Lady_Ef Lady_Ef komentáře u knih

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Skvěle zpracované téma holocaustu a 2. světové války. Velmi se mi líbilo ztvárnění Židů jako myší a nacistů jako koček. Je to opravdu silný příběh, který stojí za přečtení.

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Kvůli nim bych se naučila francouzsky. Za tu krásu by to stálo, protože je škoda některých překladů. Pro mě to vyhrál pan Jelínek, který dokázal uchovat krásu veršů i v překladu.

22.08.2012 4 z 5

Znám spoustu Oněginů, ale bohužel žádný z nich by nepsal tak krásné verše (jestli ano, tak se jim omlouvám). Pro mě je to nejlepší kniha z celého seznamu Doporučené literatury.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nádherný příběh, zpracován ještě nádhernějšími verši. Přečetla jsem ho několikrát a tím jsem rozhodně neskončila..

Pustiny Pustiny Stephen King

Pro ostatní možná sága začala ztrácet své kouzlo, ovšem pro mě je to právě naopak. Čím hůře se mi četl Pistolník (vzhledem k nespočtu otázek a zdánlivých nesouvislostí), tím lépe jsem na tom byla s Pustinami. Všechno začalo dávat o něco více smysl a konečně se tak nějak začala rýsovat Temná Věž. Nemůžu se dočkat dalšího dílu..

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První knížka od A.Ch., kterou jsem četla. Zároveň úplně první detektivka v mém životě, ale rozhodně ne poslední. Čtivá, napínavá kniha s naprosto nečekaným závěrem - takhle by to mělo být vždycky..

11.06.2011

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Skvost, na který jsem narazila úplnou náhodou. Po pár stránkách jsem se od ní nemohla odtrhnout. Smála jsem se i brečela, naprosto jsem se ztotožnila s hlavní hrdinkou. Na film jsem se pak bála jenom podívat a už vím proč. Je úplně o něčem jiném. Nejvíce mě však tvůrci zklamali se scénou v cestovní kanceláři..

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

O něco horší než první díl. Možná proto, že ten byl úplně nový, všechno mělo to svoje kouzlo a tady se Harry s celými Bradavicemi stává tak nějak okoukaným. Přesto je to příjemná oddychová četba pro děti.

23.08.2012 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Knížku jsem četla více méně z povinnosti, jen abych měla dočtenou celou série. U šestého jsem to však vzdala a dala přednost filmům.

23.08.2012 2 z 5

Znásilnění: Milostný příběh Znásilnění: Milostný příběh Joyce Carol Oates

Já osobně nechápu jak je někdo schopný říct, že "si za to mohla sama". I kdyby šla v minisukni, na podpatcích a v těsném tričku, tak to přece nikomu nedává právo na ni sahat. Smutné je, že se to děje každý den..

23.08.2012 4 z 5

Dobrá.

Tím by se dala shrnou celá kniha. Děj byl napínavý, místy jsem se i bála, ale nebyl to ten pravý horor, který byste nejradši schovali do mrazáku, aby ty nestvůry nevylezly..

23.08.2012 3 z 5

Persepolis 1 Persepolis 1 Marjane Satrapi

Obdivuji Marjane, nejen za její malou rebelii, ale hlavně za odvahu napsat a vydat tuto otevřenou zpověď.

23.08.2012 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Ačkoli jsem se celou knihou prokousávala a vpřed mě hnalo pouze skvělé hodnocení a doporučení od přátel, konec mě naprosto uchvátil.
Záplava otázek jako "Je tenhle svět naše budocnost/minulost nebo je to úplně jiný svět?" "Co je to Temná Věž?" "Pro koho je smrt když ne pro tebe, Rolande?" "Sejdeš se ještě s Jakem (třeba v Temné Věži)?" mě donutila jít si hned půjčit další díl..

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak nádherný příběh plný metafor, ve kterém snad každý najde lidi ze svého okolí, zkušenost ze svého života..

23.08.2012 5 z 5

Don Juan Don Juan Molière (p)

Světoznámý milovník žen mě bavil od začátku až do svého konce, dokonce mě několikrát donutil zasmát se nahlas (což se mnoha knihám nepodaří).

Nejkrásnější bývá šílená Nejkrásnější bývá šílená Jaroslav Seifert

Doporučuji číst, když jste zamilovaní, jinak je "přeslazená" a nezvládnete víc než pět stran. Pro mě to nejlepší ze Seifertovi tvorby, protože tak jak on dokáže vylíčit lásku.. to nikde jinde nenajdete :)

Tato kniha vám zachrání život Tato kniha vám zachrání život A. M. Homes

Celou dobu jsem hledala to "skryté poselství", ale žádné jsem nenašla. Pro mě jen ztracených pár hodin života.

22.08.2012 1 z 5

Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Nejlepší pohádková sbírka ze všech! A nikdo mě nepřesvědčí o opaku, protože jsem s ní vyrostla a stále se k ní vracím. Nejsou to přiteplené klasické pohádky, v těchto je krev a hnus. Tak jak to má být. Jen ať děti poznají, že není všechno růžové..

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Bohužel jsem první viděla film, což mi dost znepříjemnilo čtení, do kterého jsem se musela doslova nutit. Nakonec jsem zjistila, že závěr byl identický a já jsem na nějaký rozdíl čekala marně.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kniha mě trochu zklamala. Možná jsem od ní čekala víc, přece jen je to slavný Romeo a Julie.. ale přestože jsem příběh znala, na konci jsem málem neudržela slzy.