Ladiva Ladiva komentáře u knih

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Veľmi vydarená a zábavná možnosť, ako sa trochu zorientovať v severskej mytológii.

14.01.2017 4 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Podľa popisu som čakala zaujímavý román zo sveta financií okorenený ľúbostným príbehom a v skutočnosti som si čítala ľúbostno - erotický príbeh, do ktorého sa priplietal svet finančného biznisu. A všetky hlavné postavy sú ohromne krásne a sexy a múdre a bohaté ...

08.01.2017 2 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Veľa paralelných dejových línií, ktoré sa vzájomne splietajú a rozplietajú, veľa malých aj veľkých postáv, ktoré sa mi občas zamotali, ale celé je to úžasné, úžasné, úžasné.

06.01.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

Prekvapivo zrýchlený koniec série. Akoby autorke došli nápady, tak to rázne uťala a uzavrela.

05.01.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Také milé, romantické čítanie. Autorka mala zaujímavý nápad (hoci pripomenulo mi to svojho času populárne reality show, v ktorých si milionár hľadal nevestu). Pre mňa to bola taká príjemná "oddychovka" na vyvetranie hlavy, ale keby som bola vo veku s koncovkou "-násť"tak by som ten príbeh vášnivo prežívala.

31.12.2016 3 z 5

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Z knihy mám trochu rozpačitý dojem. Zrejme som mala priveľké očakávania. Príbeh sa čítal vcelku dobre, pripadal mi tak trochu akoby som čítala literárny prepis filmu, ktorý ma až tak nebaví. Dočítala som to, ale pokračovanie rozhodne zháňať nebudem.

09.12.2016 3 z 5

Dlhá cesta domov Dlhá cesta domov Louise Penny

Príjemná, pokojná knižka. Čakala som viac napätia, ale dej nakoniec zaujal a nútil čítať až k rozuzleniu. Nebolo to zlé, celkovo ma príbeh nesklamal, ale ani nenadchol.

28.11.2016 4 z 5

Tak vchádza svetlo Tak vchádza svetlo Louise Penny

Kniha bola príjemným prekvapením. Výborná detektívka zasadená v kanadskom prostredí, napínavá, skvele vypointovaná. Udržala ma v napätí až do posledných strán a zvlášť oceňujem aj skutočnosť, že sa dej zaobišiel bez vulgarizmov a potokov krvi. Veľmi rada si od tejto autorky prečítam aj ďalšie detektívne romány.

17.11.2016 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásny príbeh o veľkej vnútornej sile krehkej, prostej ženy.

13.11.2016 5 z 5

Věčné mládí Věčné mládí Alix Girod de l´Ain

Milá a vtipná kniha, s ktorej hrdinami sa skôr stotožní stredná generácia. Duša je mladá, ale telo neúprosne starne a vy ste valcovaní predstavou, že úspešní môžu byť iba tí mladí, krásni a sexy. Kniha sa číta príjemne, v strede sa mi zdala trochu rozvláčna, ale záver bol svieži a vtipný. A je pravda, že životné skúsenosti a charizma môžu byť viac ako tvár bez vrások a vypracované telo.

26.10.2016 3 z 5

Fulmaya Fulmaya Dorota Nvotová

Dorota píše veľmi pútavo, hoci používa, na mladú ženu, až príliš drsný jazyk. Veci okolo seba vníma v prvom rade srdcom a až potom rozumom, čo je na nej sympatické. Zážitky z trekov opísala sugestívne a rozhodne by si to mali prečítať tí, ktorí o takej ceste uvažujú. Kniha sa končí v podstate šťastne, ibaže dnes je to už zase všetko inak.

20.10.2016 4 z 5

Vezmi ma na mesiac Vezmi ma na mesiac Alyson Noël

Tak s touto knihou som sa riadne sekla! Nudná a plytká. Našťastie som ju mala iba požičanú z knižnice.

08.10.2016 1 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Zápletka knihy je výborná, hoci tento diel sa mi zo všetkých vydaných častí páčil najmenej. Samotný Sebastian je tu v úzadí, akoby autori nevedeli, kam postavu ďalej posunúť a tak preniesli pozornosť na zvyšok tímu. Vývoj jednotlivých postáv ma zaskočil, asi najviac Vanja a Billy. Na pokračovanie (dúfam, že bude) sa však teším.
V deji knihy ma prekvapil fakt, že aj vo svete je mediálny priestor zahltený pseudocelebritkami. Myslela som, že tieto "špecialitky" sa v takej rozsiahlej miere servírujú len v našej krajine.

29.09.2016 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Ako námet to nebolo zlé, ale príliš ma to nebavilo. Knihou som sa ,aspoň zo zotrvačnosti, prehrýzla, ale sľubovala som si od nej viac, než mi poskytla.

24.09.2016 3 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Výborná detektívka,len ma trochu poplietlo keď autor tú istú časovú líniu zobrazil za sebou z pohľadu vyšetrovateľa, aj páchateľa.

08.09.2016 4 z 5

Tajný mandarín Tajný mandarín Sara Sheridan

Podľa popisu som čakala zmes romantiky a dobrodružstva. Nakoniec tam bolo viac dobrodružstva, ako romantiky. Príbeh bol veľmi zaujímavý vďaka reáliám Číny 19.storočia. Ženská hrdinka Mary mi celkom nesedela.

04.09.2016 4 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Aj tretí diel sa príjemne čítal a aj zabavil, ale zdal sa mi slabší, ako predchádzajúce dva diely.

30.08.2016 4 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Veľmi milé a svieže pokračovanie Utorkových žien. Príjemná "oddychovka", ktorá ma navnadila aj na tretí diel.

24.08.2016 4 z 5

Ve službách krále Ve službách krále C. C. Humphreys

Jack Absolute mi pripadal ako James Bond 18.storočia. Príbeh má otvorený koniec, možno si autor nechal zadné vrátka pre prípadné pokračovanie. Nečítalo sa to zle, ale ani jedným dychom.

22.08.2016 3 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Veľmi príjemná kniha o priateľstve žien, ktoré je počas spoločnej akcie podrobené riadnej skúške. Hneď si idem prečítať aj ďalšie pokračovanie ich osudov.

19.08.2016 4 z 5