kuska

Vévoda a jáVévoda a jáJulia Quinn

Tak tuhle sérii mám přečtenou už hodně dávno a vůbec by mě nenapadlo, že podle ní bude někdy natočen seriál, až tady na databázi jsem zjistila že knihy začínají nabírat na oblíbenosti a říkala jsem si proč? no a tak nějak jsem zjistila, že to je kvůli seriálu, i když tomu stále nemůžu uvěřit. Vždycky mě tak nějak zamrzí, že knihy nemůžou být oblíbené prostě proto, že jsou to knihy, ale musí je pořádně proslavit až film nebo seriál. Při tom tady tyto knihy jsou víc než dobré ve svém žánru. Je tady vše co má správná harlekýnka mít. Vždycky když čtu tento žánr tak mě strašně baví intriky a podlézání smetánky a čekám kdo co za skandál udělá. U čtení těchto knih si vždycky ráda odpočinu a odreaguju, což je asi účel toho žánru.

Holky někdy koušouHolky někdy koušouChloe Neill

Měla jsem chuť na upíry, proto jsem se pustila do této série a musím říct, že jsem příjemně překvapená. Taková klasická upírská fantasy a musím dokonce říct že mě ani hlavní hrdinka neštve a to už je co říct, jinak ostatní postavy mi celkem sedí. Děj tak nějak odsýpal. Jo, jsem spokojená.

26.10.2020

Pod Annapurnou svítá modřePod Annapurnou svítá modřeJiří Fišar

Tato kniha se mi úplně hodila do nálady. Byl to krásný zážitek strávený v Nepálu. Tato kniha Vás donutí se zamyslet nad dnešní uspěchanou dobou, pohladí Vás po duši a přivede Vám klid a touhu dát se do nových dobrodružství. Jsem z ní úplně nadšená. Krásný design knížky, dobře čitelný obsah o horách, krajině, kultuře, lidech opepřený o náboženství a filozofii. Krásné fotografie. Co víc si přát, snad jen více takových knížek. Velká pochvala autorovi.

22.10.2020

Doufat znovuDoufat znovuMona Kasten

Tak jako jsem Nolana milovala již od předešlého dílu, tak jsem Everly nesnášela, zkrátka nemůžu si pomoct ale tato osoba mi byla krajně nesympatická, řekla bych až protivná. Odběhnu-li ale od osobních sympatii a antipatií tento díl se mi zdál nejslabší, i když budu asi jedná z mála s tímto názorem. Děj byl strašně táhly a moc to neodsýpalo. Knihu jsme přečetla snad jen kvůli Nolanovi a Blakeovi, což byli mí oblíbenci v tomto díle.

15.10.2020

Holubice a hadHolubice a hadShelby Mahurin

Myslela jsem, že přečtením této knihy narazím na pořádnou fantasy knížkou s tématem ne tak profláknutým, jako jsou čarodějnice, ale spíš mě to připadalo že čtu červenou knihovnu pro náctileté. Nemám nic proti tomu žánru, sama si ho někdy přečtu, ale když mám chuť na fantasy tak chci číst fantasy. Zkrátka pro mě zklamání. 3/4 knihy se vlastně nic neděje a poslední třetina nezachrání celou knihu. Prostě proti gustu žádný dišputát.

27.07.2020

CrescendoCrescendoBecca Fitzpatrick

Musím se přidat k názoru tady většiny s tím, že druhý díl je lepší než první, i když je kniha psaná asi pro mladší generaci a k tomu strašně podobná stmívání, tak jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Pořád tam bylo to něco, co potřebovalo rozlousknout a nutilo mě číst dále. Nebudu hodnotit chování hlavních hrdinů, protože jak už jsem psala je to pro mladší generaci, a přesto že jejich chování bylo místy strašné, do toho příběhu mi to tak nějak asi pasovalo.

17.06.2020

MyMyElle Kennedy

Tak to bylo slaďoučké počteníčko. Fakt to bylo něco co jsem zrovna potřebovala. Jednoduché, kde nechyběl humor, ale také strasti běžného života. Je super, že tahle série je propletená s WAGSkami, jen doufám že těmto jménům ještě neodzvonilo a bude třeba další série, která bude souviset s osudy těchto lidí. No a hlavně jedná se o hokej, což je asi úplně na tom to nejlepší...

