LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Autorova prvotina mě pobavila, hlavně poslední část knihy. Četla jsem i všechny aristokratky, Deník kastelána je trochu něco jiného i když podobné prvky najdete.
Děj se odehrává na přelomu roku 1995 a 1996 a na příběhu je to znát.
Je to kniha pro muže i ženy, pánům určitě nebude vadit trochu hrubý slovník autora :-) ale je to prostě ze života...

14.07.2020 4 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Kniha je stejně jako seriál balzám na duši. Nicméně nečekejte, že se v knize dozvíte něco co v seriálu nebylo. Naopak, v knize chybí např. dějová linka příběhu Skerretove a kuchaře Francatelliho. Kniha vypráví hlavně příběh královny.
Příjemnou četbu mi jen kazilo velké množství překlepů v knize. Obsahově tato kniha koresponduje s první sérii serialu.
Pokud milujete seriály typu : The Crown nebo Panství Downton, neváhejte si knihu pořídit

28.05.2020 5 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Já vlastně ani nevím co si o této knize myslet. Obálka slibuje "strhující poválečný příběh". No.... poválečný sice ano (odehrává se 20 let po válce), ale strhující? Na to jsem čekala min. 200 stran a i tak ten děj byl strašně předvídatelný. Moc jsem nechápala existenci dějové linky sestry hlavní hrdinky.
Je pravda, že kniha se hezky, plynule čte. Nápad (téma) na knihu to bylo velice originální, ale to zpracování... Chvílemi mi to přišlo jako beletrie pro ženy, akorát že se tam sem tam řešilo něco ohledně koncentračního tábora v Osvětimi.

22.05.2020 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Přečetla jsem knihu jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout.
Knihu jsem ale četla jinak. Nejprve jsem přečetla příběh Estelly, jelikož ten je stěžejní. Příběh Fabienne sice do příběhu zapadá ale odehrává se až po vyprávění příběhu Estelly, tudíž není nutné kapitoly číst přesně tak jsou v knize za sebou.
Skvělá četba nejen pro milovnice módy a příběhů z druhé světové války

22.03.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Opět další autorčina knížka, která neklamala: oddechová, romantika s nádechem hygge, popisem světové metropole...
Cukrárna v Paříži mi ale přišla až zbytečně moc ve stylu Harlequinek (strašně okatá červená knihovna), ale i tak se příběh čte velice svižně, děj odsýpá, občas se zajisté zasmějete i nahlas :) Ano, jistě - po pár kapitolách je vám jasné o čem to bude a jak to celé dopadne, ale o tom to vůbec není - je to klasická oddechová knížka, kterou si přečtete během dovolené, nebo během víkendu po náročném pracovním týdnu, kdy potřebujete vypnout. Uděláte si dobrou kávu, natáhnete teplé fusekle, zapálíte svíčku a začtete se do této romanťárny.

17.01.2020 4 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Moje první kniha od I.D. a musím se přiznat, že mne nezklamala - veselé povídání o vaření od "babičky", kterou jsem nikdy neměla. Sem tam nějaký recept a vtipné hlášky.
Příjemná odpočinková kniha, která mne rozhodně nalákala si přečíst další kousky autorky.

13.12.2019 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Autorka mne opět nezklamala. Zajímavý (neobvyklý) příběh z období druhé světové války, detailně propracovaný a inspirovaný skutečnými událostmi.
Nepopírám, že jsem se musela prvními stránkami tak nějak prokousat, ale pak jsem se do příběhu zakousla a šlo to samo :)

09.12.2019 5 z 5

Ivan Lendl Ivan Lendl Mark Hodgkinson

Velice čtivý životopis (biografie). Líbilo se mi jak autor (byť cizinec) pochopil a popsal československý tenis a vlastně Československo té doby. Dalo by se říct, že by se kniha dala rozdělit na 3 části - na začátky IL, kariéru IL a trenérství A. Murrayho. Část o tom co dělal mezi skončením kariéry a koučováním AM je v knize spíše nastíněna.
IL nepatřil (a nepatří) mezi mé oblíbené tenisty (a ani tato kniha můj názor na něj nezměnila), ale jako správný tenisový fanoušek jsem si knihu přečetla a jsem ráda. Je skutečně zajímavá, napsaná ne jako sbírka holých faktů ale spíše jako příběh.

