Měsíční údolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

To nejcennější, co máme, je čas. Lux Lysanderová je uhoněná svobodná matka a špatně placená servírka. Před totálním zhroucením ji zachrání nabídka rodičů, aby si na dva týdny vyjela někam do přírody, že se jí postarají o čtyřletého syna. Lux vyrazí tábořit do místa zvaného Měsíční údolí a užívá si volnosti. Uprostřed noci ji probudí zima, a když vyjde ze stanu obklopuje ji hustá mlha, za níž v dálce problikává světlo. Vydá se tím směrem a najednou se ocitá na prosluněné louce uprostřed skupiny lidí, jejichž oblečení, způsob mluvy i chování působí dojmem jako by byli z jiných časů. A pak si Lux uvědomí, že oni jsou z jiných časů. Ocitla se v idylické komunitě, žijící v naprostém odloučení od světa. Jakmile v ní odezní šok, že se přesunula časem na začátek dvacátého století, začne si Lux užívat přirozenosti a nekomplikovanosti zdejšího života. Stres a napětí moderní doby se rozplývají, namísto nich nastupuje klid a nebývalá energie. Ke své neskonalé úlevě se může přesunovat v čase tam a zpět: od milovaného syna, který je bezezbytku dítětem moderních časů, ji to táhne zpátky na jediné místo, kde se cítí opravdu doma. Jak dlouho lze ovšem vést takto rozpolcený život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325278/mesicni-udoli-10I-325278.jpg 4.256
Orig. název:

Valley of the Moon (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Měsíční údolí

Přidat komentář
J.x
19.12.2018

Po delší době jsem sáhla po jiné knize, než detektivce. A trošku jsem byla zklamaná. Začetla jsem se asi až v půlce, pak kniha rychle plynula, konec se mi zdál zase slabší. Ale tak zase změna trošku:-)

agatha2
11.10.2018

Byla to pohádka pro dospělé, souhlasím, ale někdy je třeba i v dospělosti si nějakou přečíst. Kniha se mi na rozdíl od Manželky 22 líbila hodně. Přišla mi do rukou v pravý čas. Prostředí soběstačné komunity z počátku 20.století bylo půvabné a nedivím se Lux, že ji to tam stále táhlo. Z našeho uspěchaného světa to musel být balzám na nervy. Souhlasím i s tím, že konec byl trochu přitažený za vlasy, ale stejně mi to nevadilo. Knihu hodnotím kladně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

knihomolkadorfa
22.08.2018

Taková pohádka pro dospělé :)

Maria95
13.08.2018

3/4knihy dobrá, pěkně se četla, stále se něco dělo..konec už se mi moc nelíbil,ten skok o 70 nebo kolik let už byl moc, už to bylo přehnané a to zkazilo můj dojem.

kneslova
25.04.2018

Moc se mi kniha líbila, skvělý nápad a krásně zpracovaný příběh, ano, jak tu někdo napsal, je to pohádka pro dospělé, a je výborně napsaná, nejvíc se mi líbily části z Měsíčního údolí, velice sympatičtí hrdinové a vůbec - krásná kniha

Nelička
22.04.2018

Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček. Nadchlo mě téma, oblíbila jsem si hlavní postavy a tanějak jednoduše musím konstatovat, že jsem s velkým zájmem čekala, jak to celé dopadne a skončí... Jsem nadšená, autorka nezklamala ani v tomto případě :)

Astonius
01.04.2018

Je to jednoduše napsaná pohádka pro dospělé, nic víc - a tak je nutné ji i brát. Nemá cenu hledat v tom nějaké hlubší myšlenky, děj klouže po povrchu, až se hladce dostane ke svému konci. Vzhledem k tomu, že téma nabízelo daleko větší využití, které bohužel nenastalo, bych počet stránek radikálně zkrátila - hlavně vprostřed knihy jsem četla samou vatu :-)

Barbora H
06.03.2018

Kniha byla velmi zajímavě a hezky napsána, nerada bych ji obírala o hvězdičky, ale vůůůbec mi nesedla... obsah se mi velmi líbil, ale po začtení se do knihy mi hrozně vadily cesty mlhou apod....

Danago
17.02.2018

Procházka z roku 1975 zpět do roku 1906 se mi moc líbila. Je to pohádka pro dospělé ideální na dovolenou. Knížka se velice dobře čte. Příběh je o všech podobách lásky.Není to žádná sladká romantika, vše je velice citlivě vyktreslené.

broskev28
20.01.2018

Od pondělka se trápím s vysoko oceňovaným knižním westernem Osamělá holubice - už jen ten rozsah mě odrazoval, ale snažila jsem se. V pátek odpoledne jsem měla přečteno stěží 50 stran. Jako odměnu jsem si otevřela Měsíční údolí a ten rozdíl byl doslova do očí bijící. Tak nádherně lehce a čtivě plynoucí příběh jsem snad ještě nečetla. Jistě, byla to pohádka pro dospělé - pochybuju, že by život na farmě byl pro všechny taková idyla. To ale nic nemění na faktu, že tahle knížka je báječná.
Rozdala jsem spoustu "palců" - děkuju všem za výstižné komentáře!

