ladna

Atlas mrakůAtlas mrakůDavid Mitchell

Geniální kniha a velmi dlouhý příběh, který jako by se z 19.stol. vydal do budoucnosti a pak zpět ve mě vyvolává plno otázek typu, jak moc se bude budoucnost lišit od naši minulosti. Příběhy jsou nabyté dějem a bylo to jako číst 5 knih najednou, ale stálo to za to. Film byl jen povrchní komerční odvar. Kniha je fantastická.

Stroje jako jáStroje jako jáIan McEwan

Skvělý inteligentní zážitek, to bylo čtení této knihy.

Stíny ValboneStíny ValboneJ. H. Urban (pseudonym)

Kniha mě ihned vtáhla do děje a já si začala zjišťovat jaký je skutečný příběh. A i když jsem zjistila, že je to fikce nalepená na skutečné události neubralo to příběhu na napětí. Vůbec nevadilo, že jsem nečetla knihu první Návrat do Valbone, vše je zopakováno a pak ještě vícekrát, což byl nakonec důvod, proč jsem udělila 4 a ne 5 bodů.

Tým v nemilostiTým v nemilostiSophie Hénaff

Kniha uplně neni humoristická, ale má prostě skvělou optimistickou náladu, smála jsem se až ke konci, třeba scéna-pronásledování zametacím vozem. Příběh mě bavil a netekly v něm potoky krve, ani nebyl nikdo mučen, to oceňuji! Za mě si kniha zaslouží plný počet.

Lázeňská kúraLázeňská kúraIvanka Devátá

Hned bych při čtení jela do lázní, kdyby to tedy šlo. Kniha je na dnešní dobu napsaná takovým starým jazykem, jako by mi to vyprávěla babička, ale nevadilo mi to.

NikdykdeNikdykdeNeil Gaiman

Jedním slovem úžasná! Příběh mě bavil od začátku do konce a přečtu si ho rovnou znova!

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Strojově napsaná nuda

28.12.2020

Blackout - Zítra bude pozděBlackout - Zítra bude pozděM. Elsberg (pseudonym)

Kniha se zabývá odborným řešením problému, proto nebude pro každého, pro mě byla velmi zajímavá, jen mi vadily krátké kapitoly-přeskakování mezi jednotlivými příběhy.

28.12.2020

Tíživá láskaTíživá láskaElena Ferrante

Super kniha, která mě od začátku vtáhla svojí hloubkou, perfektni styl autorky mi prostě sedí, ať už píše o obyčejných věcech, které vykreslí úžasně, psychologie postav je brilantní.

29.08.2019

Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiRaději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiAleš Palán

Od knihy jsem čekala vyprávění o lidech, kteří žijí nezávisle na okolí, forma dialogu mi nevyhovovala, některé příběhy byly nedokončené. Nakonec jsem četla dál a přišla tomu stylu na chuť. Velmi zajímavé čtení o zajímavých a někdy i podivných lidech stojí určitě za přečtení.

29.08.2019

Jak rozdojit kozlaJak rozdojit kozlaLaura Janáčková

Jako to měl být návod, jak získat od muže vše? Spíš to byl nějaký divný a pokroucený popis jednání žen a mužů, kdy z nás autorka dělá naprogramované opice a humorné to nebylo už vůbec...a co se určitě nedozvíte, jak vlastně získat vše.

21.07.2019odpad!

Z hovna bičZ hovna bičC.D. Payne

Kniha určitě stojí za přečteni, protože je to prostě něco jiného i když ten prostý styl mě chvílemi vadil, ale bez něj by to nešlo. Legrace to tedy je, i když někdy je vám hrdiny až líto, jindy z toho mrazí. A určitě jsem měla výhodu, že jsem nečetla slavnou sérii Mládí v hajzlu.

10.06.2019

Nebeská tělesaNebeská tělesaEleanor Catton

Tahle kniha je prostě výzva, jak obsahem, tak množstvím postav, když tuto výzvu přijměte, tak vás vtáhne a pohltí svou jedinečnou atmosférou 19.stol.a skvělým vypravěčským nadáním autorky, jako by ta kniha byla napsána v té době. Jistě si ji přečtu znovu. Top kniha, nedivím se, že byla oceněna.

29.05.2019

Obejmi mě dočista, dočistaObejmi mě dočista, dočistaAdam T. Blahosz

Kniha se dobře čte, ale je taková moc strohá. Vhled do budoucnosti mi přišel velmi zajímavý, ale chtělo by to více rozvést.

