Na Leopardí skále

Wilbur Smith prožil život prosycený dobrodružstvím, nezřídka se ocitl téměř na prahu smrti – napadli ho lvi, ohrožovali žraloci, zůstal v africké buši bez vody. Líčení jeho vlastních zážitků je mimořádně zajímavé, místy úsměvné a vtipné, především však poutavé jako jeho podmanivé romány.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404888/big_na-leopardi-skale-ci3-404888.jpg 4.229
Literatura světová, Dobrodružné, Biografie a memoáry

Vydáno: , Alpress

On Leopard Rock: A Life of Adventures, 2018

Kniha Na Leopardí skále

manka71

Zajímavá kniha o životě pana W.Smithe + povídky z jeho ranného psaní. Příběhy kolem psaní některých jeho knih mne přimělo objednat si některé starší tituly. Určitě doporučuji všem jeho fanouškům.

JAnlauf

Zajímavá autobiografie, doplněná o několik raných povídek jako bonus na závěr. Život jako z románu je skvělý podtitul, protože uvedené zážitky skutečně připomínají autorovy romány. Zda je vše skutečnost, nebo je v tom i trocha fantazie, to asi nepoznáme, ale mně to nevadí. Konečně spisovatel by měl být trochu snílek.
Některé kapitoly svého života autor zcela vynechává, což je jeho svaté právo, a tak spíš než o kompletní autobiografii jde o vybrané epizody z jeho života.
Pokud máte Smithovy příběhy rádi, určitě si knihu přečtěte. Mnohé napoví, mnohé objasní a popsané dětství v Africe mu vyloženě závidím.

Péťa1950
31.03.2021

Předpokládám, že kniha je opět fikcí, psanou na základě skutečnosti, ale silně poznamenané velkou fantazií spisovatele. Tak jako všechna jeho díla. Fotografie autentické. Bohatý život, naplněný hlavně tvorbou. Není to skutečný životopis, ani se za něj nevydává.
Zajímavá povídka uvedená na konci knihy: Na Flinderově stěně.

babiočka
15.10.2020

Tak nevím... Knihy autora sice patří mezi moje oblíbené, ale tohle mi nějak nesedlo.
Své životní zážitky tu autor líčí v jednotlivých kratších epizodách, které na sebe časově nenavazují a mnohde se historky i opakují.
Ze zdejších nadšených komentářů jsem se totiž mylně domnívala, že se jedná o ucelený příběh autorova života.

niknikita
26.09.2020

Skvělá autobiografie, za kterou jsem moc ráda. Konečně jsem pochopila, proč je každá kniha kterou Wilbur Smith napíše, pro mne tak poutavá. Jde o to, že velká většina příběhů je pravdivá a poctivě prožitá, je v nich spousta osobního poznání a roky neuvěřitelné práce.
Na jeden lidský život až nepochopitelné množství prožitků a kvalitních románů a já s pokorou děkuji chvíli, kdy jsem poprvé otevřela Píseň slonů...

Shardlake
08.09.2020

Od tohoto autora jsem zatím četla pouze Řeku Bohů I. díl. Lákalo mne přečíst si jeho biografii a četlo se to samo. Doporučuji. Nalákalo mne to přečíst si další knihy od tohoto autora.

Zmitko.m
27.07.2020

Krásná a poutavá Wilburova biografie. Poodhalil spoustu podnětů, které ho vedly k napsání různých románů a je to pro nás, jeho pravidelné čtenáře, skvělé doplnění příběhů, které známe z jeho knih. Například, v kapitole, jak popisoval své zážitky se šikanou a tvrdý život na škole, kdy "sloužili" starším studentům, zahřívali jim prkénko od záchodu a pod. mi v mysli vytanulo, že podobné zážitky zažíval Manfred na škole Stelenbosh v díle Síla meče. Určitě tedy Wilbur do zážitků Manfreda použil své vlastní zkušenosti :-)

Nočnípták
11.03.2020

Kdysi jsem přečetla všechny díly Řeky bohů. Moc se mi líbily. Pak jsem četla Kořist, ale ta mne moc neuchvátila. Ovšem teď, po přečtení Na leopardí skále, mám chuť pustit se do všech jeho knih. Jsem moc zvědavá na rozdíly mezi náměty o kterých zde píše.
Tato kniha má podtitul Život jako z románu. Výstižnější snad ani nemůže být. Opravdu život románový. Je zde všechno. Radost, starost, smutek, dobrodružství. Klidné chvíle i vzrůšo a nejednou i hodně velké nebezpečí. Co všechno je holá pravda a co trochu/nebo víc/ přibarvené, to nepoznáte. Je to čtivé, doprovázené rodinnými fotkami. Pro mne to byl zážitek.