LadyAnn LadyAnn komentáře u knih

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Hlad nemůžu hodnotit jinak, než s nadšením a konstatováním, že jsem právě dočetla jednu z dalších pro mě přelomových knih. Příběh depresivní od začátku do konce, bláznivý hrdina, se kterým snad ani nelze sympatizovat, hlad, zoufalství, halucinace, nemoci, špína, více zoufalství a větší hlad... ano, ale hlavně neopakovatelný literární zážitek. Doporučuji!

24.07.2017 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Moje první setkání s autorkou a příjemné překvapení. Přečteno za víkend, příběh plyne svižně a nabízí nečekané a chytré zápletky. Mrazivá, ponurá a divoká příroda fjordů dokresluje atmosféru a několikrát mě během čtení až "vystrašila". Slušná detektivka, jen je škoda jednoduššího jazyka (možná vinou slabého překladu).

23.07.2017 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nechci se opakovat, souhlasím se všemi kladnými názory zde. Po přečtení téhle knížky se mi otevřely oči.

26.02.2015 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Klaním se a děkuji géniovi Steinbeckovi za jeho mistrovské dílo. Musím se připojit k většině reakcí zde, protože kniha Na východ od ráje se stala mojí nejoblíbenější. Nevím, jestli budu číst vůbec někdy něco lepšího, něco, co na mě víc zapůsobí. Během čtení tohoto románu jsem si nejdřív v knize vyznačovala oblíbené či zajímavé pasáže, ale po chvíli jsem to vzdala, protože doslova na každé stránce jsem objevovala myšlenky, které se mi vryly do paměti a donutily přemýšlet. Samotný příběh je poutavý, postavy a líčení nádherně popsané, opět úžasný překlad do češtiny (vydání z r. 1968). Pro mě opravdu "přelomová kniha" a věřím, že každý si z ní odnese to, co má.

04.08.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Jednoznačně nejlepší knížka z celé série. Čtu postupně a vyplatilo se nepřeskakovat, Harryho příběhy na sebe více či méně navazují. Oproti ostatním knížkám má v sobě Sněhulák jinou, temnější, "hutnější" a pro mě líbivější atmosféru. Příběh je opravdu na konci lehce překombinovaný, ale na to už jsem si u Nesba zvykla. Sněhulák je dle mě zatím autorův "masterpiece".

24.07.2014 4 z 5

Tři muži ve člunu a na toulkách Tři muži ve člunu a na toulkách Jerome Klapka Jerome

Výborné pokračování prvního dílu. Přečteno za dvě odpoledne, škoda, že knížka není delší, protože jsem se opět výborně bavila. Nadčasový humor a humoristická klasika, ke které se budu ráda vracet.

17.07.2014 4 z 5

Neskutečně vtipná knížka! Nechci se opakovat, takže si odpustím srovnávání s Forrestem i Saturninem. Nejsem žádný fanoušek humoristických knih, ale u téhle jsem se opravdu bavila. Vybrané pasáže jsem si četla několikrát za sebou a stále mě dokázaly rozesmát. S chutí si přečtu i další knížky od autora, pokud budou psané v podobném duchu, který mi sedl.

26.06.2014 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Konečně!

Pustila jsem se do série s Harrym od začátku a musím přiznat, že po vlažném Netopýrovi i pro mě nepříliš zajímavých Švábech jsem moc nechápala všeobecné nadšení a pochvalné recenze. Jediné, co zachraňovalo průměrné detektivky, byla postava hlavního hrdiny. 3. díl se mi ale odměnil za to, že jsem na autora nezanevřela. Červenka je promyšlená, střídání dějových linií poutavé, styl vyprávění i jazyk příjemný, postavy uvěřitelné. Těším se na další knihy, které doufám, si udrží takto vysokou kvalitu.

10.06.2014 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Jeden z mých nejsilnějších literárních zážitků. Samotný příběh je naprosto šokující, depresivní a smutný tak, že jsem poslední kapitolu probrečela. Steinbeck je fenomenální vypravěč - najednou jste součástí krajiny a všechny postavy vidíte před sebou. Za zmínku stojí i úžasný překlad do češtiny. Dokonale vystavěné dílo, s hlubokým morálním přesahem a nadčasovými myšlenkami. Jasných 5 hvězdiček a kdyby to šlo, dám i šest.

26.05.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Moje srdcová záležitost. O téhle knize jsem řekla spoustě lidem a mnozí mé nadšení nesdílejí, uznávám tedy, že můj názor může být čistě subjektivní. Pro mě má ale tahle knížka všechno. Zajímavý námět, strhující děj, úžasně rozličné a uvěřitelné postavy. Není tak propracovaná, jak to King umí, ale mě se líbí ta "syrovost". Těžko hledám slova, abych popsala, jaký dojem ve mě Dlouhý pochod zanechal. I po několikátém přečtení ale ve mě zůstává.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Úžasný titul. Kinga mám načteného a předem jsem tušila, že toto nebude klasický horor. I tak mi srdce bušilo, zejména na začátku, při čtení pasáží s Mužem se žlutou kartou nebo později, když mi začaly docházet všechny souvislosti a principy, popsané v knize. Opět dominuje precizní popis prostředí, postav i atmosféry. Vše je dokonale uvěřitelné, pozadí historických událostí sedí. Závěr nezklamal, byl promyšlený. Rozhodně se nebojte rozsahu, kniha se čte rychle a lehce, je v ní málo hluchých míst. Můžu jen a jen doporučit.

Proměna Proměna Franz Kafka

Silně znepokojující čtení, je to pár stránek, ale o to silnější dojem. U knih vyhledávám hlavně atmosféru, která zde stojí rozhodně "nad příběhem". Proměna je vůbec tak zvláštní, že se zdržím hodnocení a pouze všem doporučím.

15.05.2014

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

V žádném případě nevyhledávám humoristickou literaturu a Saturnin jakožto "povinná četba" mi nikdy nepřipadal lákavý. Jaká chyba. Knížka je neuvěřitelně vtipná, opravdu jsem se místy nahlas smála - neskutečně mi sedl styl vyprávění a popis humorných situací. Musím uznat, že je to skvělá "rychlovka", přečtu znovu a doporučuji.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Pro mě zatím nejzajímavější Čapkovo dílo. Při čtení jsem zažívala příjemně mrazivé, až skličující pocity. Kniha má nepopsantelnou atmosféru, příběh je stále aktuální. Zatím jsem se neodvážila ke čtení vrátit, abych si "nezkazila" první dojem, který ve mě Válka s mloky zanechala.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Díky vysokému hodnocení a kladným recenzím jsem měla před čtením Krále Krysy velká očekávání, ale rozhodně jsem nebyla zklamána. Kniha se čte svižně, v druhé polovině se děj krásně rozběhne a posledních 30 stránek jsem hltala každé písmenko. Skvělé, skvělé, skvělé!

22.04.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z nejlepších knih (určitě v mých TOP 5), co jsem od mistra Kinga četla. Úžasná atmosféra, barvité vylíčení prostředí a jako vždy dokonalá psychologie postav. Od poloviny knihy mi s každou stránkou běhal mráz po zádech. Závěr je sice trošku předvídatelný, ale stejně musím říct, že jsem se při čtení opravdu bála, skvělý zážitek.

31.03.2014 5 z 5