13.05.2019

Manželky s.r.o.Manželky s.r.o.Kathy Smith

Veselý i smutný pohled na manželské a mimomanželké vztahy. Příběhy mají spád, kniha se čte výborně.

12.05.2019

Život, na který metr nestačíŽivot, na který metr nestačíKarolina Mikšíková

Kniha plná vesnické a zvířecí legrace, ke konci už mi přišlo, že to autorka mooc zveličovala.

09.05.2019

VyzvědačkaVyzvědačkaPaulo Coelho

Smutné střípky ze života uvězněné Maty Hari.

22.04.2019

Ani ryba ani rakAni ryba ani rakJana Bryndová

Skvělá jednohubka, která přesně vystihuje dnešní vztahy v partnerství, a také to jak nás ovlivňují cizí lidé (kartářka), jinak by se hrdinky nepohnuly z místa.

19.04.2019

SkořápkaSkořápkaIan McEwan

Kniha je zajimavá, šokující, zvláštní, divná, zvrácená a místy jsem ji měla chuť vyhodit, ale nakonec jsem ji prečetla a teda nelituju, budu si ji určitě pamatovat. Není ovšem pro každého.

16.04.2019

Italské dvojhubkyItalské dvojhubkyMarta Kučíková

Opět milé čtení, i když některé věci se již v povidkách opakují....takže to pro mě nebyla taková bomba jako Italské jednohubky.

11.04.2019

Okamžik pravdyOkamžik pravdySteve Berry

Knihu jsem začala číst na doporučení, že se jedná o obdobu Dana Browna. A to ani náhodou, na to je to moc jednoduché...a nebavilo mě to, asi i tim pro mě cizím tématem.

11.04.2019

Hvězdy minulých životůHvězdy minulých životůBoris Jaroš

Kniha oslovi hlavně ty, kteří se zajímají o minulé životy a pro mě byla úplně vyčerpávající a nabídla mi odpovědi na všechny mé otázky, týkající se tohoto tématu. Pro mě skvělá kniha.

10.04.2019

Všichni naši exVšichni naši exE. Woods (pseudonym)

Vypadalo to jako zajímavý námět, ale od 1/3 knihy nuda, nuda, nuda a já se teda přemáhat číst dál nebudu.

05.04.2019

Kým jsme byli, jsme a budemeKým jsme byli, jsme a budemePavel Krejčí

Kniha pro mě byla překvapením, protože název spíše napovídá pojednání o minulých životech, ale kniha je o knihovnách palmových listů o jejich čtení a o cestě autora do indie a naopak indických čtečů k nám. Nakonec autor hodnotí naplnění věštby s odstupem pár let. Opravdu zajímavé čtení, v některých částech se to tak trochu opakovalo. Putování po Indii bylo velmi poutavě popsáno.

02.04.2019

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Od začátku velmi zajímavý příběh, který mě hned vtáhl do děje. Příběh z roku 2011 mi byl bližší, příběh z roku 1943 mě chvilkami i rozčiloval, tím jak promarnit život. Místy rozvláčné, ale velmi hezký příběh z přítomnosti to vyvážil.

23.03.2019

Dvanáct šancí na nevěruDvanáct šancí na nevěruLibor Hörbe

Tak to byla jízda. Výměna manželů se vším všudy...všem absolutně aktérům změní život. Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout takže přečtena za 2 dny. Děj má spád, připominal mi Hartla, ale s více vykreslenou psychologií postav. Vřele doporučuji přečíst a připravte si bránici.

23.03.2019

AlchymistaAlchymistaPaulo Coelho

Alchymista je kniha k zamyšlení, a to vyšla už v roce 1993? Přímo k neuvěření. V podstatě vystihuje knihy o pozitivnim myšlení, kterých je dnes nepřeberné množství a to na jednoduchém pohádkovém příběhu....to je kniha, ke které se můžete vracet. Já tedy určitě.

19.03.2019

Italské jednohubkyItalské jednohubkyMarta Kučíková

Prostě úžasná kniha. První přiběhy jsem se pořádně nasmála. Chcete si zlepšit náladu? Přečtěte si tuto knihu. A je v ní i plno inspirací...italských????.

18.03.2019

Láska jako z filmuLáska jako z filmuVictoria Van Tiem

Kniha mě hned vtáhla do děje, protože má úžasný spád i se zasmějete. Ke konci už byla trochu uřvaná...samé slzy dojetí...na mě už přehnané. Proto nedám plný počet.

15.03.2019