16.08.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

První díl byl super. Druhý byl ještě lepší. Nemůžu se dočkat třetího (byť bude nejdřív příští rok).
Ve druhém díle dostaly větší prostor i jiné postavy. Děj je rozličný, už když máte pocit, že už asi víte, jak se děj bude odvíjet dál, autor dějovou linku otočí min. o 180 stupňů.
Četbu si bezpochyby každý čtenář užije :)

20.06.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Po delší době dystopická YA která mne zaujala. I když jsem si občas říkala, že vím jak se děj bude odvíjet dál, autor překvapil :) Kniha se čte sama a během četby budete zažívat různé pocity (od znechucení, přes nevěřícnost až po sympatie s hlavními hrdiny).
Po Hunger Games a Divergenci je to další dystopické dílo hodno zfilmování.

08.06.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst ze dvou důvodů: tím prvním je, že autor je můj oblíbený zpravodaj ČT a druhý důvod je ten, že jsem si myslela, že se mi v knize pokusí ujasnit si fakta o válkách na východě (kdo je kdo, kdo proti komu a proč). Bohužel to jsem se v knize nedozvěděla - více-méně se pořád skáče nejen z jednoho časového období do druhého ale také z války do války.
Nicméně i přesto mohu prohlásit, že ta kniha je super. Objektivní a čtivý text, nahlédnete pod pokličku práce válečného reportéra.

10.05.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Ačkoliv se mi kniha četla dobře, tak mi "lesbický" příběh mezi Liesel a Hanou "lezl na nervy" respektive kdyby tato dějová linka v příběhu nebyla, nic by se asi nestalo.
Nicméně během četby jsem nepřestávala žasnout nad tím, jak cizí autor dokázal tak brilantně popsat dobu první republiky, pocity ve společnosti apod.
Během četby máte neustále zvyšující potřebu jet se do vily podívat (zklamu vás: vstupenky pro rok 2019 jsou již vyprodány).
Za mě palec nahoru. A ačkoliv chápu potomky, že se jim kniha nelíbí jelikož si spousta lidí neuvědomí, že se jedná o fikci (co se rodiny týče), tak jsem moc ráda, že kniha vyšla a má takový úspěch...

08.05.2019 4 z 5

Kniha vám zabere max. jedno odpoledne. Není to klasický text alá Harry Potter ale skutečně, přepis scénáře. Což znamená, že se v knize nedozvíte nic navíc (co ve filmu nebylo).
Kdy sáhnout po této knize? Když jste viděli jednou/dvakrát film a potřebujete si nějaké věci (souvislosti) ujasnit. Víckrát jí ale asi číst nebudete, jelikož se nejspíš kouknete raději na film.

23.04.2019 4 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Kniha má krásné grafické zpracování, text je také pěkně napsán. Bohužel slibovaná vzpomínková kniha pro děti devadesátek (kterým jsem) je to jen tak maximálně z poloviny. Kapitoly kde autorka popisuje seznámení jejich prarodičů mě zcela upřímně nezajímaly.
Během četby jsem se pořád ptala: pro koho ta kniha je vlastně psaná? Pro děti devadesátek? Těžko - max. tak první a poslední část. Pro autorčinu rodinu? Možná.
Nápad to rozhodně nebyl špatný - kdyby byla celá kniha v duchu první části, tak proč ne - ráda (i prostřednictvím cizích vzpomínek) zavzpomínám na své dětství. Tohle slibovalo něco, co jsem dostala tak z poloviny. A to je při ceně za knihu skoro 400 Kč docela dost málo.

