Bod nula

Bod nula https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415551/bmid_bod-nula-jE6-415551.jpg 4 65 17

Blix a Rammová série

Bod nula je prvým dielom série prípadov inšpektora Alexandra Blixa a novinárky Emmy Rammovej, ktorý napísali títo dvaja škandinávski autori spoločne. Kniha sa stretla s veľkým ohlasom čitateľov a v Nórsku už vyšla aj ich druhá spoločná kniha Dymová clona, ktorej slovenský preklad pripravujeme. Bývalá kráľovná bežeckých tratí Sonja Nordstrømová záhadne zmizne krátko po vydaní svojej kontroverznej autobiografie. Keď do jej odomknutého domu vojde novinárka Emma Rammová, nájde na televízore pripevnené jej štartovné číslo. Prípad pridelia vyšetrovateľovi Alexandrovi Blixovi, ktorý sa stále nevie vyrovnať s tým, ako pred rokmi skončila rukojemnícka dráma, kde mal len stotiny sekundy na správne rozhodnutie. Okolnosti spôsobia, že Rammová a Blix musia pri vyšetrovaní spolupracovať. Postupne prichádzajú na to, že Nordstrømovej zmiznutie je len jedným dielikom presne premysleného plánu. Scenára, ktorý napísal metodický a nemilosrdný vrah. Po ničom netúži tak, ako po pozornosti publika. A má sa ním stať celá krajina.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Premedia

Nullpunkt , 2018

Simstr
26.09.2022 5 z 5

Za mě skvělé čtení. Děj mě držel v napětí do poslední stránky. Záruka kvality oba autoři. Mohu jen doporučit.

Péťa1950
08.08.2022 4 z 5

K ději nic psát nebudu, anotace stačí. Vše další by prozradilo řešení. Vyhovoval mi styl krátkých kapitol, který mě nutil stále pokračovat. Doporučuji.

FilipHaring
10.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Veľmi pútavý dej plný nečakaných zvratov. Hlavny vinník ma prekvapil, tipoval som Kaspera. Teším sa na pokračovanie.

zdendula31
22.02.2022 5 z 5

Bezvadné čtení.

ctenarkaEva
29.10.2021 3 z 5

Tento příběh byl celkem napínavý, zajímavý, ale konec se mi zdál trochu uspěchaný. Série s detektivem Wiliamem Wistingem se mi líbí asi o něco víc.

alzbeta4340
24.06.2021 5 z 5

Takto věcně napsané detektivky jsem si poslední dobou oblíbila. Policisté vyšetřují, zkoumají a přemýšlí - neboli řádně pracují a jejich osobní život je venkoncem normální. Také novinářka Emma prostě dělala svoji práci. Nikdo z vyšetřovatelů není alkoholik, feťák ani neskrývá nějaké mimořádné tajemství.
Vyvolení mě bavili, děj nebyl příliš složitý, přesto se našlo pár falešných stop.
Slušné čtení.

SilvieSisinka
05.06.2021 3 z 5

Pro mě průměr.

astra3
14.03.2021 5 z 5

Mně se to líbilo. Napínavé od začátku do konce. Hlavní aktéři Blix, Kovicová i Emma byli fajn. Těším se na další. Čtivé.

iška
07.03.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani si to nepřiřadím k těm nejlepším. V každém případě je to první příběh série, takže další příběh si přečtu, abych věděla, jakým směrem se to bude rozjíždět dál.

konicekbily
02.03.2021 4 z 5

Spíše thriller než detektivka - kriminální román v nové řadě a v novém autorském tandemu. Práce policie je popsána věcně a poměrně reálně - tak by to mohlo i být. Soukromí hlavních postav nenudí, domnívám se, že úvodní román se podařil. Další díl si přečtu.

Zara
27.02.2021 1 z 5

Naivně jsem se domnívala, že styl páně Engera zvítězí nad (pro mě) absolutně nepoživatelným Horstem. Bohužel.

Titas9001
25.02.2021 5 z 5

Hodně poctivé detektivní práce bez tun krve, postav tak akorát. Není to překombinované a pachatel překvapivý. Mně se to četlo dobře a udržovalo to po celou dobu tu správnou dávku napětí. Snad jedině nepochopitelná se mně zpočátku zdála ta linka s reality show, které bylo dáno dost prostoru, ale vše do sebe nakonec zapadlo.

mikika
12.02.2021 4 z 5

klasický standard, vlastně jsem podle Horstových uspávacích příběhů čekala podobně nudnou detektivku. tady jako by si autoři nechtěli hrát na něco víc, než je prostě severská detektivka.

Vivi10
05.02.2021 4 z 5

Super kniha! ❤️

Helena0405
17.08.2020 2 z 5

Zriedkavo čítam detektívky. Táto mi pristála v domácnosti náhodou, začítala som sa, úvod ma zaujal a štýl mi sedel. Precitla som niekde okolo strany 130. Došlo mi, že ma príbeh Emmy a dánskeho kolegu ani pokračovanie vraždiacej série vlastne nezaujíma. Urobila som chybu? Je v ďašej časti knihy niečo, čo by bolo osobitne cenné? Vzrušujúce? Prekvapivé?

Ladiva
17.01.2020 3 z 5

Ani nenadchne, ani neznechutí. Taký priemer.

MarianP
04.11.2019 3 z 5

Musím povedať, že som nečakal, že môjho obľúbeného autora Horsta niekedy ohodnotím menej ako 4-5 hviezdičkami. Tentoraz ma duo autorov nepresvedčilo a zápletka mi prišla až príliš pritiahnutá za vlasy a nereálna, čo je oproti minulým Horstovym knihám odlišnosť. Knihe chýba to pravé severské, atmosféra bola vykreslená veľmi biedne. Blix a Rammová mi vôbec nesadli a nevytvoril som si k nim žiaden vzťah. Neviem ani, kde sa príbeh odohrával...Takže tentoraz za mňa mnierne sklamanie, kto ale nepozná štýl autora, možno bude úplne spokojný.