25.02.2020

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

juuu, to byla taková krásná pohádka. Nic náročného nebo překombinovaného, prostě lehká osvěžující romantika přenesena do minulosti. Krásně vykreslený charakter hlavních hrdinů, prostě mi to sedlo do nálady.

19.01.2020

FajaFajaPetra Stehlíková

Tak to je neskutečný příběh, chci jen upozornit, že tento komentář se netýká knihy nýbrž celého příběhu. Za prvé bylo osvěžující, že tam nehrála žádnou roli láska a že autorka se vyvarovala milostným trojúhelníkům. Líbilo se mi že tyto knihy neukáží své tajemství hned, že s přibývajícími otázkami roste touha číst dál. Je pravda, že místy mě štvalo, že vlastně nic nevím (i když jsem to možná nevěděla jen já, třeba ostatní čtenáři to věděli hned) a jakmile jedna záhada byla objasněna přišla další, ne-li hned několik... a vlastně ani nemám tušení jak se bude děj odvíjet dále, já chci další díl... Jen co mi tam krapet nesedělo byl věk hlavní hrdinky a její vyvinutý rozum, ale to se dá lehce přehlédnout.

19.09.2019

Pan slušňákPan slušňákJennifer Miller

Dle komentářů jsem měla opravdu strach si knihu přečíst, ale po přečtení musím říct, že to až tak hrozné nebylo. Je pravda, že s erotikou to nemělo vůbec nic společného a kdybyste v knize hledali složité dějové linky a zvraty taky to v ní nenajdete, ale na druhou stranu jsem chtěla vědět jak to skončí a ani jsem se do čtení nemusela nutit. Prostě jednoduché letní čtení. Jen z čeho jsem byla zklamaná byl konec asi jsem čekala ten klasický happyend.

03.09.2019

Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněLeon Leyson

Netřeba slov, kdo chce si přečíst tak si přečte, kdo ne tak nechá ležet. Těžké hodnotit, řekla bych jen co se týče stylu jednoduše napsané z pohledu kluka, žádná těžká literatura. Téma hodnotit nebudu, jak už jsem psala kdo chce si přečíst, tak si přečte...

09.06.2019

Obsidián - Nie sú ako my...Obsidián - Nie sú ako my...Jennifer L. Armentrout

Fantasy romantika podobná Stmívání, proč ne. Kniha mě bavila, hlavní byli hrdinové sympatičtí. Dostatek akce i romantického jiskření. Prostě klidné nenáročné čtení, které je za jeden den fuč. Přidávám body za originalitu, fakt o mimozemšťanech jsem ještě nečetla. Čekala jsem opravdu něco ve formě E.T. a ono to bylo úplně jinak. Chci další díly.

27.05.2019

Jako ve filmuJako ve filmuKelly Oram

Sladké klišé ... dvě slova, kterýma bych popsala tuto knihu, ale prostě jsem se do ní musela zamilovat. Na odreagování ideál. Vůbec bych se nezlobila kdyby byly příběhy i o ostatních bratří.

25.05.2019

Kdy?Kdy?Victoria Laurie

Kniha mě po celou dobu bavila. Ano, má mnoho nedokonalostí, mnoho náhod, ale na druhou stranu je to kniha pro mládež. Kniha je napsaná poutavě, děj odsejpá, za mě tam nebyla hluchá místa, kde bych se vyloženě nudila. Sama jsem byla zvědavá jak se tyto žánry skloubí do kupy a byla jsem mile překvapená. Bylo to zase něco jiného, než ten klasický vzorec tohoto typu knih. No a ten konec to už jsem se vyloženě jenom smála :-D.

10.05.2019

Rockové tangoRockové tangoMonika Wurm

Tak to prostě musím okomentovat. Kniha je naprosto klišé jak tady už někdo zmiňoval. Tolik věci zakomponovat do jednoho díla, to se mě zdá už moc, strašně hodně náhod na jednu knihu. Popravdě jsem od této knihy nic nečekala, dokonce jsem ani nečekala, že mě bude bavit vzhledem k poměrně nízkému hodnocení (není to červená barva :-D) a co už sem vůbec nečekala, že mi ukápne slzička nad takovou pitomostí. Já vlastně ani nevím jestli ji doporučuji k přečtení nebo ne, protože je to takový brak, že to ani není možné, ale prostě mě to nějak chytlo :-D

