Lumpové a beránci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je tu něco znepokojivého v dnešní společnosti. Krize stíhá krizi, svět velkých peněz se otřásá. A dva svérázní manželé s úžasem zjišťují, že pod povrchem je všechno jinak, než se na první pohled zdá… Zjišťují toho o prohnilosti systému dokonce víc, než by bylo milé jim samotným, i „těm druhým“. Kdo ale „ti druzí“ vlastně jsou a proč mají zájem na likvidaci manželů? A dá se zabránit blížící se apokalypse? Suchý situační humor, gradující napětí, nečekané psychologické prozření i nanejvýš aktuální varování pro společnost v příběhu od známých autorů několika bestsellerů. Tady se politická korektnost nenosí! Zdají-li se vám některé z postav či událostí povědomé, vězte, že podobnost patrně není čistě náhodná. Každá z postav i událostí má v reálném světě svůj reálný vzor, který si autoři vypůjčili a více či méně literárně pozměnili. Anebo občas ani nepozměnili. A zdají-li se vám varování a poselství knihy šílená, vězte, že z pohledu celé historie jsou vlastně docela umírněná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206211/big_lumpove-a-beranci-zfQ-206211.jpg 3.135
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Lumpové a beránci

Standa24
08.08.2021

Tři čtvrtiny knihy tráví hlavní hrdinové buď rozhovory o ekonomických tématech nebo v posteli. Takže pokud se v ekonomii alespoň trochu neorientujete, bude vás tato kniha nudit. Závěr knihy je akční a má spád.

coradocat
01.01.2019

Za mne 100%. Kniha mne velmi bavila a přečetl jsem ji jedním dechem. Za další dost veřím, že imaginární situace se opravdu ve skutečnosti dějí. Kdybych býval v době, kdy jsem knihu četl dal na radu a nakoupil Bitcoin, byl bych nyní docela v balíku....Za mě fajn kniha


ber-tram
06.11.2017

Místy navýsost zábavné i pravdivě varující, místy úděsně trapné. To je tak, když si protřelí ekonomové směle zamanou, že stejně jako plebsu nicneříkající tabulky, rozvahy a grafy svedou zkonstruovat davově atraktivní, v mnoha dějových liniích se proplétající profesně-kriminální román.
Dopadne to tak napůl, nemotorně: někde se jakžtakž povede zapříst myšlenku a vybičovat napětí, a kde holt ne, zachraní se to humoristickou epizodou, rockovou abecedou anebo „pracováním na prioritách“ (vrcholně supertrapné...).
No, vynechat ten sex a překreslit to do Čtyřlístku, Pinďu s Fifinkou bychom měli... Jenže čím zaměstnat Myšpulína s Bobíkem...? 38/17

Fuksinka
26.06.2016

Rozhodně jsem nečekala, že tato kniha bude detektivní román. Nejsem odborník na detektivky, ale děj mi přišel trochu rozvleklý a naivní. Jako detektivku bych to hodnotila průměrem. Ovšem, já jsem si knihu koupila s tím, že se jedná o populárně naučnou literaturu. Musím uznat, že tento účel splnila bez výhrad. Bavila jsem se a bankovní systém je zde vysvětlený tak, že pochopit musí snad každý. Vtipná, jednoduchá a poučná kniha.

Turante
16.06.2016

Velice zajímavá a vtipně napsaná kniha o ekonomice. :-)

Barbara182
21.05.2016

Překvapivě dobrý román s detektivní zápletkou od dvojice ekonomů :-) Čtivě a vtipně napsaný a zároveň upozorňující na poměrně reálná nebezpečí a nešvary současného finančnictví a politiky a jaké důsledky to může mít pro obyčejné lidi. Moc se mi líbila.

orinka3
22.02.2015

Zpočátku se kniha jeví jako svěží a nápadité dílko, ale s přibývajícími stránkami nadšení opadá. Nevím, jak ostatní, ale číst neustále totéž o jedné superženě a nadlidsky tolerantním manželovi, prostě přestává bavit. Ano, je fajn se poučit, jak to ve světě našich bankéřů a jejich přicmrdávačů chodí, ale mělo by to být trošku rozmanitější. Je kapánek únavné stále číst o někom, kdo má chování puberťáka, jeho slovník a kdo se chvástá, co všecko zná z rockové muziky:) Asi to nebudu mít sílu dočíst.

janacheca
25.01.2015

Děj ujde a vlastně jen maskuje Pikoru a Šichtařovou tak, jak je známe - totiž že ve svých knihách dokáží po lopatě i laikovi vysvětlit základní pojmy a děje z ekonomie. Z tohoto důvodu dávám čtyři hvězdičky, samotná detektivka by byla tak asi na tři.

1