Ako som vozil Kórejcov

Ako som vozil Kórejcov https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505500/bmid_ako-som-vozil-korejcov-Tet-505500.png 4 35 11

Po dvoch úspešných dieloch o tom, aké je to voziť Nórov, prichádza Ondrej Sokol s historkami o vození Kórejcov. Obmena cestujúcich prináša nové spôsoby, akými sa dá šoférovi autobusu skomplikovať život, pričom autor sa vám ich nebojí dopodrobna opísať. Zmena nastáva aj v prostredí – tentoraz sa nebudeme premávať len po Nórsku, ale rovno krížom cez celú Európu. Z Nemecka cez Rakúsko s móresmi z čias monarchie, urobíme si zastávku v čiernej diere strednej Európy a cez našich južných susedov sa pretrmácame na divoký Balkán okolo roku 2014, aby sme sa šťastlivo presunuli vpred v čase aj v priestore za severný polárny kruh... Čo sa nemení, je Ondrejov typický humor a rozprávačský talent. Automaticky vás vtiahne na sedadlo vodiča medzi fotomaniackeho mnícha a sprievodkyňu. Napínavou jazdou zahraničím zistíte, že nezáleží na tom, či ste v Nemecku, u susedov alebo na Balkáne. Všade sa nájde nejaký dôležitý colník, šéf parkoviska, dôchodca alebo čajka, ktorí vám chcú pokaziť deň. Kniha obsahuje tradične veľa zábavy, dve záhadné kórejské tabletky a dokonca aj romantickú linku, v ktorej budete fandiť autorovmu kukovi.... celý text

Deia
25.01.2024 3 z 5

Prvé dve knihy od autora sa mi určite páčili, aj keď sa priznám, že si ich vybavujem iba veľmi matne. Táto mi, bohužiaľ, už prišla taká trošku o ničom a nasilu. Čítala sa mi dobre, autor písať vie, to nie že nie. Problém je skôr vo mne, keď už sa mi množstvo rôznych prirovnaní zdalo cez čiaru a nie úplne vtipných, proste len aby tam niečo bolo. Aj keď zas množstvo iných prirovnaní sa mi zdalo trefných a vtipných. Ale aj tá trasa a prostredie bolo tentokrát také nudnejšie, tiež časť knihy strávime s tými istými ľuďmi a už to pre mňa strácalo šmrnc. A čo mi vadilo asi najviac, tak to boli rôzne nadržané poznámky, ktoré by som čakala skôr od nejakého dospievajúceho mladíka a nie od dospelého muža, ktorý má svoj vek (ale tak chlapi). Ale ináč to bolo príjemné čítanie, chápem, čo na tom ľudí baví, sem-tam som sa zasmiala aj ja, ale tentokrát sa mi to úplne netrafilo do vkusu (alebo do nálady).

MarioKingOfPlot
10.01.2024 5 z 5

Pozor! Pozor! Šofér slečny Shin! Výborný Ondrej Sokol, autor samouk, ktorý sa, očividne, naučil pretavovať nie len roky zažitej frustrácie z prepravovaného substrátu v Bratislave a Nórsku, ba dokonca ovládol umenie, premeniť aj tú novšiu (stále však frustráciu) do stále kvalitných textov. Príbeh sleduje protagonistu (author himself) na jednom týždňovom superzájazde ktorý spája všetky situácie s kórejskou klientelou (a kolegyňou) zažité v skutočnosti počas (snáď) asi dlhšej časovej periódy. Krátky rozsah, vtipný štýl Sokolovi vlastný, výborné slovné hračky a teraz pozor zmena, veľmi jemný náznak romantiky, ktorý som osobne postrehol pár sekúnd po tom čo som zavrel dočítanú knihu, za mňa príjemné osvieženie, dotvárajú výborný dojem z tretej knižky zo série "Ako som vozil". Vrelo odporúčam, v dnešnej dobe sa pri málo knihách človek dokáže s chuťou zasmiať tak ako pri tejto. Boh mu dopraj kontrakt s Čechmi, to by byla pánové jízda.

mclenin
03.07.2023 4 z 5

Do tretice všetko dobré a snáď nie trikrát a dosť, minimálne potrebujeme pokračovanie príbehovej línie Ondrej / Shin ! Aj keď sa autor pomerne podrobne vypísal v prvých dvoch dieloch, pokračovanie s Kórejcami má prekvapivo stále čo ponúknuť v novej príbehovej štruktúre sledujúcej incomingovú cestu po Európe a záverečný retrospektívny návrat do Nórska je príjemným osviežením. Opäť raz ide o ľahké a vtipné čítanie, ktoré baví od začiatku do konca, vulgarizmy mi nevadia, skôr by som ubral na politických narážkach, ktoré sú síce vtipné ale časom sa stávajú zastaranými a neaktuálnymi. Inak niet čo vytknúť.

MoonR
19.06.2023 4 z 5

Fantastická záležitosť to bola! :D ..dokonca sa mi aj viac páčila ako diely s Nórmi..

Josetto
22.05.2023 5 z 5

Trošku slabší diel ako Nóri 1 a 2, ale vo finále rovnako super

Attilio
13.04.2023 5 z 5

To bola geniálna kniha. Už som sa dávno tak nezasmial. Mám iba dva odkazy pre autora: pán Sokol, nemusíte používať vulgárne názvy. Ste skvelý spisovateľ, nepotrebujete to. A druhý odkaz: čakám na knihu č. 4

IgorGebiza
12.03.2023 5 z 5

opäť veľmi pobavil. hneď v úvode cesta autobusom na letisko v Bratislave. smial som sa tak, že som až plakal. ale asi to bude mojou veľkou dávkou predstavlivosti.

Dada077
12.03.2023 5 z 5

Je pravda, že po tretí raz niečo objavené nikdy nebude mať silu prvého razu. Ale kniha ma potešila, humor ma pobavil.

former3980
27.02.2023 5 z 5

Nemôžem súhlasiť s Pasadenkou. Zrejme nepozná slovenské reálie, ktoré autor v každej druhej vete zapracúva do textu ako komposter všetky zložky biomasy. Táto kniha je jasne najlepšia. Síce najkratšia, ale autor v porovnaní s Nórmi vyšperkoval svoj rukopis k úplne dokonalosti. Na to sa treba narodiť alebo dostať dar od Pána Boha. Poznám iba jedného ďalšieho, ktorý to takto zvláda: Rišo Hanzlík, ktorý glosuje futbalovú ligu v Pondelkových trénerovinách na Takurčitee. Bavil som sa náramne, 101 % :-)

Ladiva
27.01.2023 5 z 5

Opäť som sa dobre bavila.

Pasadenka
13.01.2023 3 z 5

První knížka byla naprosté zjevení. A teď už mě to tolik nebavilo. Už to nebylo takové šokující. Autor už nepopisuje fungování autobusové dopravy v Norsku se spoustou špeků v podobě svérázných kolegů. Dostáváme „jenom“ líčení běžného turistického cestování po střední a jižní Evropě. Samozřejmě, některé situace byly skvělé a i zábavné. Jak to ale bývá s pokračováním dost často, zde se to kouzlo už vytratilo a zůstala docela zábavná tuctová knížka. Škoda. :/ A to mě to Norsko bavilo jak blázen. :D

Ondrej Sokol
slovenská, 1980