kyssling kyssling komentáře u knih

Kavky Kavky Ken Follett

Skvělý napínavý román, přečetl jsem téměř jedním dechem. Postavy skvěle prokreslené, příběh napínavý, klasický Follett.

26.12.2023 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Přesně kvůli takovýmto knihám musí čtenář odlišovat, kdy má dát/nedát pět hvězd ... To byla jízda, dramatické vyprávění od začátku až do konce. Jenom mě trochu iritovalo, jak nadřízení Joonovi hází klacky pod nohy.

19.12.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Výborné dramatické pokračování, snad jen úplný závěr mohl být zajímavější. Škoda, že v románech není více Woodyho, chemie mezi ním a Kim je skvělá.

15.12.2023 4 z 5

Za ledovou bariéru Za ledovou bariéru Lincoln Child

Tak po pravdě to je veliký děs, ale ne dějem, ale tím jak schopní autoři zahodili výborný nápad. Vykradená "Věc", "Vetřelec", napětí graduje až k parodii. Přečíst se to dá, dokonce jsem se na další kapitoly těšil, ale příběh mohl být daleko napínavější. Aby bylo jasno, mám Prestona+Childa rád, ale tohle prostě hvězdami v hodnocení nepodpořím - za nevyužitou šanci.
V dovětku autoři psali, že si čtenáři dopisy vyprosili další díl, ale to co dodali je promarněná příležitost.

09.12.2023 2 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Velmi napínavé čtení, ale bohužel příliš mnoho postav. Celkově velmi zamotaný příběh příběh bych nebýt posledních stran zřejmě vůbec nepochopil. Podezříval jsem chvílemi Sama z rozdvojené osobnosti. Takže autor ukázal, že psát umí, ale měl by malinko přitáhnout fantazii za uzdu, bylo by to ku prospěchu.

03.12.2023 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pokračování svižné, překvapující, ale podle mě už příliš přitažené za vlasy dějem. Jsem opravdu zvědav, zda autor ustrne jako Chris Carter, který sice píše skvěle, ale vykrádá se a s každým novým příběhem jen více šokuje brutalitou ...

26.11.2023 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělý thriller, výborně vykreslené postavy, dialogy. Prokládání vyprávění četbou 'deníku' je výborný nápad, navíc vhled do minulosti pomocí deníku je stejně napínavý jako hlavní příběh. Snad by zabiják nemusel být až takový 'kruťák'. Celkově se dá přečíst kniha jedním dechem ... To je to nejlepší pozvání k četbě !

18.11.2023 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Výborný námět, příběh, dialogy a chemie mezi postavami výborně nastavená. Opravdu jsem se na knihu těšil ... až do téměř úplného závěru. Bohužel konec a vyvrcholení knihy je podle mě nezvládnuté, překombinované, nesmyslné a sráží (zcela zbytečně) celý příběh.

11.11.2023 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvelá dramatická kniha, výborně prokreslené prostředí nedůvěry připomínající Souostroví Gulag či Jeden deň Ivana Denisoviče. Postavy vykreslené bravurně, precizně, zároveň románu nechybí neuvěřitelné napětí.
Chvílemi čtenáře zahalí i veliký smutek při popisu násilných scén (např.) : "Pochopil, že není úniku. Celý ochabl, nohy mu začaly podklesávat. Zvedl ruce k hlavě, jako by ho mohly ochránit, a zavřel oči. Představil si, že se přece jen dostal zpátky do náruče rodičů."

04.11.2023 5 z 5

Clarissa Oakesová Clarissa Oakesová Patrick O'Brian

Budu trochu kritičtější, ten popis duševního stavu kapitána není dále vytěžen, takže pokud v dalších dílech nebude jeho zdravotní stav nějak zhoršen, byla to zbytečná odbočka. Kromě nápadu s Clarissou se toho příliš dějově nestalo, hádka z předchozího dílu a naložení Padeena byla také nevytěžena. Takže budu k této knize kritičtější, autor píše skvělě, postavy, dialogy prostředí výborné. Ale děj dostal podle mého názoru na frak ...

04.11.2023 3 z 5

Ve stínu zlaté hory Ve stínu zlaté hory Colleen McCullough

Skvelý mnohavrstevný román, možná chvílemi až příliš romantiky ve smyslu, všechno se daří, žádné potíže s byznysovými plány, na všem Alexandr vydělá - takový novodobý Elon Musk :-)
Ale postavy, dialogy, prostředí skvělé.

04.11.2023 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Nadprůměrné pokračování, výborný příběh, děj se pořád posunuje dál takže se čtenář nenudí.

15.10.2023 4 z 5

Konzultant Konzultant Cormac McCarthy

Film se mě moc líbil, když nebyla kniha zkusil jsem scénář a nelituji. Malinko se odlišuje od filmu a byl překvapivě (pro mne) podrobný.

07.10.2023 4 z 5

Muškát útěchy Muškát útěchy Patrick O'Brian

Překvapivě výborné pokračování, v rámci série nadprůměr, připadá mě, že se autor konečně přestal tolik vykrádat, omezil příliš obšírné popisy a kromě výborných dialogů přidal i zajímavý příběh !

07.10.2023 4 z 5

Bez důkazů Bez důkazů Colleen McCullough

Po pravdě mírné zklamání, je zřetelné, že autorka teprve pilovala techniku psaní. Postavy i příběh skvělé, ale celkově je to zbytečně překombimované, ani ten styl vyprávění mě příliš neseděl. O to víc vynikne naprosto skvělý "Řím".

01.10.2023 3 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Pěkný rozmáchlý román, Follett opět nezklamal, příběh odsýpá, člověku při sledování příběhu je kolikrát až zle jak má podlost a zlo navrch.

01.10.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Mám moc rád thrillery s polární tematikou (viz nepřekonatelný Terror). V této knize mě asi nejvíce překvapilo, že je nakonec vše víceméně vysvětleno, osvěžující je i vyprávění různých příběhů na přeskáčku. Přiznávám, že jsem chvílemi z těch zvuků podezříval ztraceného papouška ...

28.08.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Skvělá detektivka, Carter umí psát tak, že čtenář těžko knihu odkládá !

16.08.2023 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Autorka píše přesně tak, jak čtenář čeká, zajímavý příběh vracející se v čase, romantika, láska, oddych ... Jsem zvědav zda naleznu někdy pokus o změnu ....

13.08.2023 4 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Malinko mě to připomínalo "Účinný lék" od Arthura Hailleyho, pěkně to odsýpá a čtenář se nenudí.

05.08.2023 3 z 5