Ladiva Ladiva komentáře u knih

Bod nula Bod nula Jørn Lier Horst

Ani nenadchne, ani neznechutí. Taký priemer.

17.01.2020 3 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Veľmi dobrý námet, z ktorého mohla autorka vyťažiť viac . Spisovateľka sa zamerala hlavne na vnútorné prežívanie hlavnej postavy, jej pocity a pohnútky. Chýbalo mi tam viac reálií zo súdobého života jednotlivých vrstiev vidieckej spoločnosti a aj postava manžela Fleetwood sa mi zdala vykreslená iba veľmi povrchne, hoci v živote hlavnej hrdinky hral veľmi významnú úlohu.

06.01.2020 3 z 5

Líška Líška Frederick Forsyth

Forsyth je vynikajúci rozprávač a to sa potvrdilo aj v tejto knihe. Námet s geniálnym hackerom nie je nový, ale číta sa dobre. Autor do knihy zahrnul najznámejšie udalosti svetovej politickej scény a prepojil ich so špionážnym dejom knihy. Výsledok je zaujímavý a napínavý, hoci (pre mňa) nie veľmi realistický. V závere som mala pocit, že autor už nevedel čo ďalej s dejovou líniou, tak to celé rázne ukončil.

30.12.2019 4 z 5

Ako som vozil Nórov 2 Ako som vozil Nórov 2 Ondrej Sokol

Opäť som sa skvele bavila ! Vtipná a svieža knižka, ktorá zmení váš pohľad na prácu šoféra autobusu. Veľmi ma bavili aj autorove komentáre.

30.12.2019 5 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Kniha sa mi veľmi nepáčila a dosť ma nudila. Čakala som, že dej sa nejako svižnejšie rozbehne, ale nestalo sa. Celý príbeh sa mi zdal akýsi rozťahaný, miatlo ma, že raz bol rozprávaný z pohľadu jednej postavy a potom ho zrazu rozprávala druhá. Pointa ma sklamala, pretože som ju čakala a autorky ničím neprekvapili.

12.12.2019 2 z 5

Na Leopardí skále Na Leopardí skále Wilbur Smith

Čitateľsky veľmi príjemná kniha, z ktorej cítiť, že pán Smith svoju prácu spisovateľa robil nielen zodpovedne, ale aj s veľkým zápalom a láskou. A je to z jeho kníh cítiť. Kniha sa mi nielen páčila, ale podrobnejšie ma zorientovala aj v jeho románoch.

08.12.2019 5 z 5

Na knihu som sa veľmi tešila a rýchlo som ju prečítala, ale zo všetkých doterajších diel autorky o manželkách Henricha VIII, sa mi zatiaľ zdá najslabšia. Kniha je pútavá a číta sa dobre, ale postava a charakter Anny Klevskej mi pripadali trochu jednotvárne. Zrejme sa o Anninom osobnom živote toho veľa nevie (je fakt, že žila v ústraní kráľovského dvora) a tak, autorka jej portrét dotvorila príbehmi, ktoré sa mohli stať. Mne až taký rozlet autorskej fantázie mierne prekážal. Ak máte radi históriu, kniha rozhodne stojí za prečítanie a ja sa už teším na príbeh piatej manželky anglického kráľa.

02.12.2019 4 z 5

Králova třetí žena Králova třetí žena Jindřiška Kracíková

Príbeh je veľmi zaujímavý, ale kniha ma zaujala až v druhej polovici deja. Tá prvá sa mi zdala pomerne rozvláčna a neustále som očakávala, kam to bude smerovať. Potom však príbeh začal gradovať až (pre mňa) k prekvapivému záveru. Trochu mi nesadol štýl autorky a starobylé texty, ktoré zaradila do knihy boli síce zaujímavé, ale dej nijak neposúvali. Myslím, že tento príbeh mal oveľa väčší potenciál, ktorý autorka nevyužila.

23.11.2019 3 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Ďalšie pokračovanie osudov sestričiek bolo príjemným čítaním pre ženy. Príbehy niektorých postáv z predošlých častí autorka ďalej rozvinula, ale objavili sa aj nové osudy.To všetko zasadené do nemocničného prostredia vytvorilo čitateľsky príťažlivý príbeh, pri ktorom sa dá relaxovať. Ak budú vydané aj ďalšie časti, rada po nich siahnem.

