kuska kuska komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tato kniha je bravurně napsaná. Vypravěčský styl Jodi je fenomenální. Líbí se mi celkové uspořádání příběhů a propletení dějových linií. Nevím co k tomu dále napsat. Myslím, že každý kdo tu knihu četl má své vlastní pocity, které se nedají popsat. Zkrátka, stojí za to si knihu přečíst a to nejen díky téma holocaustu. Akorát konec je jak vystřižený z nějakého milostného románu, i když vlastně o lásku v pravém slova smyslu tentokrát nejde, ale prostě nesedělo mi to tam.

21.07.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Řekla bych, že autorka ztrácí šťávu. Během skoro celé knihy se nic moc nedělo, ale na druhou stranu zase ten konec naladil do té správné noty, no když se to vezme pro a proti tak kniha ani neurazí ani to není "Bůh ví co". Prostě pohodové čtení, pro dny kdy nemáte čas číst něco složitého nebo zdlouhavého. Pro mě to byla dobrá psychoterapie kdy nemusím nad ničím přemýšlet a jen čtu a čtu a čtu. Asi bych stejně neodolala a koupila si další díl :-D.

16.05.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

odpověď karolhlina naprosto souhlasím akorát bych nedávala odpad, protože nápad tam opravdu byl a to bezvadný, je pravda, že provedení nic moc, ale dalo by se to více vykutit tak, aby to bylo napínavější a více akční.

21.01.2017 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Strašně dlouho jsem čekala, až se mi tato kniha dostane pod ruky..... kniha byla dobrá, dobrý námět, který doufám, že zůstane pouze v knížce, přečtené za jeden den, ale asi jsem tam přece čekala více akce. Na druhou stranu, nějaké pasáže, kde mi opravdu běhal mráz po zádech tam přece byly. Takže asi celkově spokojenost, ale nechtěla bych žít v takových podmínkách, opravdu ne.

30.12.2016 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

To není fér. Proč to skončilo pravě tak? Já chci pokračování a to nejlépe hned. Tento díl asi pro mě nejlepší.

15.10.2016 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Tato kniha za mě asi nejhorší, vlastně nic zajímavého se tam vůbec nestalo, akorát mě navnadila si přečíst znovu Lukova :)

13.04.2023 2 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Myslela jsem, že Švýcarsko a Dánsko nic nepřekoná, ale Irsko stálo opravdu za to. Je pravda, že ani jedna kniha není žádný klenot světové literatury, ale jako odpočinkové čtení stojí za to. Není to úplně přeslazené a ani vyloženě nereálné, jak občas tyto knihy bývají a to se cení.

15.04.2022

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha byla skvělá, dobře se četla, bavila mě až na ten konec, ale ten nemůže výrazně změnit můj názor na knihu. Pro volné chvíle, kdy se chcete odreagovat doporučuju.

12.03.2021

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Netřeba slov, kdo chce si přečíst tak si přečte, kdo ne tak nechá ležet. Těžké hodnotit, řekla bych jen co se týče stylu jednoduše napsané z pohledu kluka, žádná těžká literatura. Téma hodnotit nebudu, jak už jsem psala kdo chce si přečíst, tak si přečte...

09.06.2019 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Budu stručná. Knih s touto tématikou je opravdu hodně, ale líbil se mi styl psaní a citáty vložené do textu, které nutily k zamýšlení a vůbec celá ta knížka a myšlení Thea bylo zajimavé.

24.05.2016 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tak na tuto knihu jsem se těšila a po dlouhém očekávání přišlo velké zklamání. Kniha mi připadala celkem o ničem. Celou dobu se tam nic pořadného nestalo a těch posledních pár stránek, kde se něco dělo bohužel netačilo abych dala lepší hodnocení. Na druhou stranu kniha se dobře četla a za styl psaní dávám 3*. Každopádně pro mě fangirl lepší.

01.03.2016 3 z 5

Húrinove deti Húrinove deti J. R. R. Tolkien

Ten kdo miluje Silmarillion, kdo miluje Pána prstenů, kdo miluje Hobita, kdo miluje Tolkiena, tak bude milovat i Húrinovy děti.

