V mnoha momentech příběhu jsem se sama viděla, a o to více mi právě příběh dal. Díky příběhu jsem si spoustu věcí uvědomila a také přišla na nový úhel pohledu. Kniha ke mně přišla v ten nejlepší pravý okamžik.

Moc se mi líbila celá reálná a upřímná atmosféra příběhu, která ukazuje život prostě takový jaký je.
Také se mi líbily vnitřní monology, které úžasně popisovaly, co se v člověku děje, jeho pocity a myšlenky, když se snaží najít sám sebe.

Moc se mi líbilo vylíčení bostonského života, všechna ta krásná místa a celá atmosféra města. Na tolik mě to nadchlo, že jsem město hned přidala na svůj travel bucket list.

A navíc jsem si oblíbila hlavní hrdinku, která je velmi sympatická. Moc se mi na ní líbilo, jak si jde za svým snem a i když se necítí zrovna komfortně, tak se nevzdává. To velice obdivuji!

Takže wow! Tohle se vážně povedlo! Doufám, že se někdy dočkám pokračování příběhu.

A ještě je potřeba zmínit tu nádhernou obálku, to je láska na první pohled.

22.12.2021 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

(SPOILER) Pro milovníky Japonska a japonské kultury je tato kniha naprostá nutnost.
Svěží a poutavé vyprávění, které bylo velmi čtivé.

Bylo opravdu zajímavé nahlédnout do běžného života v Japonsku a vidět rozdíly mezi japonskou a českou kulturou. Díky vyprávění jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí, které bych v klasických cestopisech nenašla.
Vyprávění bylo místy vtipné, místy překvapivé a šokující, ale po celou dobu velmi zajímavé.

Veronice určitě nechybí odvaha a dobrodružná povaha.

Líbilo se mi i zahrnutí kapitol z pohledu Kóty. Vůbec by mi nevadilo, kdyby v příběhu byla i více přiblížená a popsaná část života v Americe a ve Francie.

Nakonec musím pochválit naprosto nádhernou obálku.

07.11.2021 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Příběh byl velmi čtivě napsaný. Hlavní postava Tori se mi moc líbila a úplně jsem se viděla v jejím chování, uvažování a přístupu k životu a lidem v okolí.
Děj sám o sobě nebyl nic extra. Ale líbila se mi dějová linka mezi Tori a Michaelem.
Konec příběhu byl totálně absurdní

06.11.2021 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Tim Burton je moje srdcovka. Knížka se čte sama. Krátký, ale přesto nádherný příběh, který je lehce morbidní, pochmurný a strašidelný. Navíc dokonalé kouzelné ilustrace.
Příběh Vás pobaví a zároveň Vás chytne za srdce.

31.10.2021 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Celý příběh mě naprosto zaujal!
Musím říct, že příběh je opravdu hezký a velmi čtivě napsaný. Myšlenek a vět k zamyšlení je v knize spousta. A některé z nich mě opravdu zasáhly. Celý příběh mě velmi zahřál u srdce.
Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

Navíc se mi moc líbilo, že celý příběh se odehrává na Bali.

11.10.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Tak tohle bylo naprosto dokonalé, stejně jako první díl!!
Super roztomilý a sladký příběh.
Kniha upozorňuje i na různé problémy -například na šikanu.
Vřele doporučuji, nechte se tímhle příběhem pohladit po duši!!

08.07.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nepochybně jedna z nejkouzelnějších a nejkrásnějších knih, jakou jsem kdy četla.
Malý princ je prostě moje největší srdeční záležitost. A myslím, že tomu tak bude napořád.
Velice krásný příběh, který Vás pohladí po duši a dokáže Vás i rozplakat.
Příběh v sobě skrývá mnoho krásných a zajímavých myšlenek a skutečností - "Správně vidíme jen srdcem".
Musím samozřejmě ocenit i krásné ilustrace, které se v knize nachází - "Nakresli mi beránka...".
Myslím, že se jedná o knihu, která by neměla chybět v žádné domácí knihovně.

05.04.2021

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Musím říct, že tohle miluji!
Květy slunce - druhá sbírka od Rupi Kaur byla pro mě o dost větším zážitkem než první sbírka Mléko a med. Sbírka mi přišla více propracovanější.
Nádherná kniha poezie a myšlenek, mířící přímo k srdci. Zároveň je to i skvělá inspirace pro duši. Musím ocenit i krásné kresby, které v knize jsou.
Autorka umí opravdu hezky a procítěně popisovat svoje pocity. Je velmi otevřená a jde hodně do hloubky.
Sbírka je opravdu zážitek, ke kterému bych se mohla vracet znovu a znovu!!

