Joan a její cesta k novému životu

Joan a její cesta k novému životu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496450/bmid_joan-a-jeji-cesta-k-novemu-zivotu-Y1C-496450.jpg 4 23 11

Anglické chůvy série

Anglie v roce 1902: Mladá Joan miluje děti, ale svatba ji neláká. Proto se rozhodne stát se chůvou. Příslušné vzdělání získá na slavném Norlandském ústavu a po jeho ukončení nastupuje do svého prvního místa – k rodině hraběte z Dudley, spřátelené se samotným králem. Má kolem sebe houf dětí, ale přesto se cítí osamělá. Nepatří ke služebnictvu, ale současně není ani součástí rodiny. Společenské rozdíly si ještě bolestněji uvědomí po setkání s Reginaldem, mladším bratrem hraběte. Mladý důstojník se právě vrátil z války a Joan k němu začíná cítit něco, co by neměla… Román o síle lásky, odhodlání a touze mladých žen po nezávislosti. Ella Perkins popsala s obdivuhodnou přesností prostředí anglické společnosti počátku 20. století. Do té doby nepřekonatelné hranice mezi společenskými vrstvami se pomalu začínaly bortit. I díky úsilí sebevědomých žen. Právě takových, jako je Joan, hrdinka prvního dílu trilogie.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Baronet

Die Norland Nannys 1 - Joan und der Weg in ein neues Leben , 2021

archivářka115
14.02.2024 4 z 5

Knížka se mi líbila. Celkem dobře se četla. Zklamal mě závěr. Byl takový divný. Také mi připadala stejným typem jako knížky Sestřičky, i když se dějem odlišovala. Druhý díl si stejně přečtu.

Szilvia1
17.12.2023 3 z 5

Příběh byl pěkně napsaný.Jdu na druhý díl.

Ivanule
21.07.2023 4 z 5

V knize se setkáváme se zakladatelkou Norlandského ústavu pro chůvy Emily Wardovou, a dálšími postavami v podobě vyučených chův z ústavu Joan a Katie, a postavou Mary, která se by se velice ráda dostala do školy pro chůvy. Můžu říct,že námět knihy byl zajímavý,ale v pořád jsem se nějak bohužel ztrácela, kde která chůva vlastně pracuje, jinak ale to bylo velice zajívamé

Eleynee
23.06.2023 3 z 5

Nebylo to špatné. Zajímavé téma, ale trošku nezáživně zpracované.

Maky806
18.05.2023 5 z 5

Pohodová oddechovka, hezky se to četlo.

tittanie
12.03.2023

Knihu jsem si chtěla přečíst, ale pak mě odradilo hodnocení. Ale v knihovně jsem našla oba díly a byly volné k půjčení, tak jsem po nich sáhla.
Tento díl jsem začala číst a pak jsem si dala týdenní pauzu od čtení. Takže jsem přečetla 140 stran a týden nečetla. Musím říct, že ta část, kterou jsem četla po pauze mi přišla lepší. A jsem ráda, že jsem si nakonec knihu v knihovně půjčila.

marie.kolarova
09.02.2023 3 z 5

Poměrně zdařilý začátek trilogie o anglické chůvě, která bude pečovat o děti z velmi vysoké vrstvy. Příběh o lásce, osamělosti, společenských rozdílech a touze je zbořit. Kniha se hezky čte, takže už se těším na další díl.

alnahu
08.02.2023 3 z 5

První díl nové série o Norlandských chůvách. Ústav pro toto výjimečné vzdělávací zařízení založila již roku 1892 Emily Wardová,ta byla průkopnicí moderní péče o děti.Vyškolené chůvy nastupovali do bohatých šlechtických rodin.V tomto ústavu byla vyškolena i Joan,hrdinka tohoto prvního dílu trilogie.Příběh o lásce,odhodlání a touze po nezávislosti,ale i tak pociťují společenské rozdíly.Kniha se četla dobře.

evineckY
07.12.2022 5 z 5

Pěkný historický román o vyšší a nízké společnosti a jejich nepřeklenutelné rozdíly, nespravedlnosti, lásce, smutku, chůvách a dětech.
Mi se kniha líbila, i když bych uvítala trošku delší a více propracovaný děj.
A proto se musím pustit do pokračování :-)

Ladiva
05.12.2022 4 z 5

Mala som väčšie očakávania, avšak kniha sa čítala príjemne a určite siahnem aj po ďalšom dieli.

rampapa
16.11.2022 3 z 5

Musím říct že mě název knížky nadchl ale od knížky jsem čekala víc. Neříkám že se mi knížka nelíbila to ne. Jen to nebylo ono. Ale jsem zvědavá na další díl.

Ella Perkins
německá, 1979
2022  75%Joan a její cesta k novému životu
2022  77%Mary a její víra v lásku
2024  0%Katie a její sen o svobodě

Kniha Joan a její cesta k novému životu je v