Hriech kováčovej dcéry

Hriech kováčovej dcéry https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501995/bmid_hriech-kovacovej-dcery-HNl-501995.jpg 4 9 3

Tajomstvá vresovísk série

< 3. díl

Tretia časť očarujúcej regentskej trilógie Tajomstvá vresovísk z pera uznávanej americkej spisovateľky Sarah E. Laddovej vás opäť zavedie na malebný anglický vidiek na začiatku devätnásteho storočia. Mladučká Cecily Fairová sa pokúša vymaniť spod vplyvu krutého otca, kováča na panstve Aradelle Park, a tak sa zapletie s pánovým synom a rozhodne sa s ním utiecť. Jej otec však ich plán prekazí, dcéru za trest odvedie do dievčenskej školy na Rosemere a odlúči ju od milovanej sestry-dvojčaťa Leah. Po niekoľkých rokoch Cecily získa miesto spoločníčky urodzenej dámy – pani Trentovej na panstve Willowgrove Hall. Dievčina žije v neustálom strachu, že ju dobehne vlastná minulosť. Našťastie nachádza oporu u správcu panstva Nathaniela a obľúbi si ju aj mrzutá pani Trentová. Nevie si však vysvetliť príkre zaobchádzanie starej dámy s jej správcom. Jedno je isté: medzi stenami panstva sa vznášajú dávne tajomstvá a jeho obyvatelia si ich starostlivo strážia – presne tak, ako si Cecily stráži tie svoje. Napriek všetkému je pevne rozhodnutá nájsť Leah, a tak poprosí Nathaniela o pomoc. Ako sa ďalej vyvinie ich vzájomná náklonnosť a čo všetko budú musieť títo dvaja mladí ľudia podstúpiť, aby sa zbavili ťaživých tajomstiev a dali šancu láske?... celý text

Pro ženy Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

A Lady at Willowgrove Hall

Teraesa
01.02.2024 5 z 5

Veľmi pekné zakončenie trilógie. Celkovo hodnotím sériu pozitívne, až na to, že často boli udalosti predvídateľné, a to ma trochu oberalo o zážitok. Avšak myšlienku mali tieto knižky peknú, preto som hodnotila vyššie než by som bežne knihy s podobnou tématikou ohodnotila.

pip11
04.04.2023 5 z 5

Poklidně plynoucí příběh šestnáctileté dívky, kterou její otec po jisté události odloží do soukromé školy a o její další osud se nezajímá. Cecily ze všeho nejvíce chybí její sestra dvojče a odloučení nese dost těžce. Po letech dostane práci jako společnice urozené dámy, kde se pro ni vše dost změní, pozná nové přátele, ale setká se i s minulostí. Stále se snaží vypátrat sestru, což pro ni není lehké, ale dostává se jí pomocné ruky... Děj byl klidný, ale rozhodně ne nudný. Byl to hezký, milý a příjemný příběh.

Ladiva
14.12.2022 3 z 5

Je to čistá romantika, ktorá neurazí ani nenadchne. Ale čo ma pobavilo, bol fakt, aký "strašný" trest uvalil otec na hriešnu dcéru.

Sarah E. Ladd
americká
2022  80%Dedičkin sľub
2022  80%Učiteľkina voľba
2023  70%Starožitníkova dcéra
2023  80%Úsvit nad panstvom Emberwilde
2022  78%Hriech kováčovej dcéry

Kniha Hriech kováčovej dcéry je v