Lady_Ef Lady_Ef komentáře u knih

Tajemné labyrinty Tajemné labyrinty Carol Gaskin

Půl hodina mého života strávená hledáním Rudolista byla úplně zbytečná.. ten čas za to nestál (ale našla jsem ho! :))

30.08.2013 1 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Přestože jsem měla ve druhém díle sto chutí přeskočit všechny nudné části s Frodem a Samem (a naštěstí to neudělala), tady to bylo úplně jiné. Měla jsem slzy na krajíčku, když Sam, Samíček, vzal Froda na záda a pokračoval...

23.08.2013 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kdos uši dostal, aby jima slyšel,
proč si je palcem zacpáváš?
A komu rozum z vysokosti přišel,
proč po něm nohou šlapáváš?

22.09.2012 5 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Jedna z nejlepších knih svého druhu.

01.09.2012 4 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Zatím nejhorší "poirotovka", kterou jsem četla. Souhlasím s předchozími komentáři, že knížka byla příliš akční. Tenhle styl prostě Herculovi nesedí.

30.08.2012 2 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Nedá se srovnat s předchozím dílem. Zatímco Květy z půdy byly napínavé a vtáhly mě do sebe, Lístky ve větru jsem četla téměř s nechutí. Ale je to škoda, chtěla jsem přečíst celou pentalogii, jenže tento díl mě naprosto odradil..

Láska je na palici Láska je na palici Hortense Ullrich

Snad nejhorší z červené knihovny, co můžete najít.

23.08.2012 odpad!

Kdo se líbá naposled Kdo se líbá naposled Hortense Ullrich

Není holky, která by nepřečetla alespoň jednu takovouhle knížku. Tak nějak to k té pubertě patří, ale teď už bych se po ní ani neohlédla.

23.08.2012 1 z 5

Děti na zabití Děti na zabití Milada Golobová

Jen taktak jsem ji dočetla. A to asi po třech týdnech. Je to tak strašně napsané a tak nudné, že se to prostě nedá vydržet. Příběh je sice silný, ale autorčin styl psaní ho shazuje velmi, velmi hluboko.

23.08.2012 1 z 5

Herák Herák Melvin Burgess

Nemáte chuť Dehtíka praštit? Ale opravdu pořádně a po něm i autora, který vlastně říká "Klidně berte drogy, však ono to dobře dopadne".

23.08.2012 2 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Narnie už začíná trochu nudit. Pořád si drží tu příjemnou úroveň a věřím, že kdybych tuto sérii četla o pár let dřív, tak by se mi líbila asi mnohem víc.

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Hezké moderní sci-fi. Doporučuji shlédnout i film, protože ten se nedrží pevně knižní předlohy a tak vám zážitek z knihy vůbec nezkazí.

23.08.2012 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Pro mě slabý díl na to, že měl zahájit celou sérii. Naštěstí jsem ho dostala společně s druhým dílem, a tak dostala Narnie ještě šanci (a nezklamala!).

23.08.2012 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Úroveň si série stále drží, ale knížky jsem od třetího dílu četla jen proto, abych se dozvěděla detaily, které ve filmu nebyly. Prostě nejsem ten pravej Potterovskej fanda.

23.08.2012 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

O něco horší než první díl. Možná proto, že ten byl úplně nový, všechno mělo to svoje kouzlo a tady se Harry s celými Bradavicemi stává tak nějak okoukaným. Přesto je to příjemná oddychová četba pro děti.

23.08.2012 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Nebyla špatná, ale nebyla ani skvělá. Takový průměr, ale přečtený v rámci série.

23.08.2012 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Knížku jsem četla více méně z povinnosti, jen abych měla dočtenou celou série. U šestého jsem to však vzdala a dala přednost filmům.

23.08.2012 2 z 5

Jediná kniha, která se mi líbila méně než film. A pro mě rozhodně nejslabší díl celé Potterovské série.

23.08.2012 2 z 5

Harry Trottel a posel Talibánu Harry Trottel a posel Talibánu Peter M. Jolin (p)

Parádní, vtipná, ale bohužel na první díl nemá..

Strašliví Egypťané Strašliví Egypťané Terry Deary

Část, ve které je popisována mumifikace, jsem si kdysi připravila jako referát a tím jsem odstartovala lavinu Děsivých dějin ve své třídě.