04.11.2019 4 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Je až neuveriteľné, že sa takýto príbeh mohol odohrať v dnešných časoch a krajine, ktorá sa pýši svojou vyspelosťou a pokrokom. Dievča, ktoré tento príbeh prežilo, muselo mať ohromnú túžbu po vzdelaní, ale aj predpoklady naň a muselo v sebe nájsť veľkú psychickú silu, aby dokázalo pretrhať putá s prostredím, ktoré ženy degradovalo len na poslušné družky svojich partnerov a pokorné dcéry rodiny. Zdá sa mi, že jej zážitky sú stále čerstvé a mnoho z toho čo prežila ešte vnútorne celkom nespracovala ale aj tak je to fascinujúci príbeh.

04.11.2019 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Príjemná kniha, ktorá sa dobre čítala. Autorka strieda rozprávačov aj časové línie, trochu mi to pripomínalo strih vo filme. Predvojnové roky rodiny na vidieku boli vykreslené až veľmi idylicky. Viac ma zaujala atmosféra Nemecka v 90.rokoch po páde Berlínskeho múru a dopad týchto udalostí na každodenný život ľudí z bývalej NDR.

20.10.2019 3 z 5

Súmrak monarchie Súmrak monarchie Greg King

O udalosti v Mayerlingu som toho prečítala už dosť veľa a toto spracovanie sa mi zatiaľ zdá ako najlepšie. Vidieť, že autori sa témou zaoberali veľmi dôkladne, naštudovali si množstvá materiálov a snažili sa zrekonštruovať čo najvierohodnejší priebeh udalostí bez falošnej romantiky či prevratných odhalení. Je to literatúra faktu, ale písaná veľmi zrozumiteľne. Mne sa kniha páčila a mám pocit, že takto nejako sa tento príbeh mohol odohrať.

11.10.2019 4 z 5

Tajomstvo domu na Foster Hille Tajomstvo domu na Foster Hille Jaime Jo Wright

Nie je to zlý príbeh, aj sa dobre číta, pre mňa to však nie je kniha, ktorá by sa mi hlboko vryla do pamäti a zanechala veľký dojem.

14.09.2019 3 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Sériu Benny Griessel čítam veľmi rada, ale ostala som trochu zaskočená. Dobre rozohraná detektívna zápletka je veľmi rýchlo vyriešená a celý príbeh rázne ukončený. Je to škoda, pretože námet mal veľký potenciál, ale ostal nevyužitý.

06.09.2019 3 z 5

Egomaniak Egomaniak Vi Keeland

S touto knihou som sa teda riadne "sekla". Nič proti erotickým románom pokiaľ majú zaujímavý dej, alebo hlavné postavy. Tu mi však chýbalo jedno aj druhé a šťavnaté popisy sexu to rozhodne nezachránili.

03.08.2019 1 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Príjemná kniha na chvíle oddychu. Číta sa ľahko a dej je zaujímavý, aj keď ja som ho vnímala ako dosť prekombinovaný, ale čitateľ sa v ňom rozhodne nestratí. Vďaka tomu, že sa časť deja odohráva v Brazílii, zaujmú informácie o stavbe sochy Ježiša v Riu i o živote vtedajšej spoločnosti. Rada siahnem aj po ďalšom dieli z tejto série.

03.08.2019 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Zvláštna kniha. Tri príbehy zastupujúce minulosť, súčasnosť a budúcnosť - dosť dlho som čakala, aká bude ich vzájomná súvislosť. Všetky tri boli zaujímavé, ale na mňa pôsobili takmer depresívne.

25.07.2019 3 z 5

Návrat Návrat Sarah Lark (p)

Séria Spev mušlí je voľným pokračovaním série Vysnívaná krajina. Pokračovanie sa autorke vydarilo viac ako prvá séria. Dej je zaujímavý, plný zvratov a bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa niečo nielen o pôvodných obyvateľoch Nového Zélandu aj o jeho kolonizácii.

22.07.2019 4 z 5

Letní host Letní host Alison Anderson

Táto kniha ma do deja vťahovala tak pozvoľna, postupne, prinútila zvoľniť a zamyslieť sa nad hodnotami života. Neočakávaná záverečná pointa príbeh krásne dotvorila.

09.07.2019 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Príbeh je nesporne zaujímavý, dej má spád a dobre sa číta. Mne sa však záver zdal až príliš prekombinovaný a nemôžem si pomôcť, ale detektívna séria autora ma bavila viac.

25.06.2019 4 z 5