Tajomný šum viníc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Charizmatická, životom skúšaná Cordelia postupne odhaľuje vnučke Sophii útrapy mladučkej slúžky Rose, ktorú osud pred vyše stopäťdesiatimi rokmi zavial z Anglicka na druhý koniec sveta, kde sa z nej po prekonaní nesmiernych ťažkostí stala bohatá majiteľka vinohradov a zakladateľka rozvetvenej, prosperujúcej dynastie. Návrat do minulosti pomáha Cordelii vysvetliť vnučke, prečo treba za každú cenu zachovať odkaz predkov a ponechať si ohrozený rodinný podnik. Ibaže Sophia musí vyriešiť nielen záchranu Žakarandových viníc, ale aj tajničku vlastného ľúbostného života......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403407/tajomny-sum-vinic-UuJ-403407.jpg 4.328
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Slovenský spisovateľ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Tajomný šum viníc

Přidat komentář
Šánka
19.10.2018

Jedna z mála starších knih, kterou jsem od T. McKinley ještě nečetla a moc se mi líbila.
Nádherně pestrý a dějově hutný román, odehrávající se opět v autorčině rodné Austrálii, jíž jako vždy barvitě vykreslila. Příběh o několika generacích rozvětvené dynastie vinařů, jejich prapředcích, starých křivdách, láskách i zášti a tajemství zasahujícím až do současnosti.
Již dlouho jsem si po dočtení nelistovala knihou, abych si připomněla některé okamžiky, tady jsem to udělala....

Val
05.04.2018

Touto knihou jsem byla velmi mile překvapena. Příběh, kde se prolíná současnost s minulostí je protkán spletitými osudy postaviček se skvěle vykreslenými charaktery. Z každé stránky čiší autorčina láska k Austrálii. Na konci knihy se mi s hrdiny vůbec nechtělo loučit... A to mluví za vše :-)

rosalindaaa
12.06.2017

Docela čtivá knížka, prolínají se v ní různé dějové linie

avad
07.04.2013

Krásný a poutavý příběh jednoho rodu vinařů v Austrálii.

Lenynek
11.07.2012

Další z působivých děl naprosto úžasné autorky. Celá kniha je založena na nevyřčených závěrech v každé kapitole. Na konci děj vyústí do famózního závěru, přičemž vám určitě vhrknou slzy do oči. Já jsem naprosto uchvácena autorčinou láskou k Austrálii, což můžete vyčíst z každého slova.
Nebylo by dobré knihy bez dobré překladatelky, které patří velký dík!

siena
24.06.2012

Velmi poutavě vylíčené osudy generací jednoho rodu vinařů. Při čtení tohoto příběhu prostě musíme obdivovat víru a odhodlání prvních osadníků Austrálie, vytvořit si zde nový domov.