03.04.2021 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Je to opravdu nádherný, sladký a dojemný příběh.
Začátek knihy je bohužel pomalejší. Ale pak se příběh najednou dostane do bodu, kdy se stává naprosto čtivým a vy se od něj nemůžete odtrhnout.
Příběh je sladká a roztomilá záležitost pro zlepšení nálady, u které se bude culit. Zároveň byl příběh i dojemný, dokonce jsem i brečela.
Strašně moc se mi líbilo zapojení vesmíru a osudu do příběhu.
Knížku rozhodně doporučuji.

20.03.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Tak tohle bylo naprosto dokonalé!! Extrémně roztomilý a sladký příběh. Kresba je opravdu velice povedená, úžasně zpracované emoce - naprosto neuvěřitelné a silné. Celou dobu jsem se u příběhu culila jak měsíček. Dávka roztomilosti, která vás zaručeně zahřeje na duši. Vřele doporučuji!!

09.03.2021 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Tma mezi hvězdami - druhá sbírka poezie od Atticuse.
Po grafické stránce je knížka naprosto nádherná! Plná krásných a originálních fotografií. Takže už jen knížkou listovat, je prostě zážitek. Kniha je plná krásných slov a myšlenek. Ale už jsem se v tom tolik nenašla (jako v první sbírce). Ale nějaké myšlenky a básničky se mi zaryly do paměti. První sbírka Láskou ji nespoutáš, se mi líbila o něco více. Takže v porovnání tato sbírka byla trochu zklamání. Každopádně knížka se mi líbila.

24.01.2021 4 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Young Adult knížka, která se zabývá neobvyklým tématem pro tento žánr. Takže v tomhle ohledu je určitě originální. A bylo zajímavé o něčem takovém číst.
Knížka se dobře četla. Ale chvílema mi hlavní hrdinka Valerie lezla na nervy. Ale tak to se dalo ještě překousnout.
Knížku bych označila jako žádná hrůza ale ani žádný trhák. Takže rozhodně znovu bych ji už nečetla. Ale takhle na jedno přečtení se mi líbila. A klidně bych ji doporučila, pokud si chcete přečíst trochu jiné dílo z Young Adult.

11.03.2020 3 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Styl psaní Jenny Han jsem si vážně moc oblíbila. Samotné téma knihy je vážně zajímavé a originální. Kniha je moc čtivá a ani ji nechcete pustit z ruky. Nechyběly i nečekané zvraty v příběhu. Navíc otevřený konec vás nutí k tomu, že se hned chcete pustit do druhého dílu, protože prostě potřebujete vědět jak to vše dopadne. Takže se jedná určitě o dobrý začátek série. A už se těším až se pustím do zmiňovaného druhého dílu.
Knížku rozhodně doporučuji!

11.07.2019 4 z 5

Pocitáty Pocitáty Kateřina Rezková

Knížka mě zaujala hned na první pohled. Ilustrace je naprosto dokonalá!! Bohužel obsahem už mě tolik nezaujala. Některé myšlenky byly vážně úžasné. Ale bohužel celkově mi kniha přišla až moc minimalistická. Bohužel některé myšlenky byly jakoby nedotažené.
Knížka rozhodně stojí za přečtení, ale není nutnost ji mít ve své knihovničce.

16.05.2019 3 z 5

Tak tohle byla naprostá dokonalost. Zlomilo mi to moje srdce. A zase mi ho to slepilo dohromady. Naprosto to zahřálo moji duši. Tohle mě vážně dostalo.
Naprosto nejlepší část byla “Královna”. Ta nejvíce zasáhla moje srdíčko i duši.
Rozhodné všem doporučuji!!

04.03.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tato netypická knížka mě vážně zaujala. Jsou v ní velice vtipné hlášky. Nechyběl ani černý humor, který vážně miluji.
Také byla obohacená o originální fotky.

31.01.2019 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Kniha byla originálně napsaná a obohacená o různé ilustrace. Ta originalita spočívala v tom, že kapitoly byly velmi krátké, vše bylo psané z pohledu Maddy (hlavní postavy) - takže jste nemohli poznat reálné osobnosti ostatních postav. Kniha byla plná jejího deníčku, poznámek o knížkách, které zrovna četla, poznámek o sledování sousedů a tak dále a tak dále. Zároveň tato kniha byla hodně moc čtivá. Ale ta “krátkost” bohužel příběhu dost ublížila. Jelikož příběhy ostatních postav byly také dost zajímavé, ale bohužel jen tak lehce naznačené.
Nechyběl knize ani originální námět. Konec mě opravdu šokoval, byl dost nečekaný.

20.01.2019 4 z 5