Cesta za šťastím

Cesta za šťastím https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223808/bmid_vysnivana-krajina-2-cesta-za-stasti-bmD-223808.jpg 4 8 2

Vysnívana krajina série

< 2. díl

Nový Zéland mal byť pre nemeckých osadníkov z Meckleburska vysnívanou krajinou. Realita je však na míle vzdialená od naivných predstáv. Namiesto hospodárenia na prisľúbených pozemkoch bojujú o holé životy. Záplavy v osade im vzali aj tú biednu strechu nad hlavou, ktorú horko-ťažko nadobudli. Ida naďalej trpí v dohodnutom manželstve. Puritánska výchova jej nedovolí opustiť tyrana Ottfrieda. Hoci zákony a zvyky, ktoré platili v Nemecku, sú v tamojších pomeroch cudzie, Ida sa len veľmi ťažko vymaňuje z bigotného staroluteránskeho zmýšľania. Výchova a viera ju natoľko poznačili, že sa neodváži na rozumný krok. Jej manžel Ottfried v opitosti znásilní mladú Cat a tá otehotnie. Tehotenstvo však tají. Ida, ktorá takisto nosí pod srdcom nechcené dieťa, sa preto odhodlá na milosrdný čin. Jej milovaný Karl žije na Severnom ostrove v presvedčení, že Idu už navždy stratil. Darí sa mu a snaží sa na bývalú lásku zabudnúť. Napokon zasiahne osud a Karl sa s Idou opäť stretne. Medzi nimi však stojí neprekonateľný múr v podobe Ottfrieda a vštepených mravných zásad. Cesta za šťastím je druhý, záverečný diel napínavého románu Vysnívaná krajina inšpirovaného zachovanými historickými záznamami z osídľovania Nového Zélandu v polovici devätnásteho storočia.... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Ikar (SK)

Die Zeit der Feuerblüten , 2013

Ladiva
22.06.2019 2 z 5

Prvý diel tejto série celkom zaujal, dej bol zaujímavý a dobre rozohraný, ale pokračovanie ma sklamalo. Autorka sa sústredila už iba na milostný život hlavných protagonistov a ostatné okolnosti ich života vytesnila do úzadia a potom to rázne celé ukončila. Škoda.

puhinka
31.03.2018 5 z 5

Dobra kniha...tak by som to zhrnula. Ja mam rada historicke romany s jemnym nadychom erotiky. Toto sa neradi k mojmu oblubenemu zanru. Ale, kniha ma zaujala a druhy diel som zhltla za 2 dni :)

Nový Zéland

Sarah Lark (p)
německá, 1958
2011  84%Ranhojička
2010  92%V zemi bílého oblaku
2014  87%Ostrov tisíce pramenů
2011  92%Maorčina píseň
2012  91%Volání ptáka kivi

Kniha Cesta za šťastím je v