Dedičkin sľub

Dedičkin sľub https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487033/bmid_dedickin-slub-VJ0-487033.jpg 4 19 5

Tajomstvá vresovísk série

Prvá časť očarujúcej regentskej trilógie Tajomstvá vresovísk z pera uznávanej americkej spisovateľky Sarah E. Laddovej zavedie čitateľa na malebný anglický vidiek na začiatku devätnásteho storočia. Dedička panstva Winterwood Amelia Barrettová sa ocitla v nezávideniahodnej situácii. Aby získala rozprávkový majetok, ktorý jej právom patrí, musí sa vydať, skôr než dovŕši dvadsiaty štvrtý rok. Navyše sľúbila umierajúcej priateľke, že sa postará o jej malú dcérku Lucy, a tento sľub je rozhodnutá stoj čo stoj dodržať. Jej snúbenec Edward Littleton však nechce o dieťati ani počuť... A tak keď po Lucy príde jej otec, námorný kapitán Graham Sterling, Amelia vymyslí nevídaný plán: zruší zasnúbenie s Littletonom a prehovorí kapitána, aby si ju bez otáľania vzal za ženu. Keď sa už-už zdá, že je všetko na najlepšej ceste, stane sa niečo nečakané a Amelia s Grahamom musia čeliť najťažšej skúške, akú im kedy osud pripravil. Od toho, ako sa s ňou popasujú, závisia životy nielen ich dvoch...... celý text

Pro ženy Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Heiress of Winterwood

knihomolka_eli
12.09.2022 5 z 5

Amelia Barrettová sľúbi umierajúcej priateľke, že sa postará o jej práve narodené dieťatko. Amelia sa má vydávať, no jej snúbenec absolútne nesúhlasí s tým, aby sa o malú Lucy starala aj po svadbe. V tom čase sa vráti domov otec malej Lucy, kapitán Graham Sterling, ktorý bojuje vo vojne. Prvýkrát stretáva svoju dcéru a začne jej hľadať opatrovateľku. Sám ale dobre vie, že najlepšou voľbou je Amelia, ktorá Lucy očividne ľúbi ako vlastnú dcéru. Amelia sa nevie zmieriť s tým, že by mala o Lucy prísť a tak plánuje zrušiť svoje zasnúbenie a požiadať kapitána Grahama, aby si ju urýchlene vzal za manželku.

No príde nečakaná vec, ktorá silno zasiahne Grahama aj Ameliu. Musia čeliť náročnej skúške a správne sa rozhodnúť, aby ochránili životy svojich najbližších.

Knižka bola príjemnou romantickou oddychovkou. Nechýbal ani kúsok napätia. Bola som zvedavá, ako zápletka dopadne a aj kto je za ňou, keďže podozrivých bolo viac. Postavy boli veľmi dobre vykreslené, niektoré prekvapili v pozitívnom zmysle, niektoré v negatívnom. Knižka sa čítala sama. Teším sa na 2.diel :)

pip11
16.07.2022 5 z 5

Tento příběh mě příjemně vtáhnul do nečekaně napínavého děje. Zápletka spolu s vývojem postav se mi líbila.

Ladiva
27.06.2022 2 z 5

S touto knihou som sa "sekla". Je to veľmi jednoduchý, slabučký príbeh s predvídateľným koncom. Čítať sa to dalo, ale nezaujala ma.

evineckY
06.06.2022 5 z 5

Je to takový historický thiler, ve které jde samozřejmě o majetek.
Kniha je skvěle napsaná a čte se dobře.

vierak
28.05.2022 5 z 5

Prvá časť trilógie Taomstvá vresovísk, v ktorej sa mladá dedička Amelia ocitne v nezávideniahodnej situácii. Pri smrteľnej postali svojej priateľke prisľúbila, že sa postará o jej práve narodené dieťatko. Ženích, ktorého jej rodina vybrala však ostro nesúhlasí, aby dieťa Lucy vychovávala po svadbe v ich dome. Amelia je však v srdci matkou malej Lucy, hoci ju neporodila a preto sa rozhodne zrušiť zasnúbenie. Vo svojej odvahe sama požiada o ruku Luciinho otca kapitána Grahama Sterlinga. Fascinujúca je Ameliina odvaha čeliť všetkým a pevne si stáť za svojím rozhodnutím, hoci sa na ňu valí vlna nevôle.