23.04.2019

PolibekPolibekAnna Todd

Tak po pravdě, tuhle knížku jsem neměla vůbec v plánu si přečíst. Jakmile jsem ale zjistila, že je zfilmovaná a že jde do kin, tak sem si řekla, že to už musí být něco... že to bude young adult, ve které bude něco víc než v ostatních knížkách tohoto typu. Musím říct, že sem to tam nenašla. Jo byla čtivá, a já mám tenhle žánr ráda, protože se při nich vždycky odreaguji, ale nevím proč zrovna tato dostala to privilegium být zfilmovaná. Do kina na ni nejspíš nepůjdu, ale druhý díl si přečtu s radostí. A Hardin panebože jak ráda bych viděla jeho tetování na živo, ale bohužel budu si muset vystačit se svou fantazií :-)

01.04.2019

Probuzený milenecProbuzený milenecJ. R. Ward (pseudonym)

Když jsem začala číst tuhle sérii, nečekala jsem, že se to takhle rozjede. Tento díl zatím za mě nejlepší. Málokdy se stane, že kvalita se s dalším dílem stupňuje, ba právě naopak. sice nevím jestli to vydrží, jelikož 15 dílu nebo kolik to bude mít nebo má to je dost, ale uvidíme. V tomto díle se mi líbilo, že už to nebylo jen o těch dvou hlavních hrdinech, ale o celé partě, tady jsem se zasmála i zatínala všechny svaly z toho jak to bylo místy napínavé. Pořád jsou tady rozjeté zajímavé příběhy o kterých nic nevím, tudíž musím číst dál. Je pravda, že děj je předvídatelný a je to celé takové lehké počteníčko, ale co už mě se to líbí. Však co, i když je to fantasy četba pořád je tam ten "podžánr" román pro ženy :-D, otázka co převládá víc?

12.03.2019

Dám ti slunceDám ti slunceJandy Nelson

Páni, tak tohle jsem teda opravdu nečekala, myslela jsem si, že si přečtu klasickou oddechovou knihu pro mládež, ale našla jsem tam mnohem víc. Chápu, že někoho kniha nezaujala, jelikož kniha moc nepřinese a k tomu je napsaná trochu jinak než většina knih, ale můj případ to není. Já jsem této knize úplně propadla, tak umělecky popisované strasti běžného života to mě dostalo, nehledě na to že to umění vykřikuje z každé částečky této knihy. Plus krásně popsané pouto dvojčat. Oblíbila jsem si každou postavu, která zde vystupuje a prostě jsem jim fandila až do konce, i když to bylo lehce předpovídatelné, ale vůbec mi to nevadilo. Myslím si, že tuto knihu budu mít dlouho v hlavě.

20.02.2019

Únos čtvrté princeznyÚnos čtvrté princeznyJulia Golding

Tak to bylo krásné, dobře podaný klasický příběh ve fantasy světě s nádechem exotiky .... na pohádky nebudu asi nikdy stará :-)

19.02.2019

Krutý princKrutý princHolly Black

"Tak tohle je absurdní!", to byla první myšlenka, která mě napadla při čtení této knihy. Popravdě nevím, jestli se mám přiklonit k názorů, že to byla blbost a nebo mám být zastáncem toho názorů, že to bylo boží. Tato kniha obsahuje tolik protikladů, že to ani není možné.
SPOILERY!!!

Ze začátku jsem si říkala jo super nebude to taková sladká kniha, bude tam i dost zabíjení a trochu pořádného adrenalinu. Potom se to přehouplo a byly jsme úplně někde jinde v jiném světě, plného hooodně velkých zvláštností, nemůžu říct, že by to bylo to pravé ořechové pro mě (nevím jestli mám takovou bujnou fantazií při popisech nebo to autor opravdu tak zamýšlel). Děj knihy plynul jednou tak, podruhé zase onak, že jsem vlastně nevěděla co je gró celého příběhu a o co se vlastně jedná. Pak se začalo intrikovat, smýšlet plány atd atd. a ani jsem se nenadála a začalo mě to bavit i přes počáteční nechuť k příběhu.

Takže shrnu to tak nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne, ale ve čtení určitě budu pokračovat :-D.

29.01.2019

Dlouhé tichoDlouhé tichoPatricia Briggs

Krásný návrat do světa Mercy a Adama. Smekám před autorkou, že zvládla napsat poutavě 10. dílu. Je pravda, že některé byli slabší některé naopak skvělé, ale i přesto si myslím, že je to povedená oddechová fantasy série a ani ta akční stránka tam nechybí. Konkrétně díky tomuto dílu moje srdíčko plesá. V knížce se objevil Stefan, moje platonická láska a k tomu se podstatná část knihy odehrává v Praze, co víc si přát.

