Za ledovou bariéru

Meteorit na mořském dně ožívá. Kvůli tragédii ve vodách u Antarktidy vyšla najevo děsivá pravda: meteorit, který se pokoušela získat nedávná výprava, nebyl obyčejný kus horniny, ale složitý organismus z dalekého vesmíru. A teď se usadil na mořském dně a začal růst. Jestli se ho nepodaří zničit, planeta je odsouzená ke zkáze. Zbývá jediná naděje: musí ho zklikvidovat šéf výpravy Glinn se svým týmem, na tento úkol bude třeba Gideonových zkušeností s jadernými zbraněmi. Gideon s kolegy však brzy zjistí, že „meteorit“ se nehodlá vzdát bez boje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313075/big_za-ledovou-barieru-QV1-313075.jpg 497

Ledová bariéra 2.

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , BB art

Beyond the Ice Limit, 2016

Kniha Za ledovou bariéru

1T0S_

Fajn oddechová četba. Za ledovou bariérou se zpočátku tváří jako dobrodružný thriller, ve druhé polovině však přejde do mírně pofidérního sci-fi na styl Vetřelce. Jinak ale příliš nepřekvapí nikoho, kdo už pár dobrodružných knih četl, nabízí totiž přesně to, co byste od podobných příběhů čekali — spád, napětí, nepříliš komplikovaný styl psaní...
Autoři už vydali lepší kousky, ale Bariéra též není špatná.

Pavlína2019

To zase bylo počteníčko!
Perfektní úžasná kniha, nedala se odložit. Tyto pány autory prostě zbožňuji, zbytečné něco dodávat, už hodně napsali například níže čtenáři - viz. Patapuf a Woita.
Všem v každém případě doporučuji, jako ostatně všechny knihy těchto výborných autorů!!

Patapuf

Tohle je prostě klasika z pera pánů Childa a Prestona.... je to napínavý od začátku až do konce.... úplně jsem se viděl namačkanej v té malé ponorce hluboko pod vodou úplně sám.... docela mi to připomělo film Propast... taky celkem haluz...... mě by do toho asi nikdo nedostal....

woita
28.10.2021

Původní knihu jsem Ledová bariéra jsem četl už před mnoha mnoha lety, kdy jsem na ni narazil v Levných knihách, a od té doby má své místo v mé knihovně. Příběh jsem tehdy považoval za skvělý, ale nikdy mě nenapadlo přemýšlet o pokračování a ani osudech jejich hrdinů, nebo-li jak jsem zjistil z četby Za ledovou bariérou, navazují na některé postavy další dobrodružství. To však nijak nečinilo potíž Za ledovou bariérou číst, jelikož (nemnoho) důležitých kontextů bylo vysvětleno. Kniha si pro moje uspokojení opětovně neodpustila několik technických popisů od technologie podvodních strojů, přes dynamiku jaderné exploze pod vodní hladinou i zcela dobře sestavený popis mimozemské entity. Stejně mnoho postav bylo dobře vykresleno aniž by autoři zdržovali hlubšími popisy jejich pohnutek a života. Děj tak měl odpich až do vrcholného momentu odhalení účelu baobabu (jež jsem vytušil dříve :-) ve kterém šlo o osud celé Země.

coquus
09.06.2021

Toto pokračování Ledové bariéry se více než vydařilo, jedná se o samostatný příběh, pro který není potřeba znát předchozí děj. Byla to moje první kniha s postavou Gideona, takže občasné narážky na jeho předchozí dobrodružství mně nic neříkaly, ovšem není jich tam zase tolik, aby to působilo rušivě. Líbil se mně pomalý a pozvolný rozjezd příběhu, který postupem času nabírá na obrátkách, aby nezadržitelně a v plné rychlosti dosvištěl do velkého finále. Strhující příběh je podpořen kvalitním vykreslením charakterů postav i zajímavými technickými detaily celé výpravy. Doporučuji.

Jack Bauer
14.03.2021

První část byla 100%, pokračovaní se mě i přes svoji čtivost zdá jakoby trochu ujeté. Z meteoritu jsou semena? Moji oblíbení autoři už poslední dobou ztrácí dech. Zvlášť když do příběhů vkládají nesmysly jako figurka Mbwuna v prvním díle Pendergasta.

horvis
05.05.2019

Vyjádřím se k tomu, jak zde někteří chválí pokračování Ledové bariéry. Mě naopak příjde to pokračování dost nepovedené a z meteoritu udělat ve druhém díle udělat nějaké mimozemské semeno mi přišlo takový béčkový, jako i celý děj druhého dílu. Nevím proč se spisovatelé tak změnily, nebo vyhořeli? Ale tento druhý díl, co se týče atmosféry děje, nemá absolutně nic společného s tím prvním dílem. Ten druhý díl je takový dost jednoduchý, povrchní, bez nějaké hlubší atmosféry. Vím, že můj komentář je dost nevybíravý, ale takhle přesně to cítím a vyjadřuji jen moje upřímné zklamání, že od těchto autorů asi už nelze čekat takové atmosférické zážitky jako u knih: Ledová bariéra, Bouře, Poklad nebo Zátiší s vránami, no prostě to co psali v začátcích.

Romžiry
17.12.2018

Super. Volné pokračování Ledové bariéry. Pánove opět nezklamali :-)