Dievča v hmle přehled

Dievča v hmle
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462911/bmid_dievca-v-hmle-IAW-462911.jpg 4 157 157

V skorých ranných hodinách privolajú kapitána Dávida Meiznera na miesto činu. Obeť našli v chatovej oblasti neďaleko Košíc. Bola brutálnym spôsobom dobitá, znásilnená a uškrtená. Stopy privedú Dávida a jeho kolegyňu Emu do malej dediny pod Tatrami, kde sa mladá žena narodila. Prečo obeť pred rokmi odišla do hlavného mesta a čo ju prinútilo vrátiť sa na východ Slovenska? Aby vyšetrovatelia zistili identitu páchateľa, musia rozmotať pavučinu tajomstiev ukrytú v minulosti. Pátranie po vrahovi však komplikuje nielen nový nadriadený, ale aj Dávidova povaha. Je to svojrázny detektív, nevrlý a nepríjemný, večný sukničkár, ktorý ľudí nemá príliš v láske. Teda až na jednu výnimku...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dievča v hmle. Přihlašte se a napište ho.

Mishi
včera 4 z 5

A mě to bavilo :-)
Zajímavá zápletka, pachatel nakonec překvapivý. Na rozdíl od spousty komentářů níže, mě postava Davida bavila, i když v reálu bych na něj asi narazit nechtěla.
Naopak Ema mi přišla tuctová, zase další dokonalá kráska, ze které chlapi slintají...
Poslední dobou se podobných detektivek vyrojilo hodně, není ničím extra výjimečná, takže časem mi určitě zapadne, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla a určitě se mrknu po dalším díle.

Madelisi
23.05.2024 3 z 5

David Meizner je takový slovenský Harry Hole. Akorát ho neničí chlast (tomu se ale nevyhýbá), ale promiskuita. Hlavní hrdina této východoslovenské krimi tedy odpovídá všem policejním klišé. Těch je tu dost - hodný parťák, nadřízený pitomec, problémové rodinné vztahy,…
Na druhu stranu se mi líbí, jak se do hlavního hrdiny autorka žena dostala. Toto považuji za pozitivum.
Osvěžující byly i další úhly vyprávění z pohledu oběti a podezřelých. Zvlášť se mi líbilo jejich skládání dohromady.
Zápletka popisovala klasické policejní vyšetřování, žádná šílená akce. Nicméně častému čtenáři detektivek můžou tito policisté připadat jako pitomci.
Jsem ráda, že jsem si Dívku v mlze přečetla. Budu pokračovat dalším dílem.

miloslav0399
22.05.2024 2 z 5

Béčková krimi s nepřehlednou směsicí nevýrazných postav, podivnými dějovými zvraty, nezajímavým příběhem a nesympatickými vyšetřovateli. Nakonec mi bylo celkem jedno, kdo bude pachatel, a to je u detektivky to nejhorší.

Ještě jsme se nepotkali, Pod hladinou a další knižní novinky (33. týden)

13.08.2023

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020

Kniha Dievča v hmle v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech5x