Balenka
13.12.2017

Krásna rozprávková kniha pre dospelých. Veľmi pekný príbeh, pútavo napísaný, síce niekedy ľahko predvídateľný, ale určite odporúčam prečítať ľudom, ktorí majú radi romantiku s troškou fantasy :-)

lejla22
17.11.2017

Super. Skvěle napsaná kniha. Časová smyčka z osady navodí pohodu, klid a radost ze života. Tuto část jsem úplně nasávala. :-)

veverka23
14.11.2017

Nádherná knížka...

vanilka231
10.11.2017

Wauuu....od téhle knížky jsme nevěděla co očekávat, autorka mě zaujala knihou manželka 22 a tak jsem si řekla, že zkusím i tuhle. Neuvěřitelné, ten příběh, děj, ta lehkost s jakou se četla, skoro sama...chytla mě za srdce a i teď po přečtení nejde pustit. Joseph a Lux dva různé světy a přitom stejně silná touha po lásce, nejenom té vzájemné. Výborně napsáno, orientace v čase přehledná, žádné přeskakování, kde by se nešlo zorientovat! Super! Za mě plný počet a určitě doporučení!

mysterygirl
31.10.2017

Teda...nemam slov..dala bych hvezdicek 7, a mrzi me,ze je konec..

Ladiva
21.10.2017

Aj mňa ku knihe pôvodne prilákal moment cestovania v čase. Áno, táto dejová línia je v knihe zakomponovaná, ale v skutočnosti je to príbeh o láske. Láske rodičov k deťom, detí k rodičom a aj o láske medzi mužom a ženou. O láske, ktorá sa mení tak, ako sa menia osoby, ktoré ju cítia, ale stále zostáva.

mschmidtova
11.09.2017

Byla jsem tam s nimi! Vážně! Tak moc se mi knížka líbila, že jsem si v ní lebedila, užívala si to a bála se, že ta krása skončí. Moc ráda bych se podívala do Greengage a popovídala si s Josephem, prošla se zahradou, sadem a sešla se se všemi v jídelně. Tak moc hezký celý příběh byl.

Jaruce
26.08.2017

Krásná a smutná zároveň kniha. Velmi pěkně vyjádření lásky jak rodičovské tak i partnerské. Doporučuji!

pinussilv
25.07.2017

Od Melanie Gideon se mi líbila Manželka 22. Zařadila jsem si ji do kategorie knih "pro inteligentní ženy". Proto jsem neváhala a rozhodla přečíst si i Měsíční údolí. Začátek mě trochu zarazil, připadalo mi , že začínám číst knihu podobnou romantické komedii Kate a Leopold. Byla jsem trochu zklamaná. Musím však přiznat, že čím déle jsem četla, tím více se mi knížka líbila. Je to takový prázdninový román, ale pravdou je i to, že rodinné a vlatně veškeré mezilidské vztahy jsou popsány se skutečnou hloubkou a opravdovostí, není v tom jen sladkost "ženského románu". Láska v čase je sice fixe, ale opravdovost vztahů mezi rodiči a dětmi je skutečná. Proto znovu zařazuji mezi "knihy pro inteligentní ženy" a Melanii Gideon mezi čtivé autory

RoseDadas
21.07.2017

Já osobně mám strašně ráda cokoliv, kde hraje nějakou roli čas. Cestování časem, kontrast dvou období, láska napříč stoletími... to vše je pro mě velmi přitažlivé a když vidím, že se v knize něco takového objevuje, tak si ji musím okamžitě přečíst. Měsíční údolí mě v tomto nezklamalo a nabídlo mi přesně to, po čem jsem prahla. Ačkoli byly v knize přítomny fantaskní prvky, vůbec to nenarušovalo uvěřitelnost příběhu.

bookcase
12.07.2017

Tak tohle bylo něco naprosto úžasného, krásný příběh, zvláštní, citlivě napsaný. Přečteno jedním dechem.

Štítky

cestování časem

Autor a jeho další knihy

Melanie Gideon

Melanie Gideon
americká, 1964

Podobné knihy

Kniha Měsíční údolí je:

v Právě čtených2x
v Přečtených61x
v Doporučených7x
v Knihotéce52x
v Chystám se číst68x
v Chci si koupit18x
v dalších seznamech1x