Ladiva Ladiva komentáře u knih

Dům na Pineapple Street Dům na Pineapple Street Jenny Jackson

Od knihy som čakala živší a pútavejší dej. Na môj vkus sa tam hlavné ženské postavy až príliš zaoberali samými sebou, svojimi vnútornými pocitmi a prežívaním a pomedzi to sa sem-tam niečo udialo. Nebavilo ma to.

04.12.2023 2 z 5

Sňatek lvů Sňatek lvů Elizabeth Chadwick

Dobre napísaný, pútavý historický román, ktorý sa príjemne čítal. Hlavná postava nie je žiadna známa historická osobnosť , ale autorke sa podarilo vykresliť charakternú a silnú ženskú postavu.

12.11.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Silný ľudský príbeh vyrozprávaný precítene a bez pátosu.

28.04.2023

Ako som vozil Kórejcov Ako som vozil Kórejcov Ondrej Sokol

Opäť som sa dobre bavila.

27.01.2023 5 z 5

Zakliaty kláštor Zakliaty kláštor Juraj Červenák

Dej je veľmi jednoduchý, ale historické reálie sú skutočne zaujímavé.

04.01.2023 3 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Veľmi plastický portrét Alžbety z Yorku - matky oveľa známejšieho Henricha VIII. Cez životný príbeh princezny a neskôr kráľovny sa čitateľ veľa dozvie aj spôsobe života a postavení žien z najvyšších tried v 15.storočí.

27.12.2022 5 z 5

Mary a její víra v lásku Mary a její víra v lásku Ella Perkins

Je to príjemné, oddychové čítanie. Celkom ma to bavilo, viac ako prvý diel.

23.12.2022 4 z 5

Hriech kováčovej dcéry Hriech kováčovej dcéry Sarah E. Ladd

Je to čistá romantika, ktorá neurazí ani nenadchne. Ale čo ma pobavilo, bol fakt, aký "strašný" trest uvalil otec na hriešnu dcéru.

14.12.2022 3 z 5

Po čom vždy túžila Po čom vždy túžila Lynn Austin

Trochu spletitý, ale vcelku zaujímavý príbeh troch generácií žien, ktorý sa dobre čítal.

05.12.2022 4 z 5

Joan a její cesta k novému životu Joan a její cesta k novému životu Ella Perkins

Mala som väčšie očakávania, avšak kniha sa čítala príjemne a určite siahnem aj po ďalšom dieli.

05.12.2022 4 z 5

Clarino tajomstvo Clarino tajomstvo Fernando J. Múñez

Táto kniha bola pre mňa krok vedľa. Očakávala som zaujímavý príbeh hlavnej hrdinky a miesto toho som čítala telenovelu, ktorá pôsobila, akoby niekto len prepísal televízny scenár do knihy. Dej bol totálne predvídateľný, charaktery postáv čierno-biele a hlavná hrdinka dostala minimum priestoru. Po 2.diele už ani nesiahnem.

28.10.2022 2 z 5

Hľadanie slobody Hľadanie slobody Erin French

Je to fascinujúci príbeh ženy, ktorá sa dokázala zodvihnúť z úplného dna.

24.10.2022 4 z 5

Koruna věčného soumraku Koruna věčného soumraku James Rollins (p)

Autor sa skutočne snažil. Dal si záležať a prostredie, v ktorom sa dej fantasy príbehu odohráva vytvoril naozaj detailne - zvláštna krajina, nezvyčajné zvieratá, náboženstvo, králi a poddaní. V dnešnej záplave fantasy románov je ťažké vytvoriť príbeh, ktorý by "vyčnieval" bol zaujímavý a netypický (dejom, či postavami) a myslím si, že ani tu sa to autorovi nepodarilo. Postavy sú striktne rozdelené na "dobrých a zlých" a dej sa ešte len postupne rozbieha, zatiaľ však ničím neprekvapuje.
Na druhej strane sa kniha číta dobre a myslím, že dám šancu aj pokračovaniu príbehu.

27.07.2022 4 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Zaujímavý a dobre napísaný príbeh poslednej manželky Henricha VIII. Veľmi pútavou formou zachytený nielen život vysokej šľachty, ale aj boj o moc dvoch náboženských prúdov na anglickom kráľovskom dvore.

25.07.2022 5 z 5

Strážca džajpurských tajomstiev Strážca džajpurských tajomstiev Alka Joshi

Veľmi vydarené voľné pokračovanie. Príbeh je zaujímavo rozvinutý a jeho veľkým plusom sú aj zaujímavé reálie indickej spoločnosti v 2.polovici 20.storočia.

17.07.2022 4 z 5

Dedičkin sľub Dedičkin sľub Sarah E. Ladd

S touto knihou som sa "sekla". Je to veľmi jednoduchý, slabučký príbeh s predvídateľným koncom. Čítať sa to dalo, ale nezaujala ma.

27.06.2022 2 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Z prvého dielu tejto série som bola mierne sklamaná, ale povedala som si, že tejto sérii dám ešte šancu. Druhý diel ma rozhodne bavil viac a príjemným bonusom je, že autor aspoň okrajovo spomína aj hrdinov z (mojich obľúbených) Rytierov z Vřesova.

13.06.2022 4 z 5

Tajomstvá zámku Ashmore Tajomstvá zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Kniha ma veľmi bavila. Bolo to akoby som znovu sledovala Panstvo Downton, pritom to však bol úplne iný príbeh. Autorka striedala scény ako filmový scenár, ale čítalo sa to príjemne a nepôsobilo to rušivo. Mňa osobne by ďalší diel rozhodne potešil.

26.04.2022 5 z 5

Dcery Sparty Dcery Sparty Claire Heywood

Príbeh je rozprávaný striedavo Klytaimnéstrou a Helenou, ale mne v ňom chýbalo viac vnútorného prežívania žien, ktoré sú jeho rozprávačkami i hlavnými aktérkami.Celé to na mňa pôsobilo, akoby boli iba pozorovateľkami zvonka. A hoci autorka uvádza, že preštudovala množstvo prameňov k zvolenej téme, nedozvieme sa veľa o prostredí, v ktorom tieto ženy žili. Za mňa je to jedno zo slabších spracovaní tejto nesporne zaujímavej témy.

01.01.2022 3 z 5

Rodokmeň milosti Rodokmeň milosti Francine Rivers

Prečítaním tejto knihy som sa trochu zorientovala v príbehoch niektorých biblických postáv zo Starého zákona. Príbehy nie sú príliš dlhé a okrem samotného príbehu konkrétnej postavy sa autorka snažila vykresliť aj súdobé reálie, do ktorých sú príbehy zasadené. Hoci sa kniha číta dobre, hlavné ženské hrdinky na mňa pôsobili akosi plocho, až príliš idealizovane. Akoby nemali svoje vlastné city a prežívanie, tvrdo sa držia iba jednej idey a nezaváhajú, neuhnú. Vymyká sa iba postava Betsabe, ktorej autorka "nadelila" bohatší vnútorný svet. Ak niekoho zaujímajú biblické príbehy, tak knihu odporúčam, ale mne samotnej, kniha až tak veľa nedala.

29.12.2021 3 z 5