Kost v krku

Kost v krku je napínavý mafiánský román, propečený jak nejlepší steak a říznutý pořádnou porcí zábavných postav a suchým humorem. Aby ne, vždyť se jedná od debut ďábelského šéfkuchaře Anthonyho Bourdaina. Děj zasadil do restaurace na Manhattanu, v níž se někdo rozhodl provést vraždu. Šéfkuchař Tommy Pagano musí zapomenout na všechno, co se naučil v kuchařské škole, a začít jednat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354653/kost-v-krku-HY1-354653.jpg 3.125
Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, XYZ (ČR)

Bone in the Throat, 1995

Kniha Kost v krku

Leona333

Tak tato kniha byla pro mě špatně stravitelná. Svým obsahem a všemožnými ingrediencemi mi připomíná anglický vánoční pudink. Nic proti pudinku, ale i zde bylo v knize nacpáno a překombinováno mnoho věcí, vztahů a zábavy najednou.

tchaj
28.10.2019

Super čtivé a zábavné. Hodnocení kolem 55% je nesmyslně nízko, určitě tomu dejte šanci !

Ladiva
25.04.2019

Pre mňa "nic-moc" kniha. Ak mám použiť kuchársku terminológiu, tak: jednotlivé prísady boli zle nadávkované, nesprávne zamiešané a celé to bolo nedochutené.

zee
03.11.2018

Bourdainovy Důvěrnosti z kuchyně byly syrovou sondou do kuchařského byznisu. Kost v krku si z této sondy půjčuje několik motivů pro postavení zajímavých kulis méně zajímavému ději. Zmíněné motivy, ať již drogová a sexuální náruživost kuchařů, jejich gastronacismus, způsob práce v kuchyni, noční hýření a neodvratné životní vyhoření, to vše však v příběhu působí někdy až moc střípkovitě, nic ze zmíněného není rozpracováno tak, aby to příběh dokázalo unést. Jako hlavní téma mi pak tedy vychází dobrovolné či vynucené udavačství. Člověk se ale ztrácí, kdo všechno komu donáší informace a z jakých motivací. Hlavní morální dilema Tommy Pagana, který je sous-chef nikoliv šéfkuchař, jak je uvedeno v popisku,spočívá v oscilaci mezi rodiným zlem (nezradit strýce mafiána) a policejním dobrem (udržet se na svobodě). Celé řešení situace však přináší zklamání v podobě vtíravého dojmu, že se vše vyvrbilo tak nějak samo a Tommy vlastně nemusel nic extra vynalézavě podnikat, jak bylo očekáváno a proklamováno. Dojem z celého děje a jeho kulminace je spíše tedy rozpačitý. Další věc, která mě dráždila jak kost v krku byl vztah Tommyho s jeho šéfkuchařem (jehož jméno se z nepochopitelných důvodů dovídáme až asi ve třetině knihy, načež ho v druhé třetině zase zapomínáme). Jejich foglarovské kamarádství mi přijde na tento typ knihy zcela nepatřičné, příliš bratrské a důvěrné. Ale kdo ví, možná autor čerpal jen z nějaké své přímé zkušenosti. Z mého pohledu to však knize trochu ubírá. A takových drobností by se asi našlo více.

111moni
02.05.2018

Přečteno, ale jen proto,abych věděla, koho to byla mrtvola nalezena v úvodu. Jinak rozvleklé, nezáživné, nudné,rádoby mafiánské,ale tak nějak jen trochu,ale zase když, tak drsně, jako by se autor rozhodl, že když krutost, tak hodně ...a pak zase kuchyně. Takové nemastné neslané, člověk by řekl, neurazí to,ale ani nepotěší a nemá člověk potřebu si to pořídit zase.

iška
04.03.2018

Když to vezmu z toho kuchařskému hlediska, bylo to pro mne to, co nasytí, abych nepadla hlady, ale žádný velký požitek nepociťuji. Žádné “boule za ušima” ani zrovna “nemlaskám”. Ale mám knihu do výzvy.

Janniska
21.02.2018

Taková Kuchařsko-mafiánská oddechovka.Není to detektivka,spíš příběh.Doporučuju číst když jste najedení,na každé stránce jídlo,vaření...a odklizení nevhodné osoby :-)

rasputin
05.01.2018

Je to v podstatě takový guláš, jehož základními ingrediencemi je hodně černý humor, mafie a FBI, kde rukopis kuchaře je znát téměř na každé stránce. Zábavné a oddychové čtení.