Pařížská švadlena

Pařížská švadlena https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432806/bmid_parizska-svadlena-sAO-432806.png 4 343 124

Estella a Fabienne – dvě propletená vlákna jednoho neobyčejného příběhu o snech, lásce a trnité cestě za úspěchem v zářivém newyorském světě módy. Osud Fabienne a její milované babičky Estelly, legendární módní návrhářky, propojuje Paříž s New Yorkem navzdory času, dějinným zvratům, předsudkům i tíze rodinného dědictví.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Paris Seamstress , 2018

Danago
20.11.2019 5 z 5

Nádherná knížka, která mě silně zasáhla.
Knížka má dvě časové linky.
První začíná v roce 1940 Estella je nucena opustit Francii v době druhé světové války a odplouvá do Ameriky, jen se svým šicím strojem a svým nadáním. V Americe se snaží prosadit jak módní návrhářka, což ovšem není vůbec jednoduché.
Druhá časová linka se odehrává v současnosti , kdy Fabienne Estellina vnučka pátrá po tajemstvích z babiččiny minulosti.
Knížka je velice poutavá, je zároveň dramatická i romantická a nemá jediné hluché místo. Oběma hrdinkám jsem fandila , obě mi byly velmi sympatické. Knížka je úžasně čtivá .
Už dlouho jsem nic tak krásného nečetla.

a.k
02.11.2019 5 z 5

Román o módě, lásce a rodinném tajemství se odehrává ve válečných letech i současnosti a nabízí vzrušující výpravu do Paříže a New Yorku.
Bavil mě mladický zápal Estelly, která šla někdy až s dětskou důvěřivostí do všeho nového, její emoční zádrhele, houževnatost a nezdolnost. Fandila jsem oběma hrdinkám při jejich rodící se lásce. I když děj sklouzne až k červené knihovně, je to milé pohlazení každé romantické duše a ideální pro všechny, kteří hledají odpočinek od běžných starostí uspěchaného dne. Byl to moc hezký příběh.

Knižní střípky
01.11.2019 5 z 5

Kdybych měla tuto knihu vystihnout jedním slovem, byla by to NÁDHERA! Kdo miluje příběhy s dvěma dějovými linkami, kdy jedna sahá do minulosti, přijde si zde na své. A ano, i zde se mi opět více líbila linka minulá.
Hlavní hrdinka je mladá dívka Estella Bissettová, která prchá roku 1940 na poslední chvíli před obsazením z Paříže. Nechává zde svou matku, jedinou blízkou osobu. Vždy byly jen ona a maminka. Celý svůj dosavadní život strávila v krejčovské dílně, kterou její matka vedla. A nyní se ocitá v New Yorku s pár franky v kapse, šicím strojem a originálními vlastnoručně ušitými šaty. Díky svému skvělému oku a citu pro módu se jí podaří uchytit se ihned v oboru, sice na podřadném místě, ale aspoň tak. Jejím snem je mít vlastní značku a šít kvalitní a módní oděvy za dostupné ceny. Estella má celý život před sebou, díky svému talentu má před sebou netušené možnosti. Podaří se jí je využít a proměnit svůj sen ve skutečnost?
Druhá dějová linka začíná roku 2015, kdy Estellina vnučka Fabienne pořádá výstavu babiččiných modelů. S babičkou jí vždy pojilo velmi blízké a silné pouto, a přesto při svém výletu do babiččiny rodné Paříže zjistí, že o své babičce neví ani zdaleka vše.
Příběh dvou silných žen jednoho rodu, příběh o velkém talentu, velkých láskách, zradách, to vše na pozadí druhé světové války ve Francii a posléze v úplně jiném světě uprostřed Manhattanu. Kniha, byť je to poměrně slušná bichlička, se četla jedním dechem. Příběh mě vtáhl od samého počátku a už nepustil. Prostředí tehdejšího módního průmyslu bylo velmi poutavě a zajímavě popsáno. Čtení této knihy bylo krásným zážitkem a mohu ji vřele doporučit všem.
Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

zamiokula
28.10.2019 5 z 5

Příběh Estelle mně připadal sám o sobě dost dramatický,a druhá dějová linka její vnučky už jako by zbytečná,přistihla jsem se že mám tendenci přeskočit kapitolu,abych se dozvěděla co bude s Estellou dál ...ale to je možná jen můj problém..Jinak po dlouhé době román do kterého jsem se ponořila,a opravdu si ho užívala!Vřele doporučuji!škoda že od autorky u nás byla vydána jen tato jedna kniha!S chuti bych si přečetla další!