Ladiva Ladiva komentáře u knih

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Po "dánovke" som opäť siahla až po dlhšom čase a trochu ma odrádzal aj fakt, že je dej situovaný 20 rokov dozadu. Ale DD nesklamal. Príbeh je zaujímavý, dej svižný a rozuzlenie výborné. Mrazí ma však z pomyslenia, aké špinavosti sa v našej krajine páchali a žiaľ aj páchajú, pretože autor sa zrejme výrazne inšpiruje skutočnými reáliami.

29.03.2018 4 z 5

Dom špiónov Dom špiónov Daniel Silva

Sériu s Gabrielom Allonom čítam veľmi rada. Jasné, má to svoje chybičky, ale číta sa vždy veľmi dobre, je to napínavé a často, práve vďaka tomuto autorovi, presnejšie pochopím aj jednotlivé súvislosti a strany v konflikte s islámskym svetom.

29.03.2018 4 z 5

Lesní ľudia Lesní ľudia Hanya Yanagihara

Knihu som otvárala so zvedavosťou, anotácie boli zaujímavé. Nečítala sa mi dobre, dosť mi vadili zdĺhavé, podrobné a (občas aj dosť nechutné) opisy, hoci mali svoje miesto, pretože dokreslili charakter a uvažovanie hlavnej postavy. Ten príbeh ma však desí, desí ma tým, ako môže človek konať zlo, pričom ani on, ani jeho okolie, toto konanie ako zlo nevnímajú. Hlavne kvôli pointe by som už knihu druhýkrát nečítala.

04.03.2018 2 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Príjemný kontrast oproti severským detektívkam.

01.03.2018 4 z 5

Romanovovci (1613-1918) Romanovovci (1613-1918) Simon Sebag-Montefiore

Vďaka tejto knihe mám konečne prehľad o jednotlivých cároch z rodu Romanovcov. Autor každému z panovníkov a panovníčok venuje dostatočný priestor a snaží sa vykresliť jeho pôsobenie v kontexte doby, ktorú žil, aj ľudí, ktorí ho obklopovali a ovplyvňovali. Napriek tomu kniha nie je nudná a číta sa dobre. Faktom je, že som knihu musela čítať pomaly, inak by som sa v tom množstve postáv stratila. Veľmi zaujímavá je záverečná paralela medzi cárskou politikou a politikou terajších ruských vodcov.

26.02.2018 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Vcelku zábavný príbeh, ktorý sa dobre a ľahko číta. Páčila sa mi snaha autorky ukázať, ako veľká časť dnešnej mladej generácie podlieha pozlátku sociálnych sietí a snaží sa svoj život "napasovať" a prezentovať podľa vyhliadnutej šablóny virtuálneho sveta.

21.02.2018 3 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Vcelku príjemný ľúbostný román, ktorý sa dobre číta. Škoda, že ho autorka viac nerozpracovala, takto mi pripadal akýsi plytký, povrchný.

03.02.2018 3 z 5

Operácia Medový motúz Operácia Medový motúz Ian McEwan

Úvod knihy bol výborný, záver celkom zaujímavý a všetko medzi úvodom a záverom bolo rozťahané a nudné. Hlavná postava celý čas rozoberala svoje vnútorné pocity a pohnútky a celé to bolo skombinované s akousi zmesou teórie literatúry.

31.01.2018 2 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Pútavá detektívka, vhodná na dlhé zimné večery. Kniha sa čítala veľmi dobre, odhalenie vraha bolo celkom zaujímavé. Kniha neurazila, ani nenadchla, nebola to dych berúca detektívka, ale ani sivá nuda. Taká zlatá, stredná cesta.

26.01.2018 3 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Krásna kniha, ktorá bola aj sfilmovaná. A hoci filmová verzia je veľmi vydarená, vrelo odporúčam prečítať si krásne pôvodné dielo.

25.01.2018 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Názov presne vystihuje obsah knihy. Príjemné a pohodové čítanie, ktoré zaujme i pobaví.

18.01.2018 3 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka 2 Deník Dity P. - Kuchařka 2 Dita Pecháčková

Príjemné rozprávanie, ktoré je "javiskom" pre poctivé a fungujúce recepty. Čo viac si priať? Už iba dobrú chuť !

09.01.2018 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Kniha sa ľahko číta a hneď od začiatku zaujme. Sľubne rozbehnutá zápletka však v poslednej tretine akoby stratila dych a autorka to celé už iba ukončila. Aj napriek tomu to bolo príjemné a oddychové čítanie so sympatickou hrdinkou.

07.01.2018 3 z 5

Po stopách časov zašlých, dávno minulých Po stopách časov zašlých, dávno minulých Zoltán G. Meško

V podtitule knihy označil autor svoje dielo ako ságu ôsmich storočí rodiny spod Choča na Orave, avšak najväčšia časť je venovaná životu rodiny v Košiciach medzi dvoma svetovými vojnami. Sú to veľmi pútavé spomienky na život strednej vrstvy v Košiciach, videné očami malého chlapca a neskôr študenta, kedy už do životov ľudí zasiahne druhá svetová vojna .Kniha neobsahuje súvislý dej, ani románový príbeh, má dokumentárny charakter a spomienky autora sú doložené aj bohatým obrazovým materiálom. Osloví asi hlavne čitateľov, ktorí mesto Košice dôverne poznajú, i tých ktorí si radi prečítajú niečo o spôsobe života za prvej republiky na východe Slovenska.

28.12.2017 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Prvý diel ma nechal v napätí a druhý nesklamal. Ku koncu bolo ťažké odtrhnúť sa od knihy. Držím palce autorke, aby sa podaril rovnako pútavý aj 3.diel.

15.12.2017 5 z 5

Samotný historický príbeh o Anne Boleynovej je fascinujúci a keď som čítala, ako ho autorka literárne dotvorila, tak mi napadlo: "áno, takto nejako to mohlo byť aj v skutočnosti".

15.12.2017 4 z 5

Vztek v ráji Vztek v ráji J. M. Köhler

Už prvá kniha tohto autora ma zaujala a bola som preto zvedavá na ďalší diel série. Rozhodne som nebola sklamaná. "Vztek v ráji" je výborná detektívka. Akčná, plná zvratov a prekvapení. Vyšetrovateľka, jej tím a celé prostredie českej kriminálky pôsobí oproti americkým detektívom omnoho realistickejšie. Kniha má spád a výborne sa číta.

01.12.2017 5 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Aj mňa ku knihe pôvodne prilákal moment cestovania v čase. Áno, táto dejová línia je v knihe zakomponovaná, ale v skutočnosti je to príbeh o láske. Láske rodičov k deťom, detí k rodičom a aj o láske medzi mužom a ženou. O láske, ktorá sa mení tak, ako sa menia osoby, ktoré ju cítia, ale stále zostáva.

21.10.2017 4 z 5

Svišť Svišť John Grisham

Je to taký "klasický" príbeh v autorovom štýle. Pútavo rozohraná zápletka, boj medzi "dobrými a zlými", iba ukončenie príbehu sa mi zdalo akési zrýchlené - akcia a zrazu bol koniec. Inak vcelku príjemná kniha na víkend.

21.10.2017 3 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Jan Guillou

Mierne ma sklamalo, že autor vrátil dejovú líniu späť k roku 1941. Opäť sledujeme vojnové roky, ale tentokrát z pohľadu Johany Lauritzenovej - predstaviteľky mladej generácie Lauritzenovcov. Príbeh je to, nepochybne, zaujímavý, ale ja by som radšej čítala, ako sa vyvíjali osudy rodiny v povojnovom období.

15.07.2017 4 z 5