02.12.2015 5 z 5

Musím říct, že tahle knížka byla super. Četla se lépe, než Pán prstenů, byla to prostě taková krásná pohádka pro děti, předkreslující děj Pána prstenů, který mi už trošičku přišel jako pokračování pro dospělé. Musím smeknout před autorem všech těchto knih, protože vymyslet něco takového, fantastický svět plný elfů, trpaslíku a dalších bytostí, k tomu aby ještě každá myšlenka, každý střípek do sebe zapadal jako kousíček puzzle, to dokáže jen Pan spisovatel. Velké díky za tyto příběhy.

27.10.2015

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Konečně pořádná upírská knížka, kde nejsou upíří jenom nezničitelní playboyové. Knížka se velice dobře četla a uměla vtáhnout do děje. Nejlepši na to bylo, že podstatná část se odehrávala v České Republice. Musím ale říct kdo nemá rád jatka, tak až to radši ani nečte, pro mě ale super

12.08.2014 5 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Měla jsem chuť na upíry, proto jsem se pustila do této série a musím říct, že jsem příjemně překvapená. Taková klasická upírská fantasy a musím dokonce říct že mě ani hlavní hrdinka neštve a to už je co říct, jinak ostatní postavy mi celkem sedí. Děj tak nějak odsýpal. Jo, jsem spokojená.

26.10.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Myslela jsem, že přečtením této knihy narazím na pořádnou fantasy knížkou s tématem ne tak profláknutým, jako jsou čarodějnice, ale spíš mě to připadalo že čtu červenou knihovnu pro náctileté. Nemám nic proti tomu žánru, sama si ho někdy přečtu, ale když mám chuť na fantasy tak chci číst fantasy. Zkrátka pro mě zklamání. 3/4 knihy se vlastně nic neděje a poslední třetina nezachrání celou knihu. Prostě proti gustu žádný dišputát.

27.07.2020 3 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Kniha mě po celou dobu bavila. Ano, má mnoho nedokonalostí, mnoho náhod, ale na druhou stranu je to kniha pro mládež. Kniha je napsaná poutavě, děj odsejpá, za mě tam nebyla hluchá místa, kde bych se vyloženě nudila. Sama jsem byla zvědavá jak se tyto žánry skloubí do kupy a byla jsem mile překvapená. Bylo to zase něco jiného, než ten klasický vzorec tohoto typu knih. No a ten konec to už jsem se vyloženě jenom smála :-D.

10.05.2019 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Krásný návrat do světa Mercy a Adama. Smekám před autorkou, že zvládla napsat poutavě 10. dílu. Je pravda, že některé byli slabší některé naopak skvělé, ale i přesto si myslím, že je to povedená oddechová fantasy série a ani ta akční stránka tam nechybí. Konkrétně díky tomuto dílu moje srdíčko plesá. V knížce se objevil Stefan, moje platonická láska a k tomu se podstatná část knihy odehrává v Praze, co víc si přát.

05.12.2018 5 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Tak to ne, tohle už mě teda nebavilo, nevím jestli to bylo táhlým, neatraktivním pokračováním příběhu (teda možná až na ten konec, i když si myslím, že i ten mohl být napsaný více poutavěji) nebo mým rozpoložením během četby, ale bylo to prostě takové nemastné, neslané. Možná, že mi tam chyběly city, postavy byly ploché, zkrátka chyběl mi tam ten impulz co mě nutí pořád číst a neodložit knihu z ruky. Po pravdě jsem už ráda, že jsem knihu přelouskala a můžu se konečně posunout dál.

20.02.2018 2 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Tak to nééé, proč to končí vždycky takhle?
Od téhle knihy jsem nic extra nečekala, ale byla jsem mile překvapena, jak jednoduše jsem se do ni včetla a o to víc jsem byla překvapena, že už jsem na konci. Bavil mě jak první díl, tak druhý díl. O to více jsem zvědavá na třetí.

22.01.2018 5 z 5