Ladiva Ladiva komentáře u knih

Umelkyňa s henou Umelkyňa s henou Alka Joshi

Príbeh sa číta veľmi dobre a je zaujímavý aj tým, že je zasadený do reálií Indie v polovici 50-tych rokov.

13.12.2021 5 z 5

Vianoce v Ivy Hille Vianoce v Ivy Hille Julie Klassen

Voľné pokračovanie Historiek z Ivy Hillu, príjemný a nenáročný príbeh o zamilovaní a láske v kulisách vianočných sviatkov. Odpočinkové čítanie presne pre predvianočné obdobie.

20.11.2021 4 z 5

Báječné nakupování o Vánocích Báječné nakupování o Vánocích Sophie Kinsella (p)

Pre mňa to bolo ľahučké, zábavné čítanie. "Vyvetrala" som si pri ňom hlavu a dokonca som sa pri niektorých situáciach nahlas smiala a to mi v dnešných časoch (keď sa odvšadiaľ valia samé "jobovky") vyslovene dobre padlo.

27.10.2021 4 z 5

Palm Beach Finland Palm Beach Finland Antti Tuomainen

Je to síce čierny humor, ale bolo to také absurdné, až ma to bavilo. Boli tam okamihy pri ktorých som sa nahlas smiala. Je to už druhá kniha, ktorú som od tohto autora čítala a celkom rada siahnem aj po ďalšej.

04.08.2021 4 z 5

Posledná žena z rodu Moonovcov Posledná žena z rodu Moonovcov Barbara Davis

V podstate je to román o láske, "okorenený" trochou rodinného tajomstva a nevyriešenou vraždou z minulosti. Neurazí, nenadchne a ničím nevynikne spomedzi plejády podobných románov, ktoré už vyšli od iných autoriek.

29.06.2021 3 z 5

Válečník Válečník Bernard Cornwell

Veľmi vydarené ukončenie celej série, ktorá svojich čitateľov previedla málo známym, ale o to pútavejším obdobím britských dejín.

11.06.2021 5 z 5

Znamení zla Znamení zla Christoffer Carlsson

Kniha sa viac sústredila na duševné rozpoloženie a vnútorné prežívanie jednotlivých postáv, než na kriminálnu zápletku, čo ma až tak nezaujalo.

31.05.2021 3 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Príbeh Kataríny Howardovej som z poznala a vedela som ako dopadne, ale autorka to napísala tak sugestívne, že mi tej dievčiny bolo ľúto. Mladá, naivná a ľahkomyseľná Katarína zaplatila najvyššiu cenu.

17.05.2021 4 z 5

Doktoři jsou taky lidi! Doktoři jsou taky lidi! Petr Bartůněk

Príjemná knižka krátkych historiek, ktorá sa dobre číta, autorov humor je veľmi láskavý. Pointy niektorých príbehov ocenia viac ľudia z medicínskej oblasti, mne ako laikovi až tak veľa nepovedali. Boli tam však aj také, na ktorých som sa s chuti zasmiala.

14.04.2021 3 z 5

Řád Řád Daniel Silva

Sériu s Gabrielom Allonom čítam veľmi rada, zdá sa mi však, že autor neposúva vývoj postavy ďalej, buď špičkový agent v teréne (čo je s pribúdajúcim vekom stále menej uveriteľné) alebo špičkový riaditeľ tajnej služby. Prvú polovicu knihy som začala mať pocit, že čítam ďalšiu z kníh inšpirovanú Danom Brownom, našťastie druhá polovica tento dojem "zmazala". Zaujal ma autorov výklad a postoj k vybraným pasážam evanjelií a dokážem sa s ním stotožniť.

10.04.2021 4 z 5

Vražda v Schönbrunnu Vražda v Schönbrunnu Beate Maxian

Táto kniha bola taká náhodná voľba a nijak zvlášť ma neupútala. Charaktery postáv boli pomerne plytké a vražedná zápletka aj spôsob vraždy dosť pritiahnutý za vlasy. K autorke, ani ku knihe samotnej sa už určite vracať nebudem.

