Herák

Herák https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2049/herak-2049.jpg 4 215 26

Čtrnáctiletý David už není schopen snášet dusné prostředí v rodině, uteče z domova a po několika dnech živoření ve městě se ho shodou náhod ujímá skupinka squatterů. Zdánlivě vyřešená situace se zkomplikuje tím, že za ním uteče jeho dívka. Od tohoto okamžiku nabírají události rychlý spád. Okolnosti oba mladé lidi přivedou až k heroinu a drogové zavislosti. Výmluvný příběh bez planého moralizování vyprávějí čtenářům ze svého úhlu pohledu sami aktéři, jejich přátelé a pozorovatelé zvenčí, kteří se snažili zabránit tragédii.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Alpress

Junk , 1996

Dopietzsche
18.12.2023

Tuhle knížku měl bývalý kamarád na záchodě a já jí četl pokaždé, když jsem u něj šel na velkou. Vzhledem k jejímu obsahu by mi onen výše zmíněný kamarádíček asi měl poděkovat, že jsem rovnou nevytrhal listy a nevytřel si s nimi tyvíšco... Byť by to rozhodně nebyla žádná velká škoda.

E.T.007
12.10.2022 3 z 5

Drogová tematika ma pomerne dosť zaujíma, ale... kniha nie je zlá, poukazuje na to, ako vás drogy stiahnu ku dnu, ako sa väčšine ľudí vo svojom okolí odcudzíte, ako vás okrem ďalšej dávky nič iné nezaujíma, no čakala som od nej viac.
Každopádne sa mi Heroín páčil viac ako My deti zo stanice ZOO, ktorá bola hrozne rozťahaná a plná opisov vtedajšej spoločnosti. Heroín sa mi zdal svižnejší, no možno to bolo tak trochu spôsobené tým, že je o čosi kratší.

Simina8
04.09.2022 2 z 5

Od knihy jsem čekala více, často mě to nebavilo a do čtení se nutila. Ve srovnání s Mementem nebo Dětí ze stanice Zoo, nuda.

escapelle
18.08.2022 2 z 5

Tuto knihu jsem sháněla roky a čekala od ní mnohem víc. Trošku víc Mementa nebo Dětí ze zoo. O drogách a životě na drogách se z této knihy moc nedozvíte. K postavám jsem si neutvořila žádný vztah, nebavilo mě to. Místy jsem text očima přelétla z rychlíku jinak bych to asi nedočetla.

twigxi
20.08.2021 3 z 5

V teenage veku jsem toho o drogach cetla hodne. Fascinovalo me toto tema a zpetne jsem za to rada, protoze jsem se jim po tom vsem, co jsem si o tom precetla, zdaleka vyhybala.

bigbabe
26.04.2020 3 z 5

Velice dobře napsané, bohužel dá se tomu věřit.

DickBach
03.09.2019 5 z 5

Strašný příběh. Představa, že tohle je realita a běžný život dnešní mládeže.... Hrůza. Je to hodně podobné setkání jako s Christianne F, nebo Michalem z Johnova Mementa. Drsné, surové, realistické a věrné. Doporučila bych všem adolescentům, nikoli jako povinnou četbu, ale poutavou. Povinnou by totiž nikdo ani nepřekousal tiráž. :o)

moore.allonsy
29.04.2018 5 z 5

Knížka mě uhranula plastickým zobrazením každodennosti v branži drog, každodenností hrdiny, který je sice feťák, ale i tak mu začneme říkat Dehtíku. Úžasný rytmus kroniky lidí a myšlenkové pochody, spousta pozornosti věnované detailům. Příběh je vyprávěn s autentickým smyslem pro místo - squaty - a ukazuje, jak každý z nás má svou nepoznatelnou stránku. Jedná se o víceméně motivační knihu, proto to tentokrát dopadá dobře, ale ne vždy tomu tak je. Tihle protagonisté měli z pekla štěstí.

martin8738
06.12.2017 3 z 5

Brr. Pro mě trochu deprimující. Svět drog je mi vzdálený a po přečetní téhle knihy je mi ještě vzdálenější. Kniha není mým šálkem kávy :-) ale jo přečetl jsem. Pokud tohle někoho zajímá, myslím si že se to číst dá.

JIVaJaH
30.11.2017 4 z 5

Jedna z posledních kapitol toho říká hodně o závislých lidech....když posloucháte, co zažil feťák, které mu je teď osmnáct a pak se na něj podíváte, myslíte, že mluvíte s člověkem o hodně let starším. To je fakt. Umí se skrývat, jsou mistři ve lži, jediným motorem je droga! Smutné, ale reálné! Kniha o partičce, která si ani nemyslela, že si zkazí život, když zkusí...bohužel někteří neví, že si život zkazili. To, že každou kapitolou provází jiný vypravěč mě lehce někdy mátlo. Kniha se ale jinak dobře četla, přiběh Gemmy a Dehtíka silný...

alcaaja
28.05.2016 2 z 5

no musim řici že na to že prectu snad vsechno tak tato kniha me nijak neuchvatila precetla jsem nejak do strany 97 a musela odlozit... uz jen abych se dostala tak daleko jsem se do cetby musela nutit. Kniha neni spatna ale asi pro ctenaře mladsiho veku tech 11-14let

wiix
01.06.2015 4 z 5

Jedna z prvcýh kníh, ktoré som v teenage veku čítala o drogách a silne na mňa zapôsobila práve tým, že nešlo o agitáciu proti drogám, ale o príbeh ľudí, ktorí žijú svoj život inak (zle, horšie) ako ja v ich veku.

B18r
01.03.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale v této tématice znám lepší..

Yanna0
31.01.2014 5 z 5

Mě se kniha líbila. Ještě teď vzpomínám na chlapce s malovanou pampeliškou pro svojí lásku dětství. Hold ne vždy se život ubírá tak, jak bychom si přáli. je to škoda zejména tehdy, pokud máme potenciál být dobří lidé.

l.ennca
27.12.2013 3 z 5

Nebyla špatná, ale knihy Memento nebo My děti ze stanice ZOO mě chytly více za srdce.

mercedes1j8
09.08.2013 4 z 5

Knížka byla docela dobrá, ale na ostatní knihy o tomto tématu neměla.

QuanPanda2
11.05.2013 4 z 5

Přečteno asi ve 14 letech...to bylo pro okolí velké překvapení, že vůbec něco čtu a kupodivu mě kniha bavila. Má všechno, co v tomto věku člověka zajímá - alkohol, drogy, sex. Takže vlastně, PROČ NE? :)

Lenka Žofka
06.11.2012 3 z 5

Miluju filmy a knížky o drogách, ale když se s tím roztrhne pytel, tak se najde víc s****k :(

Jajulle
15.10.2012 4 z 5

Perfektní knížka na moje oblíbené téma. Forma deníku z pohledu několika lidí mi přijde jako dobrý nápad. Občas jsem se sice ztratila, ale i tak jsem to přečetla skoro až jedním dechem. Konec byl velice smutný, sice dopadl dobře, ale mrzelo mně, že ti dva spolu nezůstali. U setkání Gemmy s rodiči mi dokonce ukápla slza, jak to bylo dojemné...

kakla
24.08.2012

Souhlasím...Je to knížka pro věkovou kategorii 12-13 let..pohádka...není tam popsano vubec to,jak moc pusobí drogy na tělo,což by,myslím si,v takové knize chybět nemělo...Tvrdě napsat bez jakýchkoliv ostychu jak moc hrozné to je.Muj názor:)