kytarka kytarka komentáře u knih

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Poslední díl aristokratky je tady. Čeká nás více stran než u předchozích dílů, což oceňuji kladně. Romantika podle Kostkových. Dobře jsem se bavila u čtení jako vždy.

30.10.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Za mě zatím asi nejlepší díl.

28.10.2022 5 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Strašně silný a smutný příběh. Příběh o dvou lidech, kteří se vzájemně neznají a přitom mají toho mnoho společného. Nejde více popsat knihu abych moc neprozradila u děje. O Augustě si musíte přečíst sami.

23.10.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Děj má spád a nechce vás pustit. V mnoha situacích jsem viděla podobnost příběhů rodičů a prarodičů co zažívali v období komunismu u nás. Rozhodně stojí za přečtení.

17.10.2022 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Příběh je to velmi zajímavý. Skvělý nápad a myšlenka cestování časem. Mě osobně, ač velmi ráda čtu tlusté knihy, trvalo knihu přečíst. Myslím si, že kdyby byla kniha útlejší více by jí to slušelo. Jsem zvědavá na film či seriál.

12.10.2022 4 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Obálku jsem znala z Bookclubu od Reeses Whiterspoone, většinou jsou její knihy topky. Jakmile jsem zjistila, že má vyjít češtině, byla to jasná volba, že knihu chci.
Owen nechá své manželce velmi prostý vzkaz, z kterého moc nechápe. Owen odešel do práce a už se nevrátil. Seběhne se pátrání kde je a co se stalo.
Děj utíká, kniha se čte očekáváním co se stalo. Celkové vysvětlení mi ke knize moc nesedí s tím, že jsem měla velká očekávání, tak nejsem z knihy úplně nadšená. Nicméně líbila se mi. Kdybych o ni nic nevěděla asi by můj komentář vypadal jinak.

28.08.2022 4 z 5

Felix až navěky Felix až navěky Kacen Callender

Tématem je to hodně zajímavá kniha. Já se narodila jako žena a tak se celý svůj život cítím. Tady jsem se v příběhu s Felixem dostala trochu do hlavy lidem co to mají jinak. Nicméně mě kniha moc neoslovila, asi nejsem věková skupina na toto čtení. Ta mě tam chyběla nějaká větší akce, u čtení jsem se nudila.

19.08.2022 2 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Další skvělá kniha od této spisovatelky co jsem četla. S ní jdete na jistotu, že bude vždy kniha skvělá. Příběh o přátelství, který je popsán od začátku do konce. Konec knihy jsem si musela dávkovat, doporučuji mít při ruce kapesníky, já brečela jako želva.

06.08.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha byla neskutečně dlouho vyprodaná a v bazarech se prodávala za neskutečnou cenu. Nechápala jsem proč. Teď po přečtení knihy to naprosto chápu! Nemohla jsem knihu odložit a pořád jsem si příběh přehrávala v hlavě. Představte si, že vás kvůli lásce zavřou do ústavu pro choromyslné?! Něco nepředstavitelného. Pokud si chcete přečíst knižní lahůdku, tak tohle je přesně ta kniha.

24.07.2022 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Knihu jsem četla na dovolené v jižních Čechách aniž bych věděla, že se děj odehrává tady. Knihu jsem přečetla hodně rychle a zavzpomínala jsem na svá dětská léta. Kniha se mi moc líbila.

20.07.2022 5 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Krásný romantický příběh. Příběh o tom jak mohl vzniknout příběh o slavném Hamletovi. Nechtěla jsem knihu odložit.

18.07.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Velmi svižně napsaná kniha, jako všechny od Shari. Mám přečtené všechny její knihy. Tato nepatří k tě nejlepším. Nicméně je na vysoké příčce.

03.07.2022 5 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Polovina tebe od stejné autorky se mi líbila o chlup více. Neznamená to však, že tato kniha není dobrá, je a moc. Rozhodně stojí za přečtení a má nádherně barevnou obálku. Těším se na další knihu od autorky.

26.06.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

S B.A.Paris nikdy neuděláte špatně. Její knihy jsou napínavé od začátku do konce a tato kniha není výjimkou. Terapie je její další skvělá kniha a já ji slupla za dva večery jako malinu a mohu ji s klidným srdcem doporučit dále.

04.06.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tak tohle bylo velké překvapení. Knihu jsem zaznamenala až teď, když spisovatelce vyšla druhá kniha. Měla jsem chuť si přečíst něco napínavého a tak jsem po knize sáhla. Tohle jsem vůbec nečekala! Kniha se ta mě povedla. Po dlouhé době jsem byla napnutá až do konce a vraha neuhádla! Za mě velmi propracovaný příběh.

01.06.2022 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Knihy z období druhé světové války mám ráda a četla jsem jich opravdu hodně. Již nějakou dobu jsem na toto téma nic nečetla, protože jsem byla tímto tématem přehlcená. Nic jsem od knihy teda neočekávala. Příběh se krásně četl a nadchl mě. Rozhodně stojí kniha za přečtení.

24.05.2022 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Fuha… tak tohle bylo něco! Knihu jsem zhltla rychlostí blesku a to teda vypovídá o všem. Vůbec jsem nečekala, že se takhle do knihy začtu a bude mě neskutečně bavit. K obsahu se moc vyjadřovat nebudu, přečtěte se knihu, tady nešlápnete vedle…

15.05.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Taková skvělá letní oddychová detektivka. Jo tohle mě bavilo.

14.05.2022 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Čekala jsem od knihy trochu něco jiného. Slyšela jsem, že se přirovnává ke knize Kde zpívají raci, já osobně bych to neřekla. Jedna věc mi v dějí skutečně vadila, nemohu přiblížit co, protože bych odkryla dost z děje. Nicméně po vysvětlení a dočtení jsem vše pochopila a na konci knihy mi jistá skutečnost nevadila. Každopádně je kniha velmi čtivá a skvělá, tak že rozhodně stojí za přečtení. V knize najdete vášeň, romantiku, akci, no proste vše.

07.05.2022 5 z 5

Taková večerní jednohubka. Mrazivý příběh z osmdesátých let. Příběh o lásce, mateřství přátelství. O tom jak se velmi rychle tyhle vztahy mohou změnit. Příběh je psány svižně a čtivě, moc se mi líbil.

20.02.2022 5 z 5