17.03.2019 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Brilantně napsaná kniha o těžkých a krutých časech, zpracovaná do nejmenšího detailu a přesto psaná čtivým stylem. I když to není odpočinkové či zábavné čtení, věřím, že jsem knihu nečetla naposledy.

11.10.2018 5 z 5

Nylonový anděl Nylonový anděl Marianne de Pierres

Za mě osobně naprostá ztráta času. Nemá to děj, hrdinka je nesympatická... Vše je takové chaotické, těžko uvěřitelné...

17.06.2018 1 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Kniha mne velice mile překvapila. Je to taková Láska nebeská po americku. I když jsem měla zpočátku strach, že s v jednotlivých příbězích budu ztrácet, tak vše v pohodě - je to prostě jako v Lásce nebeské (s každým hrdinou prožíváte jeho příběh jedním dechem).

12.01.2018 5 z 5

Charles a Camilla Charles a Camilla Caroline Graham

Velice pěkná kniha, podrobná. Nedejte na bulvár, zahoďte předsudky vůči vévodkyni z Cornwallu a začtěte se do poutavé knihy.
Možná se může někomu zdát, že kniha se snaží až přehnaně podávat vévodkyni v tom nejlepším světle a Dianu naopak v tom nejhorším, ale jelikož jsem o královské rodině přečetla spousty knih, tak musím říct, že se v této knize nikterak moc nepřehání :) a text je věrohodný.

03.06.2017 4 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Samotnou mě překvapilo jak mě tato knížka "dostala" - nemohla jsem se od čtení odtrhnout.
Je nutné počítat s tím, že hlavné gró příběhu (jak novely tak i samotného příběhu) je o tom, že mladá žena se dostane do ruky "nepřátele svého klanu", pořád mu říká NE,NE, NE ale přitom jí tuhnou bradavky jen když se na ní podívá... Takže to ve finále stejně skončí tak, že mu podlehne.
Nicméně autorka dokázala tuto primitivní kostru alá červená knihovna velice dobře obalit zajímavým dějem, přirozeným erotic. dusnem a pěknými dialogy.
Za mě tedy mohu knihu určitě doporučit, nicméně při čtení komentářů u dalších dílů z této série jsem se rozhodla, že další číst nebudu. Pokud jsem to totiž dobře pochopila, další díly jsou zase o nějakých jiných Valkýrách a Emma s Myst už v nich nefigurují... Navíc údajně první díl nastavil laťku velice vysoko a další díly už na ní nedosáhly... Zůstanu tedy u prvního dílu, který budu mít zafixován jako velmi dobré počtení :-D

PS: jinak s Lachtanem naprosto souhlasím :-D

28.06.2015 5 z 5

Lumpové a beránci Lumpové a beránci Vladimír Pikora

Velice ráda čtu blog NextFinance, velice ráda čtu sloupky v různých časopisech a novinách Markéty Šichtařové a velice ráda jsem četla (několikrát) jejich dvě předchozí knihy (Nahá pravda a Všechno je jinak). Nicméně tato letošní novinka mě zklamala....
Autoři totiž svou třetí knihu pojali jinak - už to není populárně naučná ekonomická kniha ale populárně naučný román/detektivka... A v tom je ten problém... Je sice pravda, že ona naučná část zůstala (přesně jak píše Dejvid pode mnou) ve formě dialogů hlavních hrdinů a "velké ekonomické problémy" jsou (opět) polopaticky vysvětleny, ale ten "omachejl" okolo toho je... zbytečně natahovaný a občas jsem se přistihla i přitom, jak mi hlavní hrdinové lezly na nervy...
Dobrou zprávou je, že všechny 3 knihy je možné už zakoupit jako e-knihy...
Příště bych se ale přimlouvala za to, aby autoři zůstali u stylu psaní předchozích dvou knih

30.12.2014 4 z 5