Pařížská švadlena ekniha

Estella a Fabienne – dvě propletená vlákna jednoho neobyčejného příběhu o snech, lásce a trnité cestě za úspěchem v zářivém newyorském světě módy. Osud Fabienne a její milované babičky Estelly, legendární módní návrhářky, propojuje Paříž s New Yorkem navzdory času, dějinným zvratům, předsudkům i tíze rodinného dědictví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/432806/parizska-svadlena-sAO-432806.png 4.658
Vydáno (ekniha), Metafora

Kniha Pařížská švadlena

motokatty

Přečetla jsem knihu jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout.
Knihu jsem ale četla jinak. Nejprve jsem přečetla příběh Estelly, jelikož ten je stěžejní. Příběh Fabienne sice do příběhu zapadá ale odehrává se až po vyprávění příběhu Estelly, tudíž není nutné kapitoly číst přesně tak jsou v knize za sebou.
Skvělá četba nejen pro milovnice módy a příběhů z druhé světové války

marara

Tak nakonec nevím. Začátek měl výbornou atmosféru a sliboval příběh ze světa módy a cesty hlavní hrdinky k úspěchu navzdory válce. Prostředí válečné Paříže, New Yorku 40. let, dílny haute couture, vznik krásných šatů, to vše mě pohltilo. Jenže pak přišla milostná linie příběhu, která čím déle pokračovala, tím více z románu dělala červenou knihovnu, nakonec byly důvody hrdinů k odchodům ze vztahů, či k odkládání vztahů na pozdější dobu úplně banální. Kniha jakoby se nemohla rozhodnout, o čem má být. Je to milostný příběh rozdělený válkou či oceánem? Je to sonda do životů lidí týraných svými rodiči a zpráva o tom, jak jim hrůzné dětství rozbilo duši a budoucnost? Nebo je to příběh silné ženy a její cesty k úspěchu v haute couture? Škoda, začátek byl tak slibný.

4xbabča

Tak to byl opravdu nádherný příběh lásky, hledání, porozumění a i překvapení spojeného s minulostí hlavních hrdinek Estelly a Fabienne. Přestože je to prvotina autorky, kniha je opravdu krásně napsaná a čte se výborně, nelze jinak, než ji obdivovat a dát plný počet hvězdiček a knihu doporučit ke čtení, stojí to za to!

ivca7818

"Láska je jako obyčejný kus plátna. Teprve až celý prožitý život ho vytvaruje do šatů. Ale nikdo v těch šatech nevidí to plátno, nikdo neví, že kdysi existovalo jen ono. Nikdo nechápe, že bez něho by se žádné šaty nedaly ušít."
Dobře napsaná červená knihovna se sice předvídatelnou dějovou linkou, která ale nepůsobi nijak kýčovitě a příběh pěkně utíká. Autorce se podařilo také dobře propojit obě časové linie mezi minulostí a přítomností. Za mě pět hvězd.

sabinaK

Opravdu stojí za přečtení!

zdehan

Zamotaný ale krásný příběh čte se to samo doporučuji.

veronika0382

Jednu hvězdičku strhávám za ten pomalejší rozjezd, jinak krásný příběh. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Sobotikova

Od knížky jsem díky vysokému hodnocení čekala něco jiného. Je to romantika lehce zpestřená o svět módy a období 2. světové války. Jednoduché, lehce naivní a odpočinkové čtení.