Poslední valčík

Poslední valčík

Jenny zdědí po svém manželovi, který tragicky zemřel, v pustém australském vnitrozemí osamělou ovčí farmu. Potřebuje nalézt klid a sílu k dalšímu životu a zjišťuje, že nejsnadnějí ji načerpá právě zde. Farma je navíc opředena tajemstvím, které se váže k bývalé majitelce. Jenny jednoho dne objeví její deníky a v nich se seznámí se šokující historií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25800/posledni-valcik.jpg 4.588

Matilda´s Last Waltz (1999)

Vydáno:, Alpress

Květ

Hlavní hrdinka Jenny po osobní tragédii zkouší začít nový život a vydává se na ovčí farmu, kterou zdědila. Farma skrývá svoje tajemství, které Jenny odhaluje z deníků bývalé majitelky a příběh se tak odehrává ve dvou rovinách, v minulosti a přítomnosti. Z knížky přímo sálá horko australského vnitrozemí a nelehký život farmářů, prostředí je dobře vykreslené. Přes vysoké hodnocení mě bohužel tento román příliš nenadchl, záhy jsem si domyslela, jak to celé dopadne a už jsem se jen prokousávala ke konci. Autorka mě nedokázala zaujmout, ani dojmout, některé pasáže jsem vnímala jako klišé.

Dani5a

Po delší době kniha, která mne opravdu dostala a hlavně ke konci jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Vlcice72

Napínavý příběh ze zajímavého prostředí. Jako všechny autorčiny knihy nezklamala.

anibeni
19.11.2017

Skvělá kniha s výborným popisem australské krajiny a drsným životem na farmách... příběh sledující dvě časové linie byl velmi zajímavý a i když jsem tušila, jak se vše nakonec vyvrbí, nevadilo mi to a knihu jsem si doslova vychutnávala až do poslední stránky..

jaroslava1
18.10.2017

Moc hezké, vždy jsem se těšila, kdy už budu moct číst,opravdu nezapomenutelná kniha

KatkaHutyrová
01.10.2017

Nádherný příběh, který je plný lásky, ale také utrpení, intrik a nenávisti. Za mě plný počet hvězdiček, posledních sto stran už nebylo možné odložit.
Dvě časové roviny, několik generací a jedno tajemství.
Za zmínku stojí také krásné popisy Austrálie - budete mít pocit, jako byste na odlehlé farmě byli spolu s hlavní hrdinkou.
Krásná kniha, kterou moc doporučuji.

rosalindaaa
18.08.2017

Super knížka, vyrazila mi dech :)

misicenka
11.05.2017

Opět nezapomenutelná kniha :-)

Len04
06.05.2017

Prestoze jsem toto rozuzleni cekala dlouho pred koncem, stejne to bylo napinave a opravdu ctive do posledni stranky. Popisy australskeho vnitrozemi a zivota v nem jsou uzasne!

Danago
03.02.2017

Četla jsem od Tamary McKinley hodně knížek a všechny jsou moc dobré. Ale Poslední valčík bych momentálně dala na první místo.
Příběh se opět odehrává na farmě v Austrálii. Střídá se zde minulost a současnost. Celou dobu je knížka napínavá, osudy hlavních hrdinů jsou propletené a nakonec se vše dokonale spojí. I když konec je docela šokující.

hana4834
02.11.2016

Super kniha napínavá až do konce. Po dlouhé době jsem se fakt od knihy nemohla odtrhnou a v každé volné chvilce četní Není to klasický románek, je to napínaví a má to děj a správný vyvrcholení. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je to první kniha kterou jsem četla od téhle autorky ale už teď vím že si seženu další.

dikyna
14.08.2016

Krásná knížka a Matylda byla úžasná až do konce. Trošku mě šokovalo jak to s ní a Finnem skončilo.Doporučuji ke knížce i kapesnicky. Těším se na její další knížku.

martiline
12.05.2016

Nádherná kniha. Nedá se na ni jen tak zapomenout. :-)

Luci136
29.04.2016

PROSTĚ NÁDHERNÁ KNÍŽKA ;-)

Ivana11
15.06.2015

Odpočinková kniha, pěkně se čte, doporučuji k přečtení. Pěkný popis nelehké práce na farmě v Austrálii.

Ivetaa
23.03.2015

Kdo má rád Austrálii a barvité vylíčení doby - dobře si počte. Doporučuji.

renatah
05.11.2013

Čtivá kniha, autorka krásně popisuje australskou přírodu a vůbec atmosféru. Co se týče příběhu, zdá se mi trochu slabší.

modranka
15.05.2013

Napriek tomu, čo bolo napísané predo mnou, mňa príbeh veľmi nenadchol. A to hneď z viacerých príčin.
SPOILER:
Tak po prvé: nemám rada incest. Otec (otčím) znásilní 15-ročnú dcéru, tá porodí syna, ktorého jej ukradnú a po rokoch splodí syn s matkou dcéru. To bola pre mňa silná káva.
Po druhé: Na to, že Jenny prišla o manžela a dvojročného syna, téma bola spracovaná akosi bez emócii. Ako keby tieto dve postavy v živote Jenny vôbec neexistovali, len si ich vymyslela.
Po tretie: Počas celého príbehu som mala pocit, že som na exkurzii ovčej farmy. Ak by som odbúrala tieto, niekedy zbytočné opisy, zostalo by mi možno 100 strán príbehu.

javirgo
08.05.2013

Barvitě popsaný život na australských farmách. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách. Příběh Jenny je ze současnosti a příběh Matyldy z minulosti je vyprávěn na základě záznamů z jejích deníků. Tragický osud Matyldy je sice hodně smutný, ale částečně se dalo ledacos předvídat.

Danafantom
15.08.2012

Pro mě to byla odpočinková knížka, která se dobře četla, ale kupodivu ve mně nevyvolala moc emocí. Děj mi připadal poněkud prvoplánový.

Lenynek
06.04.2012

Wau, různorodá směska emocí a silný příběh od začátku až do překvapivého konce. Po dlouhé době krásné čtení, rozhodně doporučuji! :) Navíc, až se vám zalíbí tato autorka, začnete milovat Austrálii.