Ladiva Ladiva komentáře u knih

Cesta za šťastím Cesta za šťastím Sarah Lark (p)

Prvý diel tejto série celkom zaujal, dej bol zaujímavý a dobre rozohraný, ale pokračovanie ma sklamalo. Autorka sa sústredila už iba na milostný život hlavných protagonistov a ostatné okolnosti ich života vytesnila do úzadia a potom to rázne celé ukončila. Škoda.

22.06.2019 2 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Veľmi vydarený historický román, ktorý vychádza zo skutočných udalostí z obdobia stredoveku v čase, keď na vtedajšiu politickú mapu sveta rázne nastupovala Franská ríša. Tieto udalosti autorka pútavo opisuje cez osudy hlavných postáv.

17.06.2019 4 z 5

Prebijem sa! Štefánik Prebijem sa! Štefánik Jozef Banáš

Autorovi sa podarilo zhromaždiť úctyhodné množstvo faktov o Štefánikovi, aj o dobe v ktorej žil a pôsobil. Až po prečítaní knihy som si uvedomila, aké to v skutočnosti bolo ťažké, vytvoriť novú republiku, ktorú by uznalo medzinárodné spoločenstvo a aké nesmierne úsilie vynaložili všetci, ktorí na tom pracovali. Kniha je rozsiahla a autor sa poctivo snažil zmapovať Štefánikov životný príbeh. Pri jej čítaní ma však dosť rušil štýl, akým je kniha napísaná, príbeh sa mi tým posúval do pateticko-romantickej roviny.

09.06.2019 4 z 5

Běsnící příboj Běsnící příboj Winston Graham

Vždy sa veľmi teším na nový diel Poldarkov. Aj tento bol zaujímavý, ale zdal sa mi akoby stagnujúci. Vzťah Demelzy a Rossa sa nezhoršil ani nezlepšil, iba ho celý čas obaja rozoberajú. Autor pokračuje v príbehu Drakea a Morwenny, ktorý má nečakané vyústenie.
Inak sa v tomto dieli celý čas nič výrazne dramatické neudialo, až kým neprišiel záver, kde autor "hodil bombu" a nechal čitateľa v napätí.

30.05.2019 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Prvý diel som nečítala, ale pri čítaní voľného pokračovania to neprekážalo. Autorka všetko, čo sa viazalo k predchádzajúcim udalostiam dovysvetlila. Kniha je veľmi "chytľavá", keď som sa začítala, už ma nepustila. Jediné, čo mi vadilo, bolo vykreslenie hlavnej hrdinky. Sylvia nemala jedinú negatívnu črtu. Všetko dokázala vyriešiť, ku každému bola milá, skromná, nekonfliktná - jednoducho 21 ročná superžena.

25.05.2019 3 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Aj tretí diel série je výborný. Príbeh je viac sústredený na postavu Helen, ktorá je v poslednom ročníku štúdia. Ak ste si túto sériu zamilovali, nebudete sklamané.

19.05.2019

Pach krve Pach krve František Niedl

Veľmi dobré pokračovanie vydarenej série s pútavo vykresleným historickým pozadím.

10.05.2019 4 z 5

Tajomný šum viníc Tajomný šum viníc Tamara McKinley

Príbeh bol zaujímavý, ale veľmi mi prekážalo, ako autorka "preskakovala" z jednej postavy na druhú a z jednej časovej línie deja na inú. Musela som sa sústreďovať, aby som nestratila dejovú kontinuitu, čo ma dosť rušilo.

05.05.2019 3 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Veľmi dobre vypointovaná detektívka, ktorej príbeh sa odohráva v reáliách u nás málo známeho Grónska. Zaujímavé čítanie.

30.04.2019 4 z 5

Kost v krku Kost v krku Anthony Bourdain

Pre mňa "nic-moc" kniha. Ak mám použiť kuchársku terminológiu, tak: jednotlivé prísady boli zle nadávkované, nesprávne zamiešané a celé to bolo nedochutené.

