Učiteľkina voľba

Učiteľkina voľba https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495115/bmid_ucitelkina-volba-F6B-495115.jpg 4 11 2

Tajomstvá vresovísk série

Druhá časť očarujúcej regentskej trilógie Tajomstvá vresovísk z pera uznávanej americkej spisovateľky Sarah E. Laddovej vás opäť zavedie na malebný anglický vidiek na začiatku devätnásteho storočia. Patience Creightonová vždy snívala o veľkej láske, ale ten pravý nikdy neprišiel. Po otcovej smrti a bratovom odchode do Londýna nesie na pleciach všetku zodpovednosť za chod dievčenskej školy na panstve Rosemere. Majiteľ panstva William Sterling má povesť hazardného hráča a nemalé dlhy. Raz ho na vresoviskách surovo napadnú poskokovia jeho veriteľa a on sa celý dobitý uchýli do stajne k svojim podnájomníkom. Keď mu Patience ošetrí rany, William odmietne pobudnúť na Rosemere dlhšie, no jej krása a dobrota ho okúzlia. A rovnako aj on očarí ju... Krátko nato stajňa zhorí pri záhadnom požiari. William sa rozhodne postaviť novú, vďaka čomu trávi s Patience veľa času. Práve vtedy sa však vráti jej brat, aby prevzal vedenie školy, a privedie jej niekdajšieho nápadníka Ewana. A tak sa mladá učiteľka ocitá pred dilemou: Má si zvoliť život bez lásky so vzdelaným, no nudným Ewanom, alebo dúfať, že príťažlivý búrlivák William jej city opätuje a ich vzťah vydrží navždy?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Headmistress of Rosemere

knihomolka_eli
16.09.2022 5 z 5

Učiteľkina voľba sa mi páčila dokonca ešte kúsok viac ako Dedičkin sľub, hoci som si myslela, že časť venovaná Williamovi ma nebude až tak baviť, lebo mi v prvej časti nebol až tak sympatický.

William holduje hazardu a alkoholu, práve pre tieto svoje neresti má nemalé dlhy a jeho panstvo upadá. Pri vresoviskách ho prepadnú poskokovia jeho veriteľa. Dobitý William sa zloží v stajniach svojich podnájomníkov na Rosemere. Nájdu ho tam a ošetrí ho Patience Creightonová, ktorá po smrti svojho otca a nečakanom odchode svojho brata dočasne vedie dievčenskú školu.

Patience sa William páči a jeho k nej tiež niečo veľmi priťahuje. Dôjde k incidentu, stajňa na panstve Rosemere zhorí do tla a William sa rozhodne, že ju dá postaviť nanovo. Strávi tak s Patience veľa času a postupne sa viac a viac spoznávajú. No v tom čase sa vráti aj jej brat, ktorý je samé prekvapenie a prinesie so sebou aj Ewana, bývalého nápadníka Patience. Ten sa znovu okolo nej krúti a ona sa musí rozhodnúť, či strávi zvyšok svojho života po jeho boku alebo bude dúfať, že William Sterling opätuje jej city.

William sa dozvie šokujúce skutočnosti, pre ktoré musí prehodnotiť svoj dosiaľ búrlivý život a ešte viac sa snažiť o vyriešenie svojich dlhov. Tiež sa dozvie, čo stálo za požiarom stajne. A je len na ňom, ako sa s týmto všetkým vysporiada a aké rozhodnutia urobí.

Knižka bola skvelou romantickou oddychovkou. Miestami napínavá, miestami dojemná (aj slza mi ušla pri jednej pasáži). Autorka vie veľmi dobre vykresliť tú dobu a priblížiť čitateľovi anglický vidiek a život na ňom v začiatkoch 19.storočia. Teším sa na záverečnú časť, dúfam, že sa čoskoro dočkáme.

pip11
01.08.2022 5 z 5

Pokračování této série se opravdu moc povedlo a možná byl tento příběh ještě o kapku lepší než předchozí. Bylo to moc pěkné.