05.04.2021 2 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Mám veľmi rada historické romány tejto autorky. Nejako som na začiatku príbehu nevedela "prísť na chuť" hlavnej postave, ale postupne ma príbeh vtiahol do deja a rozhodne sa chystám aj na ďalší diel.

22.03.2021 4 z 5

Dievča v hmle Dievča v hmle Barbora Bernátová

Spočiatku ma príbeh vtiahol do deja: zaujímavý prípad, dej odohrávajúci sa v mojich obľúbených Košiciach, zmiešaná dvojica mladých vyšetrovateľov a ... to bolo všetko. Z dvojice vyšetrovateľov sa o jej ženskej časti dozviete iba jej meno a to, že je pekná a jej mužský kolega sa celý čas utápa v seba ľútosti nad tým koľko pije, s koľkými ženami sa vyspal a že je v skutočnosti zamilovaný do svojej kolegyne. Bolo pre mňa záhadou, kedy ten človek stíhal pracovať a riešiť prípad. Prípad sám o sebe je prekombinovaný, rozťahaný a na konci si autorka neodpustila melodramatický záver. Rozhodne sa k tejto knihe vracať nebudem.

23.02.2021 2 z 5

Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre Dominika Sakmárová

Príjemné a zábavné čítanie.

09.02.2021 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Aj 5.diel osudov sestričiek z nemocnice Nightingale sa čítal dobre. Bol trochu menej bohatý na dramatické zvraty ako predchádzajúce diely, ale bolo to pekné čítanie a teším sa na pokračovanie.

15.01.2021 4 z 5

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

Napriek názvu knihy, je v centre pozornosti hlavne Margaréta Tudorova. Pre mňa bola kniha prínosom, pretože osudy Margaréty som až tak nepoznala. Staršia sestra Henricha VIII. bola vždy v tieni svojho brata, čo sa týka spracovania jej životného príbehu. V tomto románe ju autorka nevykresľuje veľmi lichotivo a bolo by zaujímavé vedieť, koľko autorskej fantázie je v jej opise a akou osobnosťou Margaréta v skutočnosti bola.

04.01.2021 3 z 5

Strieborné krídla Strieborné krídla Camilla Läckberg

Druhý diel série nepriniesol nič nové. Je to iba variácia témy z prvého dielu.

25.12.2020 2 z 5

Mesačná sestra Mesačná sestra Lucinda Riley

Pre mňa je toto zatiaľ najslabší príbeh celej série. Dejová linka pôvodu Tiggy a sa mi páčila, bola veľmi pútavá, ale jej uzatvorenie bolo náhle, takmer useknuté. Paralelná dejová linka, ktorá sa odvíjala v súčasnosti, na panstve v Škótsku, sa ani poriadne nerozvinula a jej záver mi pripadal nevierohodný.
Rozhodne som však zvedavá na príbeh Elektry a neustále sa vynárajú nejaké tajomstvá okolo tatka Slaného, takže ani táto postava zrejme ešte nepovedala posledné slovo.

23.12.2020 3 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Mala som veľké očakávania, knihu všade chválili. Nezaujala ma ani atmosférou ani príbehom.

06.12.2020 2 z 5

Meč králů Meč králů Bernard Cornwell

Opäť som sa niečo dozvedela z zo stredovekých dejín Anglicka. Páčilo sa mi to a páči sa mi aj vývoj hlavnej postavy. Uhtred už nie je ten mladý muž, ktorý sa s elánom vrhal do boja, je to starnúci vojvodca, ktorý si cení pokojné chvíle a na svojom panstve a iba sila prísahy ho opätovne prinúti zapojiť sa do bojov uchádzačov o trón. Opäť pútavo napísaný román, jedine čo mi v ňom chýbalo bola výraznejšia ženská postava.

31.10.2020 4 z 5