25.04.2019 2 z 5

Falošný bozk Falošný bozk Mary E. Pearson

Keby som opäť mala sladkých " -násť", tak by som túto knihu určite hltala. Takto, však už nie je pre mňa. Príbeh som dočítala, pretože ma zaujímalo, ako ho autorka ďalej rozvinie. Hlavné postavy sa mi zdali trochu "ploché". Okrem ústrednej postavy - Lie, som sa o nich, okrem ich vzhľadu a povolania, takmer nič nedozvedela. Snáď ich autorka v ďalších dieloch vykreslí trochu hlbšie.

13.04.2019 3 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Je to zaujímavý príbeh, napínavý, aj sa dobre číta, ale je to už x-tá variácia tej istej témy. Autor je už touto témou akýsi unavený a hlavný hrdina s ním.

11.04.2019 3 z 5

Slúžka z Fairbourne Hall Slúžka z Fairbourne Hall Julie Klassen

Príjemná "oddychovka", len tam bolo na môj vkus priveľa romantiky.

01.04.2019 3 z 5

Kantor Kantor Vladislav Taubenhansl

Veľmi príjemná kniha, ktorá pravdepodobne osloví skôr staršiu generáciu. Mne bola bližšia prvá časť knihy, v ktorej autor spomína na svoje detstvo a učiteľské začiatky, muži si možno zaspomínajú na svoju "vojenčinu" pri opise príhod z vojenskej služby.

26.03.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Spisovateľka opäť vytvorila silnú hrdinku. Irma za svoju naivitu zaplatila vysokú cenu, ale nestratila charakter, ani ľudskosť.

15.03.2019 5 z 5

Erotické dějiny Kremlu Erotické dějiny Kremlu Magali Delaloye

Tri štvrtiny knihy sú venované stalinskej dobe a popisujú ako Stalin likvidoval ľudí zo svojho okolia a keďže jeho obeťami boli aj ženy, tak sú v knihe zahrnuté tiež. Je pre mňa záhadou, prečo dostala kniha názov aký má, pretože z celých dejín Kremľa je podrobne popísané iba jedno obdobie - stalinské. Láska a vzťahy sú v knihe iba okrajovou záležitosťou a o erotike sa nedočítate vôbec nič.

18.02.2019 2 z 5

História zadnými dverami 1 História zadnými dverami 1 Slavomír Michálek

Je to zaujímavá kniha, plná historických faktov. Cítiť, že jednotlivé články písali odborníci, ktorí sa v danej problematike dôkladne orientujú, miestami však autori písali až príliš odborne, sucho. Pokiaľ máte záľubu v histórii, kľudne po knihe siahnite.

10.02.2019 4 z 5

Pasažier 23 Pasažier 23 Sebastian Fitzek

Bolo to zaujímavé a napínavé, ale pre mňa až príliš. Takú dávku psychického a fyzického týrania som nezvládala. Knihám tohto autora sa preto v budúcnosti radšej vyhnem. Prekážal mi aj príliš prekombinovaný záver, keď vyriešenie prípadu viedlo k inému a opäť inému riešeniu.

25.01.2019 3 z 5

Neviditelný muž ze Salemu Neviditelný muž ze Salemu Christoffer Carlsson

Dočítala som iba zo zotrvačnosti. Nudné, s ťažko uveriteľnou kriminálnou zápletkou a rôzne časové línie to v priebehu čítania ešte viac komplikovali.

15.01.2019 2 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

V tomto romantickom koktaily sú namiešané všetky romantické prísady: pekné a chudobné dievča, ktorému to myslí, lakomá príbuzná, malá sirota, panská domácnosť aj zločinecké brlohy, správny mladý muž. Najviac ma ale dostala internátna škola pre dievčatká z lepších rodín, kde to vyzeralo ako v najhoršom sirotinci. Na druhej strane sa to číta príjemne, všetky starosti môžete pustiť z hlavy a relaxovať.

14.01.2019 3 z 5