Pařížská švadlena

Pařížská švadlena https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432806/bmid_parizska-svadlena-sAO-432806.png 4 343 124

Estella a Fabienne – dvě propletená vlákna jednoho neobyčejného příběhu o snech, lásce a trnité cestě za úspěchem v zářivém newyorském světě módy. Osud Fabienne a její milované babičky Estelly, legendární módní návrhářky, propojuje Paříž s New Yorkem navzdory času, dějinným zvratům, předsudkům i tíze rodinného dědictví.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Paris Seamstress , 2018

ivca7818
07.03.2020 5 z 5

"Láska je jako obyčejný kus plátna. Teprve až celý prožitý život ho vytvaruje do šatů. Ale nikdo v těch šatech nevidí to plátno, nikdo neví, že kdysi existovalo jen ono. Nikdo nechápe, že bez něho by se žádné šaty nedaly ušít."
Dobře napsaná červená knihovna se sice předvídatelnou dějovou linkou, která ale nepůsobi nijak kýčovitě a příběh pěkně utíká. Autorce se podařilo také dobře propojit obě časové linie mezi minulostí a přítomností. Za mě pět hvězd.

sabinaK
06.03.2020 5 z 5

Opravdu stojí za přečtení!

zdehan
06.03.2020 5 z 5

Zamotaný ale krásný příběh čte se to samo doporučuji.

veronika0382
27.02.2020 4 z 5

Jednu hvězdičku strhávám za ten pomalejší rozjezd, jinak krásný příběh. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Sobotikova
25.02.2020 3 z 5

Od knížky jsem díky vysokému hodnocení čekala něco jiného. Je to romantika lehce zpestřená o svět módy a období 2. světové války. Jednoduché, lehce naivní a odpočinkové čtení.

zuzana2599
19.02.2020 5 z 5

Tolik chvály na Pařížskou švadlenu ! Inu, i já jsem byla zvědavá a můžu souhlasit, že je to moc pěkný příběh. Tak nějak jsem tu spoustu stran přečetla rychlostí blesku, autorka má velmi lehký a svěží styl psaní.
Estella a Fabienne. Babička a vnučka. Autorka nám vypráví jejich příběh, který se odehrává v kulisách módy v Paříži i v New Yorku, v době válečné a současné. Je to příběh, kde nechybí city a emoce, láska i dávné tajemství ! Užila jsem si každičkou stránku !

ANDY28
15.02.2020 5 z 5

Napínavé, náročné a hodně zamotané čtení. Nádherný příběh

Drahuš
09.02.2020 2 z 5

Čekala jsem trošku něco jiného.....líbilo se mi prolínání časových linek, zase na druhou stranu tak trochu romantický kýč. Vysoké hodnocení je pro mě záhadou. Čemu se nedá nic vytknout je obálka, ta se povedla ze všeho nejvíc.

Efča59
09.02.2020 5 z 5

Zamotaný rodinný příběh plný tajemství a lásky. Dvě místa - Paříž a New York. Svět módy. Úžasná a čtivá kniha. Lehce červená knihovna, ale vůbec to nevadilo.

Lucie89
03.02.2020 5 z 5

Nádherná a čtivá kniha, kde se prolínaly dvě časové osy, dva příběhy. Musím uznat, že dlouho ve mně kniha nevzbudila tolik emocí, jako tato. Opravdu hezký román. :)

cornetka
23.01.2020 5 z 5

Příběhy dvou žen se sice odehrávají v různých časových obdobích, ale jsou navzájem propojeny - nejen módou a návrhářství, ale také příbuzenským vztahem. Vyprávění Estelly i Fabienne mě moc bavily a určitě můžu knížku všem doporučit.

astra3
19.01.2020 5 z 5

Pěkný, i když smutný příběh.

certik003
07.01.2020

Děj knížky se odehrává ve dvou časových rovinách. Ta starší je z období 2. světové války, ale popravdě mi to v téhle knížce přišlo jenom jako kulisa, aby měla Estella důvod se vydat na nebezpečnou cestu a začít nový život. Obdivuju cílevědomost, ale v určitých chvílích mi u Estelly chyběla pokora, protože řešit, že nemá kvalifikovanější místo, když její nejbližší, na rozdíl od ní, museli zůstat v Paříži a ona netuší, jestli vůbec žijí Ale možná to bylo tím, že mě móda nijak nebere.
Jinak je to příjemný oddechový romantický román, kde nechybí tajemství z minulosti, které je třeba odhalit.

bookcase
02.01.2020 5 z 5

Nádherný příběh plný emocí - lásky, smutku, zmařených nadějí. Doporučuji.

knihovnička007
30.12.2019 5 z 5

Tak tohle bylo pohlazení po mé čtenářské duši!
Už obálka mne nádherně navnadila, abych si knihy všimla a hrozně moc ji chtěla doma.
Autorka rozehrává dva příběhy-jeden za druhé světové války ve Francii a New Yorku s Estelle a druhou ze současnosti s Fabienne. Ač mám při dvou příbězích vždy raději linku z války, zde se mi líbily obě.
Tolik rodinných tajemství, zvratů... Určitě si knihu ještě časem přečtu znovu a věřím, že v ní najdu opět něco nového, protože je zde tolik informací!
Doporučuji každému knižnímu srdci!!

Šánka
27.12.2019 5 z 5

Láska a móda.....upoutávka na překrásné obálce knihy. Dá se tomu odolat ? Dá.....,ale nedělejte to, byla by to velká škoda :-).
Paříř, New York, dvě časové roviny, dvě silné hrdinky Estella a její vnučka Fabienne. Dva milostné příběhy, válečné kulisy a samozřejmě rozkrývání tajemství. Takový scénář, když je dobře napsaný, vždy funguje.
Nádherné, velmi chytlavé, romantické a tak čtivé. Užila jsem si to a doporučuji !!!

perpe2a
18.12.2019 5 z 5

Nádherný rodinný románový příběh- babička, matka, dcera a prostředí švadlen a krejčovské módy. Dále období 2. světové války a současnost. Paříž a New York. Zaručená kvalita čtení. Bylo to nádherné a doporučuji všem ženám.

TheMelorry
16.12.2019 5 z 5

Jsem z knihy nadšená. Ano romantika tam je, ale rozhodně bych neřadila do červené knihovy. Díky dvěma časovým liniím hledáne spolu s hlavními hrdinkami pravdu o jejich minulosti a rodině, na pozadí významných událostí během 2. světové války. Kniha je spojením romantiky, historie, trochy tajemna a hlavně spousty popisů krásných šatů a návrhářského prostředí.
Čtení jsem si moc užila, kniha se čte sama. Určitě ji všem doporučuji.

Madla686
22.11.2019

Z knihy jsem zklamana, jedna se spis o cervenou knihovnu...

Sabča92
22.11.2019 5 z 5

Pouštěla jsem se do této knihy s tím, že by to mohla být fajn oddechovka. Hned na prvních stránkách se autorce podařilo mě vtáhnout do děje. Zamilovala jsem si hrdinky a s napětím četla o jejich osudech. Móda, válka, přítomnost, dvě velká města a láska, to jsou jen hlavní lákadla této skvělé knihy. Celý příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách - rok 1940 a přítomnost, kdy sledujeme osudy babičky a vnučky. Tleskám autorce za skvělou knihu, která mě neuvěřitelně zasáhla - od radosti k slzám.
Vnučka která odhaluje tajemství své babičky, která se snažila splnit si své sny. Autorce se podařilo vykreslit tajemství a zároveň se nikde neopak a především vyhnout klišoidním momentum.
Tleskám!