Květ Květ komentáře u knih

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Výborný román na téma dvojího života, aneb, co ve skutečnosti nevíte o své nejbližší kamarádce... Vyprávění tří přítelkyň čtenáře brzy vtáhne do děje, každá kapitola je psána z jiného úhlu pohledu, přítomnost střídá minulost a o odhalování tajemství není nouze. I když jsem si správně tipla, jak příběh dopadne, nic to nemění na tom, že závěr byl strhující a četl se jedním dechem. Knížka, která rozhodně nenudí a skvěle graduje. Určitě se podívám i po dalších knihách této autorky, protože píše skvěle. Můžu doporučit.

20.11.2018 5 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Zprvu jsem nechápala, proč knížka spadá do žánru thriller, děj v začátcích plyne pozvolna, nic napínavého se neděje, ale stačí jedna věta na konci první části a všechno je jinak. Listovala jsem zpětně knížkou, cože mi to vlastně uniklo, jak to spisovatelka myslí, no bravurně čtenáře mystifikuje. Po váhavé první části se rozjede opravdové drama a psycho, od kterého se neodtrhnete až do konce. Doporučuji.

15.11.2018 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Román pro ženy, který mě opravdu bavil. Autorka má nesporně vypravěčský talent, líbí se mi styl jakým je kniha psaná. Tak trochu romance, o chlup více drama, dohromady čtivá rodinná sága. Děj se odehrává ve slunném Texasu, na bavlníkové plantáži v letech 1914 - 1985. Nechybí zde napjaté rodinné vztahy, křivdy, láska, ambice, přátelství, závist, sobectví, obětavost a životní omyly. Určitě si s chutí přečtu i navazující díl.

09.11.2018 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Perfektní knížka, po jejímž přečtení možná přehodnotíte používání zákaznických kartiček při nákupu :) Geniální detektiv Lincoln Rhyme řeší případ vraždy, ve kterém pachatel zneužívá přístup k citlivým informacím a je schopen své zločiny hodit na nevinné lidi. Od této detektivky se mi nechtělo odcházet. Výborně napsaná, napínavá a svojí možnou reálností i děsivá. Doporučuji!

05.11.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knihu bych asi nenazvala thrillerem, spíš se jedná o psychologický román, či drama, ale líbila se mi moc, přečetla jsem ji za den. Hlavní hrdinkou je Catherine, jejíž dávné tíživé tajemství je odhaleno v knížce, která jí byla doručena. Kdo je autor zač, co zamýšlí, proč knihu vydal a jaký vliv bude mít případné odhalení na její manželství, práci, vztah se synem... to všechno se dozvídáme postupně, autorka umí zaujmout a udržet čtenáře v napětí. Skvělý příběh, který mě chytl!

01.11.2018 5 z 5

Time Out Time Out Ray Kluun

Pokračování knihy Třetí poločas. Hodně drog, hodně alkoholu, hodně sexu a pomalý restart člověka, který se snaží vyrovnat s minulostí. Čte se dobře, ale první díl na mě zapůsobil víc.

30.10.2018 2 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Příběh vychází ze skutečnosti a šokuje především tím, že se odehrává v době nedávno minulé. Domov pro padlé ženy se jen stěží dá nazvat domovem. Pod záštitou církve zde otročí v prádelnách mladé ženy a nezletilé dívky v naprosto nelidském prostředí. Dívky, které se mnohdy provinily prostě jen tím, že byly příliš hezké. Tvrdé tresty, dennodenní dřina a "vymývání mozků" se na každé z nich dříve či později podepíší. Poslední prádelna tohoto typu zanikla až v roce 1996! V knížce sledujeme příběh tří dívek, není to veselé čtení.

21.10.2018 2 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Autorka zvolila zvláštní styl psaní, nejdřív jsem si myslela, že mě knížka bavit nebude, ale opak je pravdou, doslova mě vtáhla do děje a pohltila. Pětiletý Jack a Mami spolu žijí v jednom Pokoji, pro Jacka je pokoj domovem, nemá ponětí, že existuje svět Venku, nikdy se za zdi pokoje nepodíval. Pro Mami je pokoj vězením, jehož stísněnost si uvědomuje čím dál víc... Velice zajímavý a znepokojující příběh, výborný čtenářský zážitek. Doporučuji.

15.10.2018 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Podtitulek knihy mluví za vše. Nevěry, hádky, bolest a strach - láska za časů rakoviny. Mladý pár s malým dítětem se musí vyrovnat se zákeřnou nemocí. Knížka vás rozdrtí, semele, naštve i dojme. Hlavní hrdina určitě není ukázkovým manželem a sympaťákem z "červené knihovny." Během čtení byste mu nejraději vrazili pár facek, ale zároveň i brečeli s ním. Zoufalý a krutý příběh o nemoci a umírání. Kdo si chce rozdrchat emoce, určitě doporučuji přečíst.

11.10.2018 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Vypravěčkou tohoto románu je Grace v pokročilém věku, která nás prostřednictvím svých vzpomínek přenáší do dob svého mládí, počínaje rokem 1914, kdy jako čtrnáctiletá nastupuje jako služebná do panského sídla. Vztahy mezi šlechtou a služebnictvem, osudy poznamenané válkou, vše směřuje k odhalení velké tragédie a životního tajemství Grace. Příběh je rozhodně zajímavý, ale horko těžko jsem se prokousávala prvními třemi sty stranami, pak až román nabral ten správný spád a napravil celkový dojem. Škoda toho zdlouhavého začátku, jinak je to pěkné čtení.