05.12.2018

Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromyJean Giono

Tak tahle knížka je skvost a je to jedno jestli ji poslouchám na youtube jako audioknihu doplněnou krásnými animacemi a skvělou hudební kulisou, nebo čtu knihu. Ten pocit z poslechu nebo ze čtení těch krásných slov, které tvoří hlubokou myšlenku je prostě k nezaplacení.

23.10.2018

Čarodějka stínůČarodějka stínůKalayna Price

Nečíst pár sérii a knih tohoto typu fantasy, tak nevím zhola nic. Je pravda, že tento svět není v knize vysvětlen, proto strhávám jednu hvězdičku. Jsem ráda, že pár knížek typově stejných už mám za sebou a dokázala jsem si knihu užít. Byla to pro mě neskutečná jízda jak už ze stánky fantasy tak i ze stránky milostného děje. Prostě jen tak dál, uvidíme, jak to bude pokračovat.

02.10.2018

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Tato kniha je bravurně napsaná. Vypravěčský styl Jodi je fenomenální. Líbí se mi celkové uspořádání příběhů a propletení dějových linií. Nevím co k tomu dále napsat. Myslím, že každý kdo tu knihu četl má své vlastní pocity, které se nedají popsat. Zkrátka, stojí za to si knihu přečíst a to nejen díky téma holocaustu. Akorát konec je jak vystřižený z nějakého milostného románu, i když vlastně o lásku v pravém slova smyslu tentokrát nejde, ale prostě nesedělo mi to tam.

21.07.2018

Křišťálové královstvíKřišťálové královstvíAmanda Hocking

Tak to ne, tohle už mě teda nebavilo, nevím jestli to bylo táhlým, neatraktivním pokračováním příběhu (teda možná až na ten konec, i když si myslím, že i ten mohl být napsaný více poutavěji) nebo mým rozpoložením během četby, ale bylo to prostě takové nemastné, neslané. Možná, že mi tam chyběly city, postavy byly ploché, zkrátka chyběl mi tam ten impulz co mě nutí pořád číst a neodložit knihu z ruky. Po pravdě jsem už ráda, že jsem knihu přelouskala a můžu se konečně posunout dál.

20.02.2018

Políbená ledemPolíbená ledemAmanda Hocking

Tak to nééé, proč to končí vždycky takhle?
Od téhle knihy jsem nic extra nečekala, ale byla jsem mile překvapena, jak jednoduše jsem se do ni včetla a o to víc jsem byla překvapena, že už jsem na konci. Bavil mě jak první díl, tak druhý díl. O to více jsem zvědavá na třetí.

22.01.2018

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuSarah J. Maas

Tato kniha byla naprostá bomba, teda až na prvních asi 50 až 100 stran (nechci spoilerovat, tak nebudu říkat proč), kdy jsem chtěla knihu odložit a nechat být, jelikož jsem byla zhnusená, ale jsem straně moc ráda, že jsem to překonala, protože pak to nabralo grády. Nenechte se ošálit prvním dílem, který vůbec nebyl tak dobrý, napínavý a prostě tak dokonalý jako tento díl.

03.12.2017

KorunaKorunaKiera Cass

Řekla bych, že autorka ztrácí šťávu. Během skoro celé knihy se nic moc nedělo, ale na druhou stranu zase ten konec naladil do té správné noty, no když se to vezme pro a proti tak kniha ani neurazí ani to není "Bůh ví co". Prostě pohodové čtení, pro dny kdy nemáte čas číst něco složitého nebo zdlouhavého. Pro mě to byla dobrá psychoterapie kdy nemusím nad ničím přemýšlet a jen čtu a čtu a čtu. Asi bych stejně neodolala a koupila si další díl :-D.

16.05.2017

ZradaZradaJoelle Charbonneau

Tak musím říct, že tento díl byl o hodně lepší, než ten první. Konec mě hodně naštval, snad bych mohla říct jen .... Kdy vyjde další díl?

10.03.2017

Bez šanceBez šanceNeal Shusterman

odpověď karolhlina naprosto souhlasím akorát bych nedávala odpad, protože nápad tam opravdu byl a to bezvadný, je pravda, že provedení nic moc, ale dalo by se to více vykutit tak, aby to bylo napínavější a více akční.

21.01.2017