lailaj lailaj komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zrovna jsem knihu dočetla a zanechala vě mně opravdu silné pocity. Knížku jsem přečetla jedním dechem a zároveň s hrůzou z vykreslovaného režimu a štěstí, že k tomu nedošlo. Tuhle knihu by si měl přečíst každý, kdo tvrdí, že za komunistů bylo líp. Tipuji, že spisovatelka se inspirovala režimem v Korei.

01.08.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na začátku jsem si říkala, co to je, to asi nedočtu. A pak jsem se nemohla odtrhnout. Hrdinky byly skvělé a snadno jsem je chápala. Jen u Eda jsem si říkala, jestli skutečně takový muž může existovat, ten mi přišel nejméně realistický.
Nakonec jsem hltala knížku a říkala si: ať to není Jane, Madeline ani Celest. Konec mě trochu překvapil, měla jsem trochu jiné tipy
Knížku můžu jen doporučit

22.05.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Z téhle knihy jsem dost v rozpacích. Na začátku jsem měla pocit, že se spisovatelka ženě k nějakému pěknému příběhu a tak jen shrne úvod , ale na to to bylo moc dlouhé. Jen jsem v knížce nenašla odlehčení, prostě nudné vyprávění o životě na farmě

31.01.2021 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

zrovna jssem knihu dočetla a jsem z ní nadšená. Vysloveně mi sedla. Velmi zajímavý nápad a promyšlená psychologie postav i společnosti

24.05.2020 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Četla jsem kvůli výzvě, ale nečekala jsem, ze to bude hrozné a ze se to budu nutit dočíst. Hlavni hrdina je blbec a když se nad tím člověk zamýšlí, tak mu chybí v životě cíl. Relativně brzy vydělal spoustu peněz a mel úspěch a už nic nemusí. Tu slečnu Eriku jsem nepochopila, proč za nim běžela, když to melo byt na truc Alexovi. Vtipna byla situace jeho synů a nakonec ten chlapek s mladou zenou

01.12.2019 odpad!

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Na začátku jsem si říkala, ježíši, co to je a pak mě kniha úplně pohltila a už nepustila a musela jsem si vzít další díl :-)

01.11.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Bohužel se nepřidám k fanouškům této knihy a jsem si jistá, že další díly číst nebudu. Styl psaní nebyl špatný, ale přišlo mi , že postavy byly povrchní a nešly do hloubky a některé věci prostě neřešily (objevím se 200 let zpět, nikoho neznám, styl života úplně jiný, ale pohodička a klídek, žádná panika ?!). taky mi tak nějak přišlo, že se autorka vyžívala v týrání Jamieho

22.11.2023 3 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Nádherné napsaná kniha. Člověk musí mít na paměti, že hrdince je jen 12. Je vidět, jak se snaží zavděčit všem a napravit svoje chyby a hlavně jak je důležité aspoň sobě nelhat. Nakonec si uvědomí, co potřebuje a ostatní ji pomůžou s tím, co sama nezvládne

15.10.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Líbí se mi námět a kombinace démonů s detektivkou, ale něco mi ve způsobu psaní nesedlo, nebyla jsem schopná se vcítit do hlavní hrdinky a vlastně kdybych nechtěla vědět, kdo byl vrah, tak bych to nedocetla.

04.10.2023 2 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Ač to téma je hrozné, kniha je čtivá a dobře napsaná, jen mi u ní něco chybělo. Příběh Ervína mi přišel takový nedotažený

05.06.2023 4 z 5

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

Nejdříve jsem si musela zvyknout na styl psaní a na to, že kniha se nedá přečíst na jeden zátah, ale je dobré o jednotlvých myšlenkách přemýšlet. Ale teď ,když už jsem na konci, tak je mi to líto a uvažuji o přečtení dalších knih této autorky. Knížku můžu vřele doporučit

21.08.2014 5 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Velmi dobře napsané a hlavně čtivě. Začetla jsem se a najednou koukám, že mám 3/4 knihy přečtené. Zápletka není složitá, ale jako odpočinková kniha je super

13.02.2023 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

jsem na rozpacích. Kniha má vysoké hodnocení. Je psaná čtivě, ale hlavní postavy se mi nelíbily, nedokázala jsem se do nich vcítit a občas mi přišly vyloženě protivné. Už v první třetině jsem si říkala, jestli knihu vůbec dočtu

09.09.2022 3 z 5

Anna z Hollywoodu Anna z Hollywoodu Alena Doláková

v časopise jsem narazila na tuto knihu s dobrou recenzí i obsah vypadal slibně. Jsem velmi zklamaná. Autorka má dobrý styl psaní. S hlavní hrdinkou se nemůžu ztotožnit, ani soucítit, ani litovat, prostě je mi krajně nesympatická. Ale co mi kazí čtení je přeskakování obdoví, z kterého je kapitola psaná a protože kapitoly jsou poměrně krátké, tak je to velmi rušivé (např. 2015, 1997, 2012, 2017, v patnácti...)

02.01.2021 2 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Dobře napsané, četlo se to jedním dechem, i když člověku to moc dobré nálady nepřineslo, až na ten konec. ten se povedl

10.07.2018 5 z 5

Omámení Omámení Jessica Shirvington

Děj zajímavější, než v prvním díle, ale Violet je mi pořád nesympatická

31.01.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

kniha je čtivá. Tak nějak jsem tušila, kdo je vrah, ale na důvod jsem nepřišla. Důležité bylo všímat si data na začátku kapitoly, aby se v tom dobře orientovalo, ale na to se dalo zvyknout

08.03.2017 4 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

Knihu jsem dočetla, protože jsem si ji chtěla dát do čtenářské výzvy. Příběh není napsán špatně, ale na 27 je hrdinka příliš naivní trdlo, ještě bych zkousla 25. Celou dobu jsem si říkala, že je jasně vidět, že je to první kniha spisovatelky, že by to chtělo zavřít do šuplíku a napsat druhou a tu vydat, protože ta už by byla super. Co mě celou dobu neuvěřitelně vytáčelo byla neschopnost překladatele si zjistit pravidla hry dračí doupě a P.J. tedy pána jeskyně překládat jako dračí mistr

27.12.2023 2 z 5

Peklo a jiné destinace Peklo a jiné destinace Madeleine Albright

Kniha má dobré recenze, tak jsem se rozhodla si ji přečíst. Kniha byla napsána čtivě, ale autorka strašně skákala od jedné myšlenky k druhé, s minulostí do pozdějších času a pak mezi. Myšlenky by mohli být zajímavé, kdyby byly víc propracované, takhle se ztráceli. Nejucelenější byly dopisy na konci knihy

13.12.2023 2 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Kniha je čtivá, ale je to prostě oddechovka a četla jsem lepší

28.10.2023 3 z 5