Pařížská švadlena ekniha

Estella a Fabienne – dvě propletená vlákna jednoho neobyčejného příběhu o snech, lásce a trnité cestě za úspěchem v zářivém newyorském světě módy. Osud Fabienne a její milované babičky Estelly, legendární módní návrhářky, propojuje Paříž s New Yorkem navzdory času, dějinným zvratům, předsudkům i tíze rodinného dědictví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432806/big_parizska-svadlena-sAO-432806.png 4.3253
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Metafora

The Paris Seamstress, 2018

Kniha Pařížská švadlena

Kudlanka03

Tak kde začít? Bylo to nádherné? Bylo to přesně takové, jaké to mělo být. Miluju tuhle kombinaci přítomnosti a minulosti. A i když u detektivek ráda pro sebe hádám, kdo je vrah, tak tady to není důležité. Prostě se necháte unášet tím, co Natasha chce, aby bylo v té dané kapitole odhaleno. A důležitá věc...Každý hlavní hrdinka je prostě TA žena. Silná, statečná, ochotná se i rozkrájet pro život rodiny, dětí...Miluju všechny její hrdinky Čistá platonická láska k vymyšlené hrdince. Takhle moc mě její knihy zasáhly. Jsem jediná? Kdo další propadl kouzlu a stylu N. Lesterové? Nejsem sama, jen z těchto recenzí určitě ne. Všechny tři knihy jsem si půjčila. Ale vím, že je chci mít doma, chci je vlastnit a chci dát vidět a vědět, jsem tyto skvosty četla.

Pog

Nádherný příběh z prostředí Paříže a New Yorku za druhé světové války. Osudy postav byly tak šikovně propletené, že až do poslední chvíle člověk skoro netušil, jak to vlastně všechno bylo. Jediné, co mi na knize vadilo, bylo množství mnohdy absurdních náhod, kterými si autorka dopomáhala k jednoduššímu posunutí děje tam, kam chtěla.

ivousekk

Opet vyborny pribeh ve dvou casovych liniich. A opet je ten z valky o level lepsi nez ten soucasny.
Nemuzu si pomoct, ale posledni dobou mi u techto typu pribehu prijde, ze ve srovnani s tim, jaka dramata zazivali lide v minulosti, tak ty soucasne postavy jsou spis jen velke fnukny a vlastne nic tak sileneho se jim nedeje.

Knižnítoulky

Kniha je krásně a poutavě psaná. Velmi příjemně se čte. I přes velký počet postav, které vytvářejí čtenáři v ději trochu zmatek, patří k těm povedenějším.

Sabča817

Po téhle knize jsem pokukovala od začátku co vyšla. Potom jsem si ji nakonec pořídila a těšila se, až ji začnu číst. Jenže přišlo nečekané zklamání! Prvních 100 stran super, ale pak?
Příběh se neskutečně vlekl. Estella mi v jednu chvíli přišla nesympatická, najivní i sobecká... Fabienne byla pro mě nezajímavá a její příběh nudný. Navíc příběh Estelly byl chvílemi 1 velký bordel, páč někdy nebylo lehké se v ději vyznat.

Jenny46

Trochu jsem četla v jiném pořadí, i když na tom vůbec nezáleží...
Skříň plná Diora i Dům na Riviéře jsou moje TOP knihy!!!!
Kniha Pařížská švadlena není špatná kniha, trochu mě začátek zaskočil než jsem se začetla, trochu zdlouhavé a malinko mi něco nesedí. Možná ty další knihy jsou už více propracované nevím...
Ale určitě čtení si užijete

whiolet

Bylo to strhující čtení. Každá z postav byla, tak dobře vykreslena, že jsem neměla žádný problém jí uvěřit a nesoucítit s ní.
Samozřejmě nejvíc se mi vryla pod kůži Estella a Alexander. Oběma jsem přála, aby si cestu k sobě našli co nejdřív, a tak mě kolikrát Estella vytáčela, tím jak ho odháněla. Také mi trochu vadila překombinace celého děje, ale přesto knihu hodnotím velmi kladně, jelikož jsem měla problémy ji odložit a příběh se mi vtisknul do duše.

Nika.

Jedním slovem - nádhera!
Přiznávám, že mi pár stránek trvalo, než jsem se do knihy začetla.
Ale stejně jako Skříň plná Diora, i tato kniha se autorce nesmírně povedla.