07.10.2018 3 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Melancholický, hořko sladký a bolavý příběh tří sourozenců, jejichž život ovlivní tragická nehoda. Román o vztazích sourozeneckých i milostných, o samotě i sdílení, o nekonečné naději. Je výborně napsaný, čte se sám, autor rozhodně umí zabrnkat na citlivou strunu, umí zaujmout, stáhnout hrdlo a vtlačit slzu do oka. Určitě doporučuji.

15.09.2018 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

New York v roce 1896 zažívá řádění sériového vraha. Speciální vyšetřovací tým v čele s psychiatrem Dr. Kreizlerem se snaží sestavit vrahův profil, který usnadní jeho dopadnutí. V té době se moderní psychiatrovy metody neshledávají s dobrým ohlasem a tým čelí mnoha problémům, mrtvoly přibývají a čas k dopadení se krátí... Kniha nám ukáže bídu chudinských čtvrtí, zvrhlost vykřičených domů, stejně tak jako okázalost městské smetánky. Tato historická detektivka je dobře napsaná, skvěle vystihuje atmosféru té doby, hlavní postavy jsou zajímavé, vyšetřovatelé sympatičtí, vrah bestiální, ale chybí tomu jistá jiskra, která nutí čtenáře číst dál a dál. Já jsem román o 500 stranách četla neuvěřitelně dlouho, i když opravdu není špatný. Kdo má rád knížky typu Jack Rozparovač, mohlo by se líbit, i když knížce schází větší akce, je to taková klidná psychologická detektivka.

11.09.2018 4 z 5

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Hlavní hrdinka Jenny po osobní tragédii zkouší začít nový život a vydává se na ovčí farmu, kterou zdědila. Farma skrývá svoje tajemství, které Jenny odhaluje z deníků bývalé majitelky a příběh se tak odehrává ve dvou rovinách, v minulosti a přítomnosti. Z knížky přímo sálá horko australského vnitrozemí a nelehký život farmářů, prostředí je dobře vykreslené. Přes vysoké hodnocení mě bohužel tento román příliš nenadchl, záhy jsem si domyslela, jak to celé dopadne a už jsem se jen prokousávala ke konci. Autorka mě nedokázala zaujmout, ani dojmout, některé pasáže jsem vnímala jako klišé.

08.07.2018 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Kdo má náladu na trochu sci-fi, tomu můžu doporučit tento originální a velice čtivý román. Znepokojivý a napínavý dystopický příběh o společnosti, ve které je zákonem stanoveno, že každé dítě má právo na život od početí do 13 let věku. V období mezi 13 a 18 rokem života dítěte se rodiče rozhodnou, jestli dítě vychovají do dospělosti, nebo to nestojí za to a pošlou ho "rozpojit." Ve sběrných táborech se "rozpojenci" rozeberou na orgány, které se darují potřebným. V knížce sledujeme osud tří takových dětí.

26.06.2018 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Klasická detektivka s Herculem Poirotem v hlavní roli, čtivá s překvapivým závěrem. Hercule přijíždí na venkov, aby vyhlásil vítěze v soutěži Hry na vraždu, ta se ovšem zvrtne a dochází ke skutečné vraždě. I přes úzký okruh podezřelých dá vypátrání vraha Herculovi zabrat, já jsem neuhádla :)

26.06.2018 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Fitzekovy knížky se po rozečtení nedají odkládat. Krátké kapitoly, ostré tempo, vyhrocené situace, napětí... to všechno je i v jeho nejnovější knížce Balíček se sugestivní obálkou. Emma, psychiatrička s kontroverzními metodami, se snaží zotavit ze znásilnění psychopatem nazývaným Holič, jemuž jako jediná oběť unikla. Uzavírá se doma, bojí se vycházet a její paranoia se prohlubuje... pořádné psycho se rozjede ve chvíli, když ji pošťák požádá, aby převzala balíček pro souseda... osudovou chybu už nelze vzít zpátky a psychothriller začíná...

11.06.2018 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Muž, žena, dítě, nemoc, smrt... tento příběh umí stáhnout hrdlo, rozbušit hrudní koš a emočně ždímnout. Sám autor se potýkal se zákeřnou nemocí, a možná i to, kromě výborného stylu psaní, dodává knížce autenticitě. Opravdu dobře napsaný, čtivý, dojemný a srdceryvný román o lásce, umírání, rozpadu rodiny a naději. Za sebe můžu doporučit.

10.06.2018 5 z 5

Ultra tenounká knížka, jejímž zakoupením přispějete na výzkum nemocí postihujících mozek. Příběh je o snaze nezapomenout je pro čtenáře jednohubkou a spíše námětem k zamyšlení.

05.06.2018 4 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Moc pěkný román pro ženy, čte se výborně. Žádná přehnaná romantika, žádná červená knihovna, ale zajímavý a dojemný příběh dvou žen, které to v životě neměly zrovna jednoduché. Eva žije ve 20. letech v Americe a posléze ve Francii, Grace v 50. letech v Anglii, osudy hlavních hrdinek se střídají v jednotlivých kapitolách a směřují k vzájemnému propojení. Skvělé odreagování pro volné dny s elegancí, smyslností a kouzlem Paříže.

04.06.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Ráda sáhnu i po klasice, a tento román k ní patří. Příběh se odehrává v první třetině 20. století v Americe, kde sledujeme dětství hlavní vypravěčky, osmileté Čipery a jejího staršího bratra Jema, které ovlivní případ nevinného černocha obviněného ze znásilnění bělošky. Obviněného obhajuje otec dětí, který je advokátem. Knížka je hezky napsaná, čte se dobře, i když vylíčení dospělého světa očima dětí není úplně můj šálek čaje.

03.06.2018 3 z 5