ladna ladna komentáře u knih

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Vysoce návykové čtení, styl autorky je brilantní a do poslední chvíle netušíte vraha.

09.10.2022 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Skvělá nekrvavá detektivka, která vás umí pěkně svést z cesty. Styl psaní autorky je brilantní.

24.09.2022 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Geniální kniha a velmi dlouhý příběh, který jako by se z 19.stol. vydal do budoucnosti a pak zpět ve mě vyvolává plno otázek typu, jak moc se bude budoucnost lišit od naši minulosti. Příběhy jsou nabyté dějem a bylo to jako číst 5 knih najednou, ale stálo to za to. Film byl jen povrchní komerční odvar. Kniha je fantastická.

29.04.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Silné příběhy jsem často četla se slzami v očích.

05.08.2022 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Strojově napsaná nuda

28.12.2020 1 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Kniha je zajimavá, šokující, zvláštní, divná, zvrácená a místy jsem ji měla chuť vyhodit, ale nakonec jsem ji prečetla a teda nelituju, budu si ji určitě pamatovat. Není ovšem pro každého.

16.04.2019 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Sexy nabušená erotická pohádka o princi s velkým P, která Vám vykouzlí dlouhotrvající úsměv na tváři.

25.09.2022 5 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Kniha uplně neni humoristická, ale má prostě skvělou optimistickou náladu, smála jsem se až ke konci, třeba scéna-pronásledování zametacím vozem. Příběh mě bavil a netekly v něm potoky krve, ani nebyl nikdo mučen, to oceňuji! Za mě si kniha zaslouží plný počet.

02.03.2021 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha se zabývá odborným řešením problému, proto nebude pro každého, pro mě byla velmi zajímavá, jen mi vadily krátké kapitoly-přeskakování mezi jednotlivými příběhy.

28.12.2020 4 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Super kniha, která mě od začátku vtáhla svojí hloubkou, perfektni styl autorky mi prostě sedí, ať už píše o obyčejných věcech, které vykreslí úžasně, psychologie postav je brilantní.

29.08.2019 5 z 5

Od knihy jsem čekala vyprávění o lidech, kteří žijí nezávisle na okolí, forma dialogu mi nevyhovovala, některé příběhy byly nedokončené. Nakonec jsem četla dál a přišla tomu stylu na chuť. Velmi zajímavé čtení o zajímavých a někdy i podivných lidech stojí určitě za přečtení.

29.08.2019 4 z 5

Nebeská tělesa Nebeská tělesa Eleanor Catton

Tahle kniha je prostě výzva, jak obsahem, tak množstvím postav, když tuto výzvu přijměte, tak vás vtáhne a pohltí svou jedinečnou atmosférou 19.stol.a skvělým vypravěčským nadáním autorky, jako by ta kniha byla napsána v té době. Jistě si ji přečtu znovu. Top kniha, nedivím se, že byla oceněna.

29.05.2019 5 z 5

Stroje jako já Stroje jako já Ian McEwan

Skvělý inteligentní zážitek, to bylo čtení této knihy.

22.04.2021 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Hned bych při čtení jela do lázní, kdyby to tedy šlo. Kniha je na dnešní dobu napsaná takovým starým jazykem, jako by mi to vyprávěla babička, ale nevadilo mi to.

27.02.2021 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Jedním slovem úžasná! Příběh mě bavil od začátku do konce a přečtu si ho rovnou znova!

27.02.2021 5 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Kniha určitě stojí za přečteni, protože je to prostě něco jiného i když ten prostý styl mě chvílemi vadil, ale bez něj by to nešlo. Legrace to tedy je, i když někdy je vám hrdiny až líto, jindy z toho mrazí. A určitě jsem měla výhodu, že jsem nečetla slavnou sérii Mládí v hajzlu.

10.06.2019 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Od začátku velmi zajímavý příběh, který mě hned vtáhl do děje. Příběh z roku 2011 mi byl bližší, příběh z roku 1943 mě chvilkami i rozčiloval, tím jak promarnit život. Místy rozvláčné, ale velmi hezký příběh z přítomnosti to vyvážil.

23.03.2019 4 z 5

Dvanáct šancí na nevěru Dvanáct šancí na nevěru Libor Hörbe

Tak to byla jízda. Výměna manželů se vším všudy...všem absolutně aktérům změní život. Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout takže přečtena za 2 dny. Děj má spád, připominal mi Hartla, ale s více vykreslenou psychologií postav. Vřele doporučuji přečíst a připravte si bránici.

23.03.2019 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Nekrvavá detektivka s velkým počtem postav odehrávající se v nádherném prostředí bretaňských ostrovů.

07.01.2023 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

2.dil už začíná být spiš ženský román s detektivní zápletkou s příchutí naivity. I tak pokračuji na 3.díl.

